Naujienos

Tyrinėjimas pilvakojų moliūskų:sraigių, sliekų, šliužų...

Žu žu žu, pamažu,
Vis pirmyn pirmyn judu..
  
Buvo šaunu keliauti po darželio pievą, atrasti ir tyrinėti jos gyventojus.
 

Aplinkosauginė instaliacija ,,Mindaugo karūna "

Didžiausią dėmesį skirdami gamtosaugai mažieji ,,Šermukšniukai" iš antrinių žaliavų sukūrė instaliaciją, skirtą Mindaugo karūnavimo dienai paminėti. Ačiū už išradingumą gamtos mylėtojams!

PIKNIKAS GAMTOJE!

Užduotys vaikams:
 
Ragauti uogas, vaisius, skaičiuoti  morkas, sausainius, suprasti ir patirti džiaugsmą būnant gryname ore!!! Mėgautis žaidimais, ryto mankšta, mums nieko netrūksta ir nuotaika visada GERA!
 
Ačiū už tėvų gražų bendradarbiavimą.

Sveikuoliškas "Šermukšniukų" limonadas

1_(1)

2_(1)

3_(1)

Joninės

Joninės – laukiamiausia vasaros šventė, apipinta senovės lietuvių papročiais bei žaidimais. Birželio 18-20 d. Vilniaus lopšelyje-darželyje “Šermukšnėlė” vyko Joninių šventė. Iš lauko žolynų rišo puokštes, pynė vainikus, juos plukdė, šoko lietuvių liaudies šokius, dainavo dainas ir sveikino Jonus.

Sveikiname visas lopšelio-darželio bendruomenės Janinas, Rasas, visus Jonus! Būkite sveiki ir laimingi!  Linkime linksmos šventės ir kiekvienam rasti savo paparčio žiedą!

„Gamtos žaismė vasarą“

Lopšelio grupės:  „SKUDURINUKAI“ ir „PAGRANDUKAI“ surengė smagią kūrybinės raiškos gamtosauginę parodą.

Kviečiame grožėtis!

Tyrinėju, kuriu, atrandu...

Vasara geriausias metas vaikams džiaugtis vandeniu, smėliu, supančia aplinka, patirti daugybę nuotykių, atrasti, pažinti, džiaugtis drauge.

Birželio 10 – 14 d. „Šermukšniukai“ pasinėrė į įvairias STEAM veiklas - tapo mažaisiais mokslininkais, žingeidžiais tyrinėtojais. Lauko aplinka virto tyrinėjimų objektu, o mokytojų, kartu su vaikais, sugalvotos veiklos atnešė daugybę džiaugsmo mažiesiems.

Kiekviena grupė rinkosi temą, priemones, laiką ir atlikimo būdus.

„Šiaudinukų“ ir „Medinukų“ grupės vaikai tapo mažųjų pievos gyventojų tyrinėtojais. Vaikai ieškojo, stebėjo, tyrinėjo. Stebėjimų metu jie išsiaiškino, kaip atrodo įvairūs vabaliukai, kaip jie juda, kuo minta, kokios gėlės auga kiemo pievelėje ir kaip jos kvepia. Aiškinosi jų sandarą. Vaikams buvo įdomu ir smagu piešti matytus pievų gyventojus, dalintis įspūdžiais su draugais.

„Daug darbštuolių skruzdėlyčių

Dar daugiau mažų kojyčių.

Velka skruzdės į namus

Žalius eglės spygliukus“.

paveikslėlis1

 

„Gintarėlių“ grupės vaikai patyriminės veiklos metu (tema: „Skęsta – plaukia“) patyrė daug gerų emocijų, juoko, džiaugsmo stebėdami, kaip skęsta akmenukai, plaukia laivelis, ant vandens paviršiaus plūduriuoja medžio šakelė, kastuvėlis, kamuolys.

 

 paveikslėlis2

 

„Molinukų“ grupės vaikai matavo „kitaip“. Susirado storiausią ir ploniausią darželio kieme augantį medelį ir išsiaiškino, kad norint apkabinti storiausią – reikės 3 vaikų, o ploniausią – 1 vaiko. Matuojant delniukais prireikė 11 ir 4, matuojant kepurėmis, storiausiam - 8, o ploniausiam medeliui 2 vaikų. „Molinukai“ išsiaiškino, kad aplinkos objektus galima matuoti įvairiai: rankomis, kojomis, vaikais, kepurėmis ir t.t.

paveikslėlis3

 

„Odinukų“ grupės vaikai kartu su mokytoja gamino gėles, stebėjo, kaip jos gražiai skleidžiasi vandenyje, aiškinosi gėlių išsiskleidimo vandenyje paslaptis.

 

paveikslėlis4

 

„Akmenukų“ grupės vaikai surengė tikrą „Spalvų šėlsmą“. Patyriminės veiklos tikslas: lavinti vaikų kūrybiškumą, vaizduotę, smulkiąją motoriką, rankų/akių koordinaciją, eksperimentuojant su dailės medžiagomis ir priemonėmis, tyrinėjant ir atrandant įvairius veiksmo, jomis, būdus. Atrado spalvų, linijų, formų įvairovę. Dalinosi įspūdžiais.

 

paveikslėlis5

 

„Siūlinukų“ grupės vaikai stebėjo, tyrinėjo gamtos pasaulį ir vabzdžių įvairovę. Domėjosi mažais vabalėliais, jų išsaugojimu. Vaikai aptarė, ropojančių (skruzdėlių) ir skraidančių vabzdžių  išvaizdą, gyvenimo būdą, mitybą, išvaizdą. Diskutavo. Tyrinėdami vaikai tobulino savo mąstymo įgūdžius, samprotavo, diskutavo bei lavino pojūčius.

 

paveikslėlis6

 

 

„Vytinukai“ savo eksperimentą (iš vandens, aliejaus ir maistinių dažų) pavadino: „Spalvų lietumi“. Į aliejų lašino maistinių dažų, išmaišė juos. Tuomet viską atsargiai supylė į vandenį. Vaikai smagiai stebėjo „spalvų lietų“. Sužinojo, kad aliejus, turėdamas mažesnį tankį suformuoja ant vandens sluoksnį, o dažai vandenyje ištirpsta ir taip galima grožėtis magišku stebuklu.

 

 paveikslėlis7

 

                      Savaitė buvo kupina naujų paieškų, tyrinėjimų, eksperimentų ir atradimų. Per įvairius potyrius vaikai įgijo pažinimo džiaugsmą – mėgavosi mokymosi procesu, patyrė daugybę džiugių emocijų.

Akmenėlių išdaigos.....

Vasara prasidėjo ,,Akmenėlių išdaigomis"!!!

Tėčio dienos proga sveikinimai

Visus Tėvelius ateinančios Tėčio dienos proga sveikina ,,Vytinukai"!!!

Aš, Mama ir Tėtis

Gegužis išbarstė pačius gražiausius žodžius: ,,Aš, Mama ir Tėtis". Prisiminimų akimirkos iš pavasarinių šeimos švenčių.

Bendruomenės narių ir pašalinių asmenų lankymosi Vilniaus lopšelyje-darželyje Šermukšnėlė tvarka

 

svarbu

Bendruomenės narių ir pašalinių asmenų lankymosi Vilniaus lopšelyje-darželyje Šermukšnėlė tvarkos aprašas skaityti čia>>

Mamytei ...

Gražiausioj Motutas dienoj,

Mojaus mėnesio pirmoj nedėlioj

Atomenu, kad Tavi tik vienų turiu

Ir patį gražiausią kvietkelį skiriu!

Pavasario švenčių grafikas

vaizdas_2024-05-03_001904730

Sodas

Pasodinome mažus obelų ir kriaušių sodinukus, jais rūpinomės, prižiūrėjome. Šiandien džiaugiamės jų žiedais ir laukiame sodo dovanų:)

Antis, Mirtis ir tulpė ...

Praeitą penktadienį vyresnieji vaikai lankėsi Vilniaus „Lėlės“ teatro spektaklyje „Antis, Mirtis ir tulpė“: „Mirtis visada šalia, dėl viso pikto. Bet nelaimes atneša ne ji, tai – gyvenimas... Beje, kaip tik jis atneša ir gerus dalykus – draugystę, pokalbius, žaidimus ir juos lydinčią šilumą. Šiek tiek keista, bet pažindami mirtį mes pažįstame ir gyvenimą bei atvirkščiai. Todėl kalbėtis apie tokius dalykus yra daug geresnis sprendimas nei slėptis ar nežinia kur sprukti. Lėlių spektaklis „Antis, Mirtis ir tulpė“ bando atskleisti tokių pokalbių svarbą bei supažindinti vaikus su gyvenimo pabaiga kaip su natūraliu gamtos cikliškumu, atsvaros gyvybei būtinybe“.

Paprašykime paukščių

Griežlelės,

Kukučiai,

Žvirbliukai,

Apuokai,

Pelėdos...

Ir pempės,

Prieš porą dienų

Lizduose išperėtos, -

 

Pakelkit

Į saulę

Šilku

Siuvinėtus

Sparnus.

Atneškit

Ramybę

Į atvirus

Mūsų

Namus (Violeta Palčinskaitė).

 

Balandžio 18 d. pavasario šventėje „Paprašykime paukščių“ mažieji savo dainelėmis, žaidimais, eilėmis kvietė visus kelti inkilėlius, rūpintis paukšteliais, klausytis pačių nuostabiausių gamtos melodijų.  Šventės viešnia - Baltupių bendruomenės pirmininkė Nijolė Kutkienė - dėkojo vaikams, tėveliams, mokytojoms ir direktorei už gražią bendrystę.

Kaip prižiūrėti savo dantukus...

Šią savaitė Vilniaus Visuomenės Sveikatos Biuro specialistai kartu su zuikiu Biliu ir  Visažine pelėda mokė vaikus, kaip prižiūrėti savo dantukus.

Lietuvos ikimokyklinukų chorų ir vokalinių ansamblių festivalis "Katės pėdutė"

Sekmadienį Vilniaus mokytojų namai prisipildė meilės, šypsenų, gerumo ir vaikų atliekamos muzikos. Vyko taip ilgai lauktas Lietuvos ikimokyklinukų chorų ir vokalinių ansamblių festivalis "Katės pėdutė". Džiaugiamės vaikų vokalinės grupės "Aukštyn!" nuostabiu pasirodymu . Renginio organizatoriams dėkojame už mielas dovanas, o vaikus festivaliui parengusioms mokytojoms Linai ir Živilei tariame didžiulį AČIŪ :)

 padėka_chorų_festivalis

Šermukšnės šakelė – 2024

Aš esu

Po žiemos – melsvi varpeliai,

Saulės bėgantys upeliai.

Po žiemos gėlė pražysta.

Paukštis lizdą atpažįsta.

Tam pasauly – iš tiesų

Kaip gerai, kad aš esu!

                                                                     (Violeta Palčinskaitė)

 

Iš tiesų, kaip gerai, kad Jūs visi vakar dalinotės savo gamtosauginėmis pasakomis festivalyje “Šermukšnės šakelė – 2024”!

DĖMESIO !

demesio!_(1)

Velykinis kiškių bėgimas...

Sveikinimai

sveikinimas

Laikas puošti margučius...

Saulė šypsosi pro langą

Spinduliais parėmus dangų,

Klega paukščiai, gėlės kvepia

Puošdamos Velykų taką.

Vėl pavasaris pas mus -

Laikas puošti margučius.

Aš už švarų vandenį

„Vytinukų“ grupės vaikai dalyvauja respublikiniame mokinių plakatų konkurse „Aš už švarų vandenį“.

Pasaulinė Dauno sindromo diena - kovo 21 d.

Tradiciškai, kovo 21, išreiškiame palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu, mūvėdami skirtingos spalvos kojines.

Dainos iš lagamino

„Dainos iš lagamino“ – tai koncertas, kuriame vaidino ir nuotaikingas vaikiškas daineles dainavo šauni kompanija iš Šiaulių – „Trys draugai“.

Koncerto metu vaikai keliavo linksmuoju traukinuku, gerasis Krokodilas papasakojo, kaip yra svarbu kiekvieną rytą išsivalyti dantukus, užsuko į svečius pas išdykusius Ežiukus, storulį Begemotą ir labai mandagų Dramblį, šoko šokoladinį šokį ir skraidė su muilo burbulais. Buvo tikrai linksma!

Bėgimas su trispalve 2024

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, mažieji dalyvavo respublikinėje sporto pramogoje " Bėgimas su trispalve 2024".

Edukaciją apie elektrinį VOLVO sunkvežimį

                      Kovo 8 d. pas „Vytinukus“ į darželio kiemą atvažiavo elektrinis VOLVO sunkvežimis. Vaikai žingsniais išmatavo sunkvežimio ilgį ir plotį, sulipę į sunkvežimio kabiną, „pamatavo“ jos talpą ir įsitikino, kad kabinoje telpa visa grupė vaikų. Sunkvežimio vairuotojas paaiškino ir parodė, kodėl reikia saugotis tokių didelių mašinų. Vaikai sužinojo, kad tai draugiškas gamtai, elektra varomas sunkvežimis, gėrėjosi jo elektrine žalia spalva.

DĖKOJAME Vakario tėveliui Mariui Beniuliui už edukaciją, supažindinant vaikus su elektriniu VOLVO sunkvežimiu.

Edukacija apie gydytojo darbą

Kovo 7 d. „Vytinukų“ grupėje apsilankė gydytojai. Jie papasakojo vaikams, ką reikia daryti, kai žmogus praranda sąmonę. Pamokė, kad pirmiausia reikia kviesti žmones į pagalbą, o tada skambinti 112, nes 1-a nosytė, 1-a burnytė ir 2-i akytės. Parodė, kaip medikai gaivina žmogų, pakvietė pažaisti gydytojus: apsirengti gydytojo chalatu, užsidėti vienkartinę kepurę, kaukę ir tikru stetoskopu paklausyti plakančios draugo širdutės, padaryti dirbtinį kvėpavimą manekenui.

                      DĖKOJAME Erikos tėveliams, gydytojams Ramintai Žilionytei ir Jurijuj Šabliauskui už pravestą edukaciją apie pirmąją pagalbą ir gydytojo darbą.

Kaziuko šventė

Sveiki visi!

Pranešu gerą naujieną! Džiaugsitės, kas girdėsit, gailėsitės, kad negirdėsit! Kovo 4 diena – šventas Kazimieras. Šis šventasis – Lietuvos globėjas. Sveikinu visus Kazimierus ir Kazytes! Sakoma, kad nuo Kaziuko jautis atsigeria, vieversys išgieda pirmąją giesmę!  Pasigėrėkite!

STEAM veikla ,,Gražiausios Lietuvos spalvos"

,,Molinukų" grupės vaikai kartu su mokytoja Alina, išradingai šventė Lietuvos gimtadienį.

Tėvynė

Tą šilą apjuostą

Vaivorykštės juosta,

Tą žemę rasotą,

Tą kvepiantį sodą,

Tą gintaro saują,

Tą tekančią saulę,

Tą skrendantį paukštį,

Tą ąžuolą aukštą,

Virš jo tą mėlynę

Vadinam Tėvyne.

Gamtosauginė paroda ,, Gedimino pilis"

,,Šermukšnėlės" grupių komandos dalyvavo įstaigos pilietinėje gamtosauginėje STEAM parodoje ,, Gedimino pilis". Pasigrožėkime!

Tarptautinė knygų dovanojimo akcija

Nuo 2012 m. vasario 14 d. pasaulyje minima Tarptautinė knygų dovanojimo diena. Šia proga ,,Molinukų" grupės vaikai aplankė savo mažuosius draugus ir padovanojo iš namų atsineštas ir perskaitytas knygutes. Mažųjų šypsenos vartant knygeles ,,Molinukams" buvo didžiausia padėka.

Užgavėnės

Labai smagiai šiandien išvijome žiemą! Darželio gaspadinėms, mamytėms ir tėveliams ačiū už blynus! Buvo labai skanūs!

„Kelionė pas Todėl“

Vakar lėlių teatras „Alfa“ pakvietė vaikus į nuostabų spektaklį „Kelionė pas Todėl“. Kartu su lėlėmis  mažieji linksmai įveikė visus klaustukus ir pasiekė „Todėl“ karalystę.

Šiandien darželyje gardžiai kvepėjo Agotos duonelė

Agotos duonelė

agotos_duonele

Vilniaus 701-asis gimtadienis

Šiandien ,,Šermukšnėlė,, linksmai ir išradingai šventė savo miesto gimtadienį!

Vaikų rankų darbų paroda ,,Atvirukas Vilniui"

Šalta,balta....sniegas

Užpustė mano kiemą,

Išbristi negaliu,

Žiemuže, balta žiema,

Išveski takeliu.

 

Šiaurį, parodyk kelią

Darželin aš skubu,

Nors sniego iki kelių,

Tai briskime kartu.

Pilietinė akcija „Pergalės šviesa“

Šį rytą „Šermukšnėlės“ mažieji dalyvavo pilietinėje akcijoje „Pergalės šviesa“. Žvakutės liepsnelėje sutilpo jausmai apie pilietiškumą, pagarbą, tikėjimą ir viltį.

Trys Karaliai

Trys Karaliai – sausio 6 d. švenčiama šventė, kuria tradiciškai pasibaigia Kalėdinis laikotarpis.

Sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį. Krikščionybės laikais paplito paprotys ant durų bažnyčioje pašventinta kreida parašyti pirmąsias trijų karalių vardų raides: K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Kiekvienam karaliui skirtas kryželis prieš jo vardą, reiškia išminčiaus šventumą. Vėliau žmonės ėmė ženklinti savo namų durų staktas, tikėdami, kad užrašius šias raides namai bus apsaugoti nuo piktųjų dvasių.

Trys Karaliai atvyko ir į mūsų „Šermukšnėlę“.

 

Vaikų koncertas „Dovanoju“

„Šermukšniukai“ dovanoja nuostabų koncertą: peržiūrėti čia>>

image_2023-12-21_221154708

Gražios akimirkos iš Eglutės šventės

ŠIEMET IR VĖL ATSKUBĖJO EGLUTĖ...

grafikas_sventės

linkejimai

 

Sveikina Administracija

Šv. Andriejus - Saulės grįžtuvių laukimo pradžia

Senoviniai lietuvių burtai šios šventės metu išliko iki šių dienų. „Vytinukų“ grupės vaikai, puoselėdami lietuvių tradicijas, patys išbandė kelis burtus. Semdami saują gilių ir suskaičiavę, kiek turi: porą ar lišką, būrėsi kaip kitais metais seksis draugauti. Ant popieriaus juostelių kūrė linkėjimus, susukus dėjo į kubilėlį, vėliau ir patys būrėsi, ir kvietė tėvelius išsiburti

MANO MYLIMO ŽAISLIUKO ISTORIJA

 

Projekto  „MANO MYLIMO ŽAISLIUKO ISTORIJA“ nuostatus galite peržiūrėti čia >>

MŪSŲ DARŽELIS ĮSIJUNGĖ Į TARPTAUTINĘ GAMTOSAUGINIŲ MOKYKLŲ PROGRAMĄ

Gamtosauginės mokyklos – tai švietimo įstaigoms skirta tarptautinė programa, skatinanti vaikus aktyviai dalyvauti aplinkosaugos veiklose ir spręsti ekologines problemas.

Gamtosauginių mokyklų programa siekia visam gyvenimui išugdyti vaikų ir jaunimo atsakomybę už mus supančią aplinką, o taip  pat padeda gerinti įstaigos ir vietos bendruomenės ekologinę būklę. Prasidėjusi grupėse, programa išsiplės visame darželyje, o galiausiai paskatins teigiamus pokyčius šeimose ir vietos bendruomenėje.

Gamtosauginių mokyklų naudojama  7  žingsnelių metodika padės įstaigai siekti maksimalių aplinkosauginių pokyčių ir prestižinio Žaliosios vėliavos apdovanojimo.

Gamtosauginių mokyklų programą koordinuoja tarptautinė nevyriausybinė organizacija  „Aplinkosauginio švietimo fondas“. Visuomeninė organizacija „Lietuvos žaliųjų judėjimas“ yra „Aplinkosauginio švietimo fondo“ narė ir Lietuvoje administruoja Gamtosauginių mokyklų programą.

LAIŠKAS KALĖDŲ SENELIUI

„ŠERMUKŠNĖLĖS“ VAIKAI MINĖJO LIETUVOS PAŠTO DIENĄ IR RAŠĖ LAIŠKUS KALĖDŲ SENELIUI.

TARPTAUTINEI TOLERANCIJOS DIENAI „UŽDEGĖME“ ŽIBINTUS

EGLUTĖS JAU LAUKIA KALĖDŲ

Ožio diena

     Penktadienį šurmuliavo visas „Šermukšnėlės“ kiemas – vaikai šventė jau paskutinę rudens šventę - „Ožio
dieną“. „Piemenukai“ krūmų šakeles puošė ožiukais, suko ratelius aplink baltus beržus ir, vesdami baltą
„ožkelę“, šaukė: „Sniego, sniegelio, sniegučio!”. Linksmai skambėjo liaudies dainelės, žaidimai, o žiūrėdami
“ožkelei” į akis, vaikai spėliojo, ar greitai ateis žiema, ar ne. Smagi buvo žiemos laukimo pradžia!

Moliūgo draugai

Darželio lauko erdvėje puikuojasi ,,Moliūgo draugai,,

Rudeninė polka

Šilti prisiminimai iš parodos ,,Rudeninė polka,,

Tarptautinė virėjų diena

Su Tarptautine virėjų diena sveikiname darbščiąsias mūsų darželio virėjas. Linkime toliau skaniai gaminti ir mus visus maitinti.

Informacija 2023-10-19

Informuojame, kad šiandien grasinančių žinučių negauta.

 

Administracija

 

 

Informuojame, kad.... (2023-10-18)

Situacija, deja, kartojasi, šiandien vėl daug įstaigų tame tarpe ir mūsų  gavo galimai melagingo  grasinančio turinio pranešimą.

Informuojame, kad imamasi visų saugumo priemonių, laikomasi atnaujintų (2023-10-18) policijos rekomendacijų.

 

Administracija

DĖMESIO !!!

demesio

Tarptautinė vaikų šypsenos diena

Akcija Tarptautinei vaikų šypsenos dienai - vaikų pagamintos apyrankės ir šypsenos.

Sveikinimas su mokytojų diena

image_2023-10-04_214556363

 

ADMINISTRACIJA

MAŽIEJI DAILININKAI DALYVAUJA KONKURSE 5-6 M. DARŽELINUKAMS „SAULĖ – DANGAUS KARALIENĖ“

Kad tamsiausiu metų laiku saulutė Jums skaisčiau šviestų, pasidžiaukite mūsų mažųjų dailininkų sukurtomis iliustracijomis Nijolės Laurinkienės knygelei „Saulė – dangaus karalienė“.

Išvyka į rudens mugę

isvyka_i_rudens_muge

Aromaterapiniai kilimėliai

kilimeliai

Paroda medinukai-girinukai

medinukai_girinukai

Keletas neužmirštamų akimirkų iš 45-ojo “Šermukšnėlės” gimtadienio!

Mielieji!

Pačios gražiausios rudeninės šventės – Rugsėjo 1-osios ir Darželio 45-ojo gimtadienio – proga linkime įminti painiausias mįsles, būti smalsiems, niekada nabaigti ieškoti ir atrasti! Būti draugiškiems, išmokti dalintis, padėti draugui!

Sveikinimai darželiui 45-ojo Gimtadienio proga

Mažųjų linkėjimai darželiui spausti čia >>

Rugsėjo 1-oji !

 

Norėčiau gauti daug dovanų, prisipažinsiu Jums – nepaprastų.

Svajoju gauti oro balioną, pakviest draugus ir keliauti kelionėn (Aušra Sendžikienė).

 

Rugsėjo 1-ąją 10.00 val. keliaukime kartu Mokslo ir Žinių  taku į 45-ąjį „Šermukšnėlės“ gimtadienį.

Drauge pasiimkite gerą nuotaiką, šypsenas, juoką ir muilo burbulų!

 

kids_summer_camp_flyer

Vaiko adaptacija darželyje

kaip_palengvinti_vaiko_adaptaciją_darželyje_(1)

Edukacinė veikla ,,Medis – mano draugas“

Ugdytiniai veiklos metu susipažino su artimiausioje aplinkoje augančiais medžiais, nusiteikė išreikšti jų grožį meninės raiškos priemonėmis. Puoselėjo pagarbą gamtai, sužinojo, kokią naudą teikia medžiai ir kuo gali kiekvienas prisidėti, kad augtų švarioje ir saugioje aplinkoje.                                                                                                                                                                                                                                                           

Vandens pramoga ,,Pūsk, vėjeli, nešk laivelį!”

Stovi gluosnis

Toks papuręs.

Žydros balos,

Baltos burės.

 

Plauk, laiveli,

Plauk, laiveli,

Per saulėtą

Mano šalį.

         

      ( Violeta Palčinskaitė ,,Laivelis“)

STEAM erdvė „Pažinimo pieva“

Pristatome naują lauko edukacinę erdvę „Pažinimo pieva“, kurioje smalsieji „Šermukšniukai“ gali pažinti, tyrinėti, lyginti, skaičiuoti, vaidinti, diskutuoti, džiaugtis, kurti įdomiausius žaidimus, pasakas, istorijas... smagiai su draugais dalintis naujausiais atradimais.

Visiems smagių idėjų ir kūrybinio polėkio!!!

Augalų laboratorijos mokslininkai

Gamtamokslinis tyrinėjimas augalų laboratorijoje tęsiasi... Džiaugiamės žaliuojančiais ūgtelėjusiais sodinukais ir laukiame puikaus derliaus.

Joninės !

 
Kai pražysta pačios gražiausios pievų gėlės, kai diena būna labai ilga, o naktis trumputėlį, į lopšelį- darželį "Šermukšnėlė" ateina Joninės. 2023-06-23 dieną vyko šventinis rytmetis skirtas Joninių šventei. Šventės pradžioje vaikai buvo pakviesti nusiprausti ryto rasa, turinčia stebuklingų galių, aplankyti vaistažolių stotelę, kurioje galėjo susipažinti su vaistažolėmis, sužinoti jų naudą, ragauti iš jų pagamintos arbatos. Visa darželio bendruomenė pynė gražiausius Joninių vainikus, vaikai buvo supažindinti su Joninių šventės tradicijomis. Tėveliai parūpino pačių gražiausių lauko gėlių, kurias įpynėme į vainikus. Nuvilnijo, nuskambėjo be galo graži Joninių šventė, suteikdama visiems daug džiaugsmo!

Linksmasis lašelis

Vasara - smagių žaidimų, įvairių pramogų ir linksmybių metas. O kas gali būti vaikui smagiau už žaidimus vandenyje ir su vandeniu! Norime pasidalinti su jumis vaikų juoku ir krykštavimu, kuris aidėjo lauko aikštelėse. Vanduo ne tik puikus pagalbininkas atsigaivinti karštą vasaros dieną, bet ir puikus ugdytojas. Tai efektyvi STEAM ugdymo priemonė, skatinanti vaikų aplinkos pažinimą.

SMAGŪS ŽAIDIMAI SU SMĖLIU

Nė vienas vaikas neužaugo be smėlio dėžės. Smėlyje galima paslėpti savo baimes ir atrasti daug paslapčių, čia galima susikurti visą savo pasaulį, nors tu mažas kaip vabaliukas, bet gali statyti didžiausias pilis, kepti nuostabiausius pyragus.

Sveikatingumo pramoga

Kamuoliukai, kamuoliai,

Gaudo juos vaikai vikriai.

Džiaugsmui galo nebėra,

Štai, kokia linksma diena.

 

Tai pėdutės sveikos bus

Jeigu grūdinsim vaikus.

Rytą, dieną vakare,

Būsim mes sveiki drauge!

Tarptautinė vaikų gynimo diena

Vaikystė – tai saulėtas laukas,

Kur daug klaustukų – kas čia ir kodėl?

Vaikystė – pieva, kur drugeliai skraido

Ir Tėtis vis į aukštį pametėja vėl ir vėl...

Vaikystė – tai Mamytės rankos,

Jos kvepia duona, gėlėmis.

Vaikystė - tai dar nepatirtas skausmo jausmas,

Kada pasitiki visais Tu žmonėmis.

Edukacinė valandėlė apie pinigus

Ką vaikai žino apie pinigus? Ar žino kaip jie atsirado? Ar geba juos taupyti?

Gabijos tėvelis papasakojo vaikams kaip atsirado pinigai, kam jų būtinai reikia ir kam nebūtinai, papasakojo, kaip taupyti pinigus ir svajonę paversti tikrove.

EDUKACINĖ IŠVYKA Į LDK GEDIMINO ŠTABO BATALIONĄ

Gegužės 17 dieną „Odinukų“ grupės vaikai lankėsi Gedimino štabo batalione. Vaikai bendravo su Lietuvos kariuomenės atstovais – karininkais, susipažino su karininkų ginkluote, naudojamais prietaisais ir transportu. Vaikai matavosi šalmus, sukomplektuotas kuprines, šaudė į taikinį, bėgiojo karių sporto stadione, vaišinosi ir šildėsi labai skania arbata bei stebėjo surengtą pasirodymą, kuriame kariai drąsiai ir saugiai „gynėsi nuo priešų - užpuolikų“. Patirtais įspūdžiais vaikai dalinosi ne tik su bendraamžiais, bet ir šeimose.

 

Augalų labaratorija

Kai alyvos kieme sužydi,

Laukai ligi miško – aiškūs,

Negali tuo laiku nerašyti,

Ir svogūnai pasiunčia laiškus,

 

Kad jau žemė atšilo, kad gera

Ten įleisti šaknis ir gyventi.

Laukuose naujas derlius dera,

Ir svogūnų laiškas – šventė.

 

Jis nuo žemės pakyla į dangų

Toks vienintelį kartą žalias.

Ir gali nusinešti ant rankų,

Kaip ant lysvių neša darželis.

 

Jis ant stalo žaliuodamas, primena:

Daržas nori atsakymą gauti:

Pilnas laiškas žalių vitaminų

Kviečia jį paskaityt ؘ - paragauti.

 

(Stasys Jonauskas „Svogūnų laiškai“)

 

Šią savaitę „Šermukšnėlės“ vidiniame kiemelyje įkurta augalų laboratorija. Vaikai, padedami mokytojų ir jų padėjėjų, pasodino augalėlius. Mokytojos aprašė jų išvaizdą, naudą žmogui. Dabar jau patys vaikai juos tyrinės, matuos, fiksuos, prižiūrės.

Šalia pasodintų augalų įkurtas vaikų veiklą skatinantis laboratorijos namelis, kuriame nuo lietaus „slėpsis“ įvairios matavimo ir priežiūros priemonės.

Nepraeikite pro šalį, užsukite į mūsų augalų laboratoriją!

 

346110185_640300374108459_8205044737091639047_n  346109416_1917903225229343_1850073372344228765_n

346096314_933777764558254_1408627028010167322_n  348356603_265846445808537_4957591978119740220_n

 348356087_3409247709291896_4191271448922214803_n

Mamyčių ir šeimos šventės

Gegužė – tai pats gražiausias pavasario mėnuo, kurio žieduose sutelpa nuostabiausios šventės darželyje: Mamyčių šventė ir  Šeimos diena. Visą savo meilę mažieji išdainavo savo dainelėse, žaidimuose, šokiuose, išsakė eilėse.  Pasidžiaukim dar kartelį nepamirštamomis akimirkomis!

Priešmokyklinių grupių vaikų ugdymosi pasiekimų ir pažangos vertinimo 2022-2023 m. tyrimas

Informaciją galite atsisiųsti čia»

MAMYTEI

Mielos rankos glosto plaukus,

Švelnūs žodžiai šildo sielą,

Noriu vėl ir vėl sapnuoti

Tik mamytę savo mielą...

Padainuok, prašau, lopšinę,

Apkabink ir pabučiuoki,

Begalinę savo meilę

Dar kartelį dovanoki...

                                           (Vydas Mačiulis)

   

ŠERMUKŠNIUKŲ ŠEIMYNOS ISTORIJA TĘSIASI...

Mielieji, ar prisimenate žaviąją „Šermukšniukų šeimyną“: mamą Uogę, tėtį Uogių, broliuką Uogiuką, sesutę Uogytę ir abu senelius? Ar žinote, kas jai nutiko?

Ogi, štai kas! Jų namuose apsigyveno mieli augintiniai: šuniukas, kačiukas, paršiukas, karvytė, arkliukas ir avytės. Jie ne tik Šermukšniukų, bet ir Šermukšnėlės vaikų geri bičiuliai, kuriems vaikai išpasakoja savo istorijas, džiaugsmus ir rūpesčius.  Toks rūpestėlis – artėjantis 45-asis „Šermukšnėlės“ gimtadienis, kuriam jau pradėjo ruoštis visi – ir suaugę, ir maži. Klausiate, kaip gi jie ruošėsi? Nepatikėsit, paklausykit.

Vieną šiltą pavasario rytą „Šermukšnėlės“ vaikai, jaukiai susėdę salėje, spėliojo, kokią dovaną padovanoti savo  darželiui? Dėliojo, šnekėjosi ir nutarė: dovana bus pasaka apie „Šermukšniukų“ bičiulius. Kaip tarė, taip padarė. Pasakoje vaikų rankelėse „atgijo“ „Šermukšniukų“ augintiniai. Apie juos vaikai daug pasakojo: jiems skyrė gražiausius eilėraštukus, daineles, žaidimus! O kiek lentoje parašė žodžių, vardų, išskaičiavo įdomių skaičiuočių, kiek prisiminė išmintingų patarlių, priežodžių, kiek įminė klaidžių mįslių!  Taip ir gimė nauja pasaka – pati gražiausia vaikų dovana „Šermukšnėlės“ gimtadieniui! 

     
     
     

Sveikatą stiprinančios mankštos

Džiaugiamės, kad galėjome prisijungti prie sveikatą stiprinančių mokyklų bangos nuotolinių mankštų.
 

Ką turi bendro lazeriai ir velykiniai margučiai?

Šiemet „Vytinukų“ grupės vaikų velykiniai margučiai ypač originalūs. Vaikai sudalyvavo edukacinėje  išvykoje į lazerinio pjovimo ir graviravimo dirbtuves UAB „DS Baltic“  ir savo akimis pamatė, kaip koncentruotas šviesos spindulys degindamas fanerą raižo programavimo būdu sukurtus margučių raštus, padedami suprogramavo savo vardo užrašus ir išgraviravo juos ant savo pieštukų dėžutės. Iš ekskursijos dovanų parsinešė ornamentais graviruotus margučius, lazerio užrašytu vaiko vardu pažymėtą pieštukų dėžutę, kuriais nusimargins margučių raštus, ir dar dūmais kvepiančią Lietuvos žemėlapio dėlionę.

Linksmų Šv. Velykų

 

Administracija

Velykų kiškių bėgimas-2023

Balandžio 5 d. vyko sporto pramoga "Velykų kiškių bėgimas-2023".

Kas ten bėga?

Ką jis neša? - Margučius!

O iš kur? - Iš tėviškėlės!

O pas ką? - Pas vaikučius!

 

"Šermukšnėlės " gimtadienis

Šermukšnės šakelė – 2023

Šią savaitę visa „Šermukšnėlė“ klegėjo nuo vaikų žaismingų pasakų, žaidimų,  dainų ir juoko: vyko tradicinis, jau 13-asis, konkursas – festivalis „Šermukšnės šakelė – 2023“. Svečiuose viešėjo Vilniaus miesto ikimokyklinių įstaigų  metodinio ratelio „Aidas“ darželių kolektyvai, mylintys ir saugantys mūsų Žemę. Ekologinė pasaka leido vaikams pajusti gimtosios kalbos grožį, aplinkinį pasaulį, saugoti ir puoselėti tautos išminties lobius.

Visiems tariame didelį ačiū ir tikime, kad nuoširdaus pedagogų bendradarbiavimo ir meninės saviraiškos skatinimo dėka „Šermukšnės šakelė“ žydės dar ilgai, ilgai.

Kultūrinė edukacija „Velykinis margutis“

Kovo 22 d. „Vytinukų“ grupės tėvelių iniciatyva „Vytinukų“, „Gintarėlių“ ir „Šiaudinukų“ grupių vaikučiai buvo pakviesti į kultūrinę edukaciją „Velykinis margutis“. Nuotaikingos patyriminės programos metu vaikai sužinojo kokios yra Verbų sekmadienio tradicijos, Velykų papročiai, žaidė žaidimus, mokėsi velykauti, sužinojo kaip atsirado pasaulis ir kodėl Velykoms marginami kiaušiniai. Iš kiškio miltų, dievo karvytės pieno ir Velykų bobutės sviestinio vežimėlio gabalėlio pasigamino netradicinių desertinių margučių.

Šiandien mūsų „Šermukšnėlėje“ vyko „Spalvotų kojinių“ akcija

Kovo 21 d. minima pasaulinė Dauno sindromo diena. Skirtingos vienos poros kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu. Jos simbolizuoja kitoniškumą, kurį nulemia tik viena chromosoma. Dauno sindromas diagnozuojamas, kai asmuo turi dalinę papildomą 21-ąją chromosomą.

Gyvasis tautos žiedas

Minint 33-asias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines Vilniaus vaikų lopšelio-darželio „Šermukšnėlė" „Vytinukų" grupės vaikai kartu su mokytoja Regina Dabužinskiene prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Gyvasis tautos žiedas". Su vaikais išdiskutavo, kad tautos žiedais galima vadinti ir šalies paveldą, ir joje gyvenančius žmones, kurie daro gerus darbus, šlovina Lietuvą.

Nors dar mažas aš esu, bet atjausti ir padėti noriu, ir galiu

2023 m. nuo  vasario 27 iki kovo 10 dienos vyko bendruomenės projektas „Nors dar mažas aš esu, bet atjausti ir padėti noriu, ir galiu“. Projekto tikslas: vaikų empatiškumo ir pilietiškumo ugdymas(is) nuo mažumės.

Vaikai dalinosi „švelnukais“ artimiausioje aplinkoje: šeimoje, grupėse. Jie dalyvavo bendrose veiklose su mažesniais darželio ugdytiniais, kartu žaidė, piešė. Buvo nuostabu stebėti vaikų jautrumą, rūpinimąsi mažesniais darželio ugdytiniais.

Projekto kulminacija – projekte dalyvaujančių ugdytinių koncertas ir akcija „Vaikai – vaikams“.

Renginyje skambėjo vaikų dainos apie Lietuvą ir gerumą. Visus sujaudino renginio pabaigoje kartu su visais dalyviais: vaikais, tėveliais, seneliais ir mokytojais sudainuota daina. Jos tekstas labai visus sujaudino, suartino.

                      Sustoje ratu, dainuokim kartu

                      Tegul skamba balsai, tegul džiaugias vaikai....

Akcijos metu buvo parduoti vaikų padovanoti žaisliukai. Surinktos lėšos pervestos į labdaros ir paramos fondą „Rugutė“, kuris visokeriopai padeda onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms.

Nuoširdžiai dėkojame „Odinukų“, „Tošinukų“ ir „Skudurinukų“ grupių bendruomenėms už aktyvų dalyvavimą.

                      Projekto organizatoriai

Bėgimas su trispalve

 
Šiandien, 2023m. kovo 10d.,Vilniaus lopšelis darželis "Šermukšnėlė" dalyvavo respublikinėjė sporto pramogojė "Bėgimas su trispalve" Mažieji "šermukšniukai", lankydami rankutėse trispalvę, linkėjo: "Lietuva, būk laisva, būk linksma, sportuojantis ir draugiška"

Kaziuko mugė

„Reid rata, reid ratoka“

Šiemet į Kaziuko mugę „keliavome iš Žemaitijos“ ir sužinojome, kas yra amatai ir ką kiekvienas amatininkas veikia.  „Kelionėje“ – amatininkų darbais dekoruotoje salėje dalinomės savo žiniomis, dainavome lietuvių liaudies dainas, žaidėme lietuvių liaudies žaidimus, susijusius su Kaziuko muge. Nepamiršome Lietuvos globėjo šv. Kazimiero,  klausėmės vieversio giesmės.

Edukacinė išvyka į spaustuvę

Š.m. vasario 23 d. „Gintarėlių“ grupės vaikai, kartu su mokytoja Elena Vilnytiene ir mokytojos padėjėja Ana Stančikiene, lankėsi įmonėje „Lietuvos ryto spaustuvė“, kuri yra įsikūrusi Skaidiškėse.

Vaikus maloniai pasitiko technologė Inga Raitelaitienė, kuri papasakojo apie spaustuvės veiklą, pristatė įvairių leidinių gamybos procesus. Vaikai sužinojo, iš kokio popieriaus ir kaip spausdinami leidiniai, kokiais peiliais pjaustomas ir karpomas popierius, kaip jis vėliau klijuojamas, lenkiamas, pakuojamas. Mažieji lankytojai pamatė spaudos mašinas, kurios atlieka daugybę funkcijų. Didelį įspūdį paliko labai dideli popieriaus ritiniai. Vaikai sužinojo, kad spalvų gamai naudojamos tik keturios spalvos: juoda, raudona, mėlyna ir geltona.

Ekskursijos pabaigoje vaikams ir mokytojoms buvo įteiktos dovanėlės, kuriomis vaikai, grįždami atgal į ugdymo įstaigą, labai džiaugėsi.

Kelionė paliko daug gerų įspūdžių bei emocijų.

329755832_776069060894416_8276754564891565805_n

Proto mūšis

Vasario 21 dieną, „Odinukų“ grupės ugdytiniai baigė projektą „Aš – Vilnietis, Lietuvos pilietis, aš – Europietis, aš – Pasaulio dalis“. Projekto metu įgytas kompetencijas įtvirtino proto mūšyje „Lietuvėle, tu graži“. Vaikai, pasiskirstę į dvi komandas „Vilnius“ ir „Žemė“ rungėsi atsakinėdami į klausimus apie Lietuvą bei atliko praktines, logines užduotis estafečių metu. Ugdytiniai patyrė daug teigiamų emocijų. Proto mūšis baigėsi lygiosiomis. Skambant M. Mikutavičiaus dainai „Trys milijonai“ vieni kitus pasveikino užkabindami medalius ir spausdami rankas.

„Odinukų“ grupės mokytoja Birutė Bazienė

MEDUOLIŲ GAMYBA

Pačioje Vilniaus širdyje pasislėpusi Meduolių kepyklėlė vasario 22 dieną atvyko į „Vytinukų“ grupę ir pakvietė vaikus ir suaugusius į saldžiąją edukaciją! Užsiėmimo metu bandė atspėti: Kodėl kareiviai, eidami į karą, su savimi pasiimdavo meduolį? Kodėl meduoliais prekiaudavo vaistinėse? Kodėl į meduolius dedami prieskoniai? Kodėl glajus ant meduolių vadinamas Karališku? Sužinoję visus atsakymus, priėjo prie svarbiausios užsiėmimo dalies - kūrybos. Vaikai, kaip tik norėjo, puošė ir margino širdžiai mielus meduoliukus. Gražiai įpakuotus savo kūrinius parsinešė namo kaip dovanėlę mylimiems tėveliams, sesutėms, broliukams arba seneliams...

                

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!!!

Švenčiame 105-ąjį Lietuvos gimtadienį!

Nors mes maži, bet mūs širdelėj dega ugnelė meilės Lietuvai visai,

Maži vaikučiai apie meilę šneka, dainas dainuoja išdidžiai.

Kario profesija ir jos ypatumai

Vasario aštuntą dieną „Odinukų“ grupės ugdytinio Jokūbo tėvelis Vytautas pravedė edukacinę valandėlę vaikams „Kario profesija ir jos ypatumai“. Vaikai išklausė pasakojimą apie kario veiklos ypatumus, aktyviai dalyvavo pokalbyje, matavosi šalmą, kuprinę, striukę... Jie turėjo galimybę pamatyti kario kompasą, peiliuką, išsipaišyti veidus maskuojančiu grimu ir netgi ragauti kario maistą (kurį karys valgo išvykęs į pratybas gamtoje).

Dėkui Jokūbo  tėveliui už įdomią informaciją ir vaikams dovanotas teigiamas emocijas.

 

„Odinukų“ grupės komanda

BALSAVIMAS

Gerbiami tėveliai, 

Pranešame, kad 2023-02-06-2023-02-08 organizuojamas visuotinis tėvų balsavimas renkant tėvų atstovus į įstaigos tarybą.

Renkant tėvus (globėjus), kiekvienas visuotiniame tėvų (globėjų)  balsavime dalyvaujantis tėvas (globėjas) turi tokį balsų skaičių, kuris lygus visų į Lopšelio-darželio tarybą pasiūlytų kandidatų skaičiui. Visuotiniame tėvų (globėjų) balsavime dalyvaujantis tėvas turi teisę paskirstyti turimus balsus savo nuožiūra, atiduodamas juos už vieną ar kelis kandidatus.

Lopšelio-darželio tarybos nariais išrenkami daugiau balsų surinkę kandidatai. Jei kandidatų, surinkusių po lygiai balsų, yra daugiau nei laisvų vietų Lopšelio-darželio taryboje, rengiamas pakartotinis balsavimas, kuriame kiekvienas susirinkime dalyvaujantis tėvas (globėjas) gali balsuoti tik už vieną iš lygų balsų skaičių surinkusį kandidatą.

Vadovaujantis tėvų komitetų  informacija dėl kandidatų į Lopšelio-darželio tarybą pateikiame kandidatų  prisistatymus:

 1. Esu Aistė Petkevičienė, Mėtos Petkevičiūtės mama. Mėta lanko lopšelį-darželį "Šermukšnėle nuo 2021 metų rugsėjo. Esu informacinių technologijų projektų vadovė. Mielai prisidėčiau priimant aktualius sprendimus dėl darželio veiklos planų ir kitų einamųjų reikalų.
 1. Esu Rasa Rutulienė, dviejų vaikučių Kotrynos (3 metai) ir Augusto (1 metas) mama. Kotryna darželyje lanko Medinukų grupę. Su vaikais mėgstam skaityti knygeles, statyti kaladėlių bokštus, dainuoti daineles ir šokti, daug juoktis ir lakstyti lauke bei namuose. Aš esu baigusi vadybos ir verslo administravimo bakalauro bei magistro studijas. Darbinėje karjeroje esu sukaupusi daug patirties ir žinių finansų srityje bei draudimo rinkoje.
 1. Esu Domantė, dviejų mergaičių mama. Viena dukra jau baigė šį darželį, kita - lanko Siūlinukų grupę. Šiuo metu dirbu IT sektoriuje, anksčiau - su knygų leidyba. Patinka vaikiška literatūra, katės ir retkarčiais siuvimas.
 1. Sveiki, esu Gintarė Janavičienė. Mano vyresnis sūnus lanko Šiaudinukų, o mažasis pradės neužilgo lankyti Skudurinukų grupę. Stengiuosi dalyvauti darželio organizacinėje veikloje dėl savo vaikų, kad prisidėčiau ir pagelbėčiau, jei kada reikia. Man nuoširdžiai rūpi, kad darželis būtų mielas ir vaikai į jį noriai eitų. Turiu patirties koordinuojant įvairius projektus, šventes. Esu įgijusį ISM vadybos ir ekonomikos magistrą. Dirbu tarptautinėje kredito įmonėje su pokyčių įgyvendinimo projektais. Esu atsakinga ir komunikabili.
 1. Aš, Marija Mickelevič, esu "Kriauklelių" grupės tėvų komiteto pirmininkė. Visi vaikai (keturi) lankė ir lanko lopšelį- darželį "Šermukšnėlė". Kartu su vaikais dalyvauju įstaigos projektuose, renginiuose ir parodose. Esu medikė, baigiau VU medicinos fakultetą. Galėčiau prisidėti prie organizuojamu renginių.

 

Balsavimo rezultatai:

balsavimo_rez

 

Dėkojame visiems balsavusiems :)

ŠV. AGOTOS DUONELĖS DIENA

       Šį penktadienį, (vasario 3 d.), „Šermukšnėlėje“ – tradicinė ŠV. AGOTOS DUONELĖS diena. Kviečiame visus mažuosius „šermukšniukus“ atsinešti po riekelę duonos – sau ir draugui. Į talką kviečiame močiutes, mamytes – pačių kepta duonelė – pati gardžiausia! Vaišindami vieni kitus kvapnia duonele, minsim mįsles, seksim pasakas, prisiminsim, kaip duonelę gerbė mūsų seneliai ir patys išmoksim ją gerbti.

GIMTADIENIO ŠVENTĖ „ŠERMUKŠNĖLĖJE“

Mano gimtinė – Vilnius,

Upė Neris ir dangus,

Melsvas Vilnelės vingis,

Katedros varpas skardus.

 

          Sausio  25 d. visi susirinkome švęsti Vilniaus 700-ojo gimtadienio. Salėje puikavosi jubiliejinis „tortas“, papuoštas vaikų ir tėvelių gėlėmis ir linkėjimais Vilniui.

          Animacijos kadruose atgimė Vilniaus istorija, vaikai savo emocijas reiškė šokdami lietuvių liaudies šokius, žaidimus, dainuodami lietuviškas dainas, linkėdami savo gimtajam miestui gyvuoti, klestėti, turtėti ir žaliuoti.

„Šermukšnėlė" puošiasi Vilniaus gimtadieniui

700 žingsnelių Vilniui

Tai švilpavo, tai skardėjo,

Visi Baltupiai girdėjo,

Bandėm Vilnių mes pralinksmint –

Bėgt 700-us žingsnių!

 

 2023 m. sausio 24 d., antradienį, visi darželio vaikai, mokytojai ir mokytojų padėjėjos sudalyvavo respublikiniame ėjimo ir/ar bėgimo projekte „700 žingsnelių Vilniui“.

Jomanto parkas

image_2023-01-20_153220446

700

image_2023-01-16_131702033

Laisvės gynėjų diena

Sausio 13 – Laisvės gynėjų diena. Tai Lietuvos istorijos pamoka, tai pilietiškumo išraiška kiekvieno vaiko mintyse, žodžiuose, darbeliuose.

Ir atėjo trys karaliai ...

Sveikinimai

image_2022-12-20_101519101

Administracija

GERBIAMI TĖVELIAI,

Informuojame, kas įstaigos tarybos narių kadencija baigiasi 2023-01-31, todėl skelbiame naujus Vilniaus lopšelio-darželio „Šermukšnėlė“  tarybos rinkimus.  Primename, kad įstaigos taryba yra aukščiausia savivaldos institucija, sudaryta iš pedagogų, tėvų (globėjų) ir vietos bendruomenės atstovų svarbiausiems įstaigos veiklos sričių klausimams aptarti, kolegialiai nagrinėti ir spręsti. 4 tėvus (globėjus) į įstaigos tarybą renka visuotinis tėvų (globėjų) susirinkimas. Siūlyti kandidatus, kelti savo kandidatūrą turi teisę bet kuris tėvas. Kviečiame iki 2023-01-05 kandidatūras pateikti savo grupės tėvų pirmininkui. Vėliau informuosime apie balsavimo organizavimą.

Administracija

SENELIS KALĖDA JAU PAKELIUI!

 

ADVENTINĖ - KALĖDINĖ PROGRAMA VAIKAMS

SU SENELIU KALĖDA

VYKS

2022-12-13

 

EIL.

NR.

GRUPĖ

LAIKAS

1.

“SKUDURINUKAI”

8:30-8:55

2.

“MEDINUKAI”

9:00-9:55

3.

“MOLINUKAI”

10:00-10:55

4.

“SIŪLINUKAI”

11:00-11:55

5.

“ŠIAUDINUKAI”

12:00-12:55

6.

“ODINUKAI”

13:00-13:55

7.

“TOŠINUKAI”

15:00-15:55

8.

“GINTARĖLIAI”

16:00-16:55

9.

“VYTINUKAI”

17:00-17:55

 

senelis_kaleda

Nykštukų bėgimas Žiema 2022

Šią žiemą „Šermukšnėlės“ mažieji sportininkai pradėjo linksma, žaisminga komandine sporto pramoga „Nykštukų bėgimas Žiema 2022“. Pramogėlės tikslas – didinti vaikų fizinį aktyvumą, skatinti bėgimą kaip sveiko gyvenimo būdą bei populiarinti bėgimą Lietuvoje. Pasipuošę raudonomis nykštukų kepurėmis, grupių komandos gera sportine nuotaika „užkrėtė“ visus bendruomenės narius. Ačiū jiems už tai!

Ožio diena

     Seniau Lietuvoje lapkričio 11 d., Šventojo Martyno dieną, įprasta laikyti ganiavos pabaigtuvių diena. Tądien baigiami lauko darbai, į tvartus suvaromi gyvuliai. O mes,  “Šermukšnėlės” mažieji, tą dieną šventėme Baltojo Ožio dieną. Visi vaikai buvo „piemenukais“, baigė „ganyti savo gyvulėlius“ ir savo pasidarytus ožiukus „suvarė“ į tvartus (pakabino ant šakelių). Varydami aplink beržą ožį, dainavo, žaidė, žodžiais  „Sniegas, sniegelis, sniegutis!“ kvietė į svečius žiemą. Gaspadinė vaišino už ganymą uždirbtu baltu sūriu. Sakoma, kad žiema užsispyrusi kaip ožka – visada turi jos laukti ir prašyti, kad greičiau ateitų.

Tolerancijos diena

Mūsų „Šermukšnėlė“ vakar minėjo tarptautinę Tolerancijos dieną. 2022 metų šios dienos idėja -  Tolerancijos namas. Mažieji labai kruopščiai „statė“ namelius – aptarė, kad žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabutyje name, kuriame skirtingi kaimynai, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, draugauti. Tačiau kartais žmonių skirtingumas kitiems sukelia pyktį. Todėl šią dieną vaikai kartu su savo mokytojomis kvietė kalbėtis apie skirtingus požiūrius, apie žmonių tarpusavio santykius. O kokius Tolerancijos namus pastatė „Šermukšniukai“, pasižiūrėkite patys!

Virė, virė košę „Šermukšnėlės“ vaikai atsilošę!

     Neseniai minėjome pasaulinę košės dieną. „Šermukšnėlės“ dietistė Rūtelė papasakojo, kad košė verdama iš kruopų, kuriose gausu žmogaus organizmui naudingų medžiagų. Mažieji sužinojo, kodėl reikia valgyti košę, kuo ją galima pagardinti. Močiutė Nijolė pasekė pasaką apie stebuklingą puodelį, kuris „virė“ pačią gardžiausią pasaulyje košę. Valgydami košę, vaikai ją gardino šviežiomis braškėmis,  avietėmis, šilauogėmis, savo lėkštelėse kūrė veidelius, mozaikas, ornamentus. Skanaus ir Jums, mėgstantiems košę!

Komunikacija

Ar pedagogai užtikrina sklandžią, efektyvią ir pozityvią įstaigos bendruomenės komunikaciją?

     Bendruomenė nuolat rūpinasi tėvų bei vaikų lūkesčių Darželio atžvilgiu atliepimu ir  stengiasi užtikrinti nuoširdų, pozityvų tėvų ir pedagogų bendradarbiavimą. Remdamiesi tėvų apklausos „Ar pedagogai užtikrina sklandžią, efektyvią ir pozityvią įstaigos bendruomenės komunikaciją?“ rezultatais išsiaiškinome, kad 97% tėvų rūpi, kas vyksta darželyje: 73% labiausiai domisi grupės veikla, bendruomenės renginiais domisi 17%, o individualia vaiko veikla domisi 10% apklaustųjų tėvų. 46% apklaustųjų tėvų teigia, kad jiems svarbiausia, kad darželyje būtų organizuojami vaiko teigiamas emocijas skatinantys pažintiniai, pramoginiai renginiai, 31% apklaustųjų pageidauja, kad vaikas darželyje žaistų jam patinkančius žaidimus, užsiimtų jam patinkančia veikla, o 23% apklaustųjų pageidauja, kad ikimokykliniame amžiuje vaikas įgytų tam amžiaus tarsniui būdingų gebėjimų. 67% apklaustųjų tėvų aktyviai domisi darželyje vykstančiais renginiais, veiklomis, projektais, 33% – domisi iš dalies. Dauguma tėvelių (67%) apie vykstančius renginius, veiklas, projektus patys teiraujasi mokytojų, 28% tėvelių informacijos ieško darželio svetainėje, o 10% socialiniuose tinkluose. Beveik pusė tėvelių, net 45%, nurodo, kad jiems priimtiniausias yra individualus žodinis bendravimas, apie penktadaliui tėvelių priimtini komunikavimo būdai yra informacijos pateikimas socialiniuose tinkluose, asmeninis bendravimas SMS žinutėmis arba telefonu bei grupės tėvų susirinkimai. Tėvai vertindami savo asmeninį indėlį, jungdamiesi prie organizuojamų veiklų, nurodo, kad 37% apklaustųjų kartu su vaiku peržiūri informaciją, nuotraukas apie įvykusius renginius, 30% patys be vaiko peržiūri informaciją, nuotraukas apie įvykusius renginius, 24% padeda organizuojant renginius, 9% pasiūlo idėjų renginiams organizuoti. 61% apklaustųjų mano, kad pakanka informacijos apie darželyje vykstančius renginius, veiklas, projektus, vaikų ugdymąsi, 33% apklaustųjų pageidautų daugiau individualios informacijos, o 6% apklaustųjų mano, kad informacija neturi būti viešinama. 59% tėvelių pageidautų tobulinti bendravimą socialiniuose tinkluose, o 41% tėvelių pageidauja tobulinti individualų bendravimą.

 image_2023-01-16_134617611

            1 pav. Kuris komunikavimo būdas jums priimtiniausias?

 

     Darželio tyrimų apie efektyvią ir pozityvią įstaigos bendruomenės komunikaciją rezultatai naudojami įstaigos veiklos tobulinimui. Tai rodo, kad Darželis nestokoja atvirumo, yra pasirengęs nuolat mokytis ir tobulėti, nagrinėja šiuolaikinės visuomenės poreikius ir požiūrį į ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, siekia atitikti jiems keliamus reikalavimus.

Spalis vaikų darbeliuose

Rudenėli, kaip gražu! krenta lapai pamažu,

o miške išdygo grybų šimtas trisdešimt sodybų!

Štai ežiukai puku puku, ieško lapų ir grybukų.

Kai lietus pradėjo lyti, skėčius išskleidėm, matyti?

Nebeliko laukuos duonos, tik paklydusios aguonos.

O kad duonos mums užtektų, malėm miltus dieną – naktį,

prikepėm tada riestainių ir pyragų ir sausainių...

Ir parsinešėm namučio, kad juos valgytų vaikučiai.

Dar boružės mums padėjo, gamtą saugoti reikėjo.

Ne tik Žemėj ir padangėj saugom mes visatą brangią.

„Vitaminai – sveikata!“

     Kur tik pažvelgsi - visur nuostabiausios rudeninės spalvos! Laukai, miškai ir sodai kvepia  rudens gėrybėmis.

     Visą savaitę darželyje vyko įvairios viktorinos, mįslių konkursai, vaikai kūrė pasakėles apie vaisius ir daržoves, lipdė, piešė, kalbėjo apie jų naudą. Saulėtą trečiadienio rytą visi susirinko į salę, kur vyko edukacinė valandėlė „Vitaminai – sveikata!“. Mažieji kartu su darželio virėjomis spaudė sultis iš vaisių ir daržovių. Jie ragavo, skaičiavo, įvardijo, koks tai vaisius, daržovė, kuris saldus, kuris rūgštus,  skaičiavo, kiek ir kokių vitaminų juose yra. Valandėlė prabėgo labai įdomiai, turiningai, sveikai ir naudingai. Tariame didelį ačiū gamtai ir mūsų virėjoms!

Sulčių_projektas

Svečiuose – „Drakoniuko“ teatras

Neseniai „Šermukšnėlę“ aplankė svečiai – Kauno vaikų „Drakoniuko“ teatras. Vaikai žiūrėjo  spektaklį ‚Skruzdėlytė Tauškalytė“. Tai pamokanti istorija apie skruzdėlytę, kuri, norėdama patirti daug nuotykių, nenuėjo į mokyklą.  Spektaklyje vaikai jiems suprantama kalba, sceninio meno, muzikos ir šokio pagalba mokėsi pareigingumo, atsakomybės, saugaus eismo pagrindų. Skruzdėlytė Tauškalytė, mergaitė Grytutė, Vilkas, Policininkas vaikuose pažadino daug gerų emocijų, todėl mes sakome - iki kitų susitikimų!

Rugsėjo 1-osios rytas

Rugsėjo 1-osios rytas „Šermukšnėlėje“ prasidėjo kaip niekad linksmai: direktorė Ingrida  kartu su vaikais stebuklingu raktu „atrakino“ Žinių šalį, visus pasveikino su naujais Mokslo metais, vaikams linkėdama ieškoti, atrasti, sužinoti, pamatyti, išgirsti. Nuotaikingą šventę surengė Pepė Ilgakojinė, atvažiavusi traukinuku kartu su savo draugais: linksmiausiu pasaulyje Mašinistu, Šviesoforu ir lėlytėmis Linguolėmis.  Draugai padėjo Pepei išmokti šviesoforo spalvas, mokė, kaip reikia pereiti gatvę, mokė būti linksma ir dainuoti daineles. Mažiesiems labai patiko važinėtis autobusiukais, kuriuos vairavo tėveliai, ačiū jiems.

Pepė dėkojo vaikams už pačią įdomiausią šventės akimirką – burbulus, kurie džiugino savo nuostabiomis spalvomis ir skrydžiais!

Sėkmingą vaiko adaptaciją leminatys veiksniai

1  

 

2

 

3

 

4

Rugsėjo 1-osios šventė

 

Suspindi krištolo rasa laukų žolynai,images_(1)

Miškai sustingsta, auksaplaukės saulės nušviesti.

Tarsi nuo kalno ristis vasara vėl ima

Ir skuba džiuginti vaivorykštėm  bei lietumi.

                                                                 

                                           Aldona Murauskienė

 

Gerb. Tėveliai!

Netruks prabėgti paskutinės vasaros dienelės ir darželio kiemas prisipildys mažųjų  juoko, klegesio, pokštų ir dainų. Į Rugsėjo 1-osios  šventę vyksime Žinių traukinuku.  Nepamirškite pasiimti geros nuotaikos ir jau tradiciniais tapusių muilo burbulų! Esant nepalankioms oro sąlygoms, galimi pasikeitimai.

Laikas pasirūpinti vaiko sveikata!

Vaikų pasaulis

Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia,
nesvarstydami - kodėl ir kam.
Jeigu šita žemė kam priklauso,
tai pirmiausia, žinoma, vaikams.

J. Marcinkevičius

Mažieji aktoriai

Kažkur toli yra šalis-tokia graži, miela,

Tenai gyvena pasaka ir netgi ne viena...

 

PASIDŽIAUKIME, MŪSŲ MAŽAISIAIS AKTORIAIS!

Sveikatingumo pramoga „Žaidžiame jogą“

Joga - seniausia kūno, proto ir sielos tobulinimo sistema pasaulyje. Joga suteikia jausmų ir minčių pusiausvyrą, ja gali užsiimti kiekvienas. Tam nereikia jokio specialaus fizinio pasirengimo. Čia nėra rungtyniavimo, nėra jokio spaudimo atliekant pratimus, nėra laimėtojo ar pralaimėjusių. Vaikų darželyje, kur dažnai kyla didelis triukšmas, joga gali būti mažųjų ramybės oazė.

2022-07-19 mūsų darželyje buvo organizuota sveikatingumo pramoga „Žaidžiame jogą“, kurios metu vaikai mokėsi  jogos pratimėlių, dėmesingumo bei nusiraminimo praktikos...

Projektas "Pasakos apie Šermukšniukus"

Visus kviečiame paskaityti pasakų apie Šermukšniukus:

https://read.bookcreator.com/sToJKmfN1hOCiV2MY2pACKxHqdK2/izpofZ93QGOtSP-YcwnK1A

 pasaka_padzia

Nupinkime Joninių vainiką

Mūsų darželyje organizuotas kūrybinis projektas „Nupinkime Joninių vainiką“

Puoselėjant tradicijas, Joninių savaitę, vaikai susipažino su vaistažolėmis: mėta, šalaviju, ramunėle, kmynais, melisa, čiobreliais bei sužinojo apie jų gydomąsias savybes. Vaikai ne tik degustavo, skanavo vaistažolių arbatas, bet gardino jas medumi.

Iš atsineštų žolynų: smilgų, rugiagėlių, ramunių, aguonų, jonažolių, beržo ir ąžuolo šakelių vaikai kartu su pedagogėmis pynė Joninių vainikus.

Šventės metu vaikai žaidė, šoko, dainavo, minė  mįsles, klausėsi pasakojimų apie nakties stebuklus ir burtus, šokinėjo per „laužą“, ieškojo paparčio „ žiedo“.

Joninių šventės šurmulį lydėjo smagi nuotaika...     

Spalvotas laivelis

Šiandien lenktynių eisim su vėju,

Statysim laivelį,

Nuo ko čia pradėjus?

Tarptautinė jūrininkų diena minima 2022-06-25.  Šia proga birželio 22 d. suorganizavome vaikams smagią akciją „Spalvotas laivelis“, kurios metu vaikai gamino įvairius laivelius bei išbandė juos plukdydami:

Plauk, plauk, laiveli, vis tolyn,

Plauk, plauk, pasakų šalin...

AKCIJA „SKRISKIT, AITVARAI“

Vaikai, atsinešę aitvarus, juos skraidino, gaudė vėją, dalinosi aitvarais ir įspūdžiais. Visi kartu nutarė, kad galima ir patiems pasidaryti įvairiausių aitvarų...

Viena  darželio teritorija virto dailės studija, grojant muzikai, vaikai piešė aitvarus ant drobės, polietileno, popieriaus, ant trinkelių, lankstė, klijavo.

Kol vieni leido aitvarus, kiti pūtė milžiniškus muilo burbulus...

Aitvarai mūsų darželio vaikučius pasitinka kieme, o vakare linksmai išlydi namo, modami spalvingomis uodegėlėmis.

Sako, aitvarai lanko tik gerus žmones...

 

Sveikatinimo valandėlė „Kur gyvena vitaminai“

irželio 20 dieną, patys mažiausi darželio ugdytiniai „Skudurinukai“ (2 – 3 m. a.)  visais pojūčiais tyrinėjo daržoves, vaisius ir uogas. Jie stebėjo, lygino ir vardino spalvas, formas bei dydį, lytėjo ir pajuto paviršių ypatumus (slidus, šiurkštus, švelnus), uodė aromatus ir ragavo produktus, kuriuose gausu vitaminų. Pats smagiausias veiklos etapas – „smaguriavimas“. Džiugu, kad mažieji ne tik ragavo, bet ir su malonumu valgė visus natūralius gamtos produktus. 

Sveikatinimo valandėlė “Šermukšniukas – sveikuoliukas”

Sveikatinimo valandėlės metu „Akmenukų“ grupės vaikai pasiskirstė į dvi komandas, atliko ištvermės, tikslumo, tikslios koordinacijos reikalaujančias užduotis: kiekvienas vaikas turėjo skalbinių segtuką ir juo turi perduoti apskritimą draugams, neliečiant kita ranka. Sekančiai užduočiai buvo padalinti mediniai šaukštai, jais turėjo perduoti kamuoliuką bei nunešti į kibirėlius. Kitai užduočiai panaudojome vienkartinių rankšluosčių rulonėlį, kuris  buvo  perduodamas šaukštų kotais... Netrūko gerų emocijų ir džiugu matyti, kaip vyresnieji vaikai draugiškai padėjo jaunesniems.

Sporto pratybos su Betmenu

Birželio 16 d. mūsų darželio vaikai kartu su superherojumi Betmenu dalyvavo sporto pratybose. Sutelkę jėgas, džiugiai nusiteikę mažieji sportininkai nugalėjo visas varžybų kliūtis.

STEAM veikla „Vandens purslai ir smėlio paslaptys“

Vaikai iš prigimties yra smalsautojai ir tyrinėtojai. Jie viską nori sužinoti. Eksperimentai – smagi veikla kiekvienam, nes jos metu sužadinamas smalsumas, mąstymas, kūrybiškumas. Pasidžiaukime, kaip vaikams sekėsi kurti judančius ,,gyvus“ paveikslus ant vandens, tyrinėti smėlio paslaptis.

SVEIKATINGUMO PRAMOGA “AUGU SVEIKAS IR STIPRUS”

Birželio 13 d. vaikai dalyvavo darželyje organizuotoje sveikatingumo pramogoje ,,Augu sveikas ir stiprus“, kurios metu linksmai, draugiškai žaisdami judriuosius žaidimus, dalyvaudami estafetėse ,,Saugokis...vanduo“, ,,Zigzagų kelyje“, ,,Varliukų trasa“, ,,Aš taiklus“, ,,Kas greičiau“, ,,Užmauk žiedą“ lavino dėmesį, koordinaciją, vikrumą... Vaikai labiausiai džiaugiasi lenktynėmis paspirtukais ir šokinėjimu ant kamuolių. Puikiai praleistas laikas, aktyvi veikla leido patirti daug teigiamų emocijų, pasitikėti savimi bei skatino sveiką gyvenseną.

Saugus elgesys kieme - darželyje

Mūsų darželyje birželio 7d. vyko edukacinė veikla “Saugus elgesys kieme - darželyje", kurios metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gintarė Žemaitienė su vaikais aptarė, kur gali slypėti pavojai, kaip jų išvengti. 

Saugus_elgesys_kieme-darželyje

Informacija Tėveliams/Globėjams

Gerb. Tėveliai/Globėjai,

Informuojame NUO 2022-07-01 KEIČIASI MOKESTIS UŽ DARŽELĮ.

Sprendimas.1436

2022 m. gegužės 31 d. vyks konkursas į Vilniaus lopšelio-darželio „Šermukšnėlė“ direktoriaus pareigas

2022 m. gegužės 25 d. mero potvarkiu Nr. 22-124/22 patvirtinta Pretendentų į Vilniaus lopšelio-darželio „Šermukšnėlė“ direktoriaus pareigas konkurso komisija:

Kristina Cibulskytė – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja (komisijos pirmininkė);

Asta Vaznienė – Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento Regioninės politikos analizės skyriaus vyriausioji specialistė;

Sergejus Neifachas – Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įtaigų vadovų asociacijos narys, Vilniaus lopšelio-darželio „Jurginėlis“ direktorius;

Gabija Driukienė – Vilniaus lopšelio-darželio „Šermukšnėlė“ tėvų atstovė;

Regina Dabužinskienė  – Vilniaus lopšelio-darželio „Šermukšnėlė“ pedagogų atstovė;

Aistė Petkevičienė – Vilniaus lopšelio-darželio „Šermukšnėlė“ tėvų atstovė, atstovaujanti mokiniams (ugdytiniams);

Sigita Burvytė – Vilniaus lopšelio-darželio „Šermukšnėlė“ socialinių partnerių atstovė, viešosios įstaigos „Vaikų ugdymas“ direktorė.

Nusišypsosiu tam, kuris upelyje gyvena

Gegužės mėnesį vaikai aktyviai dalyvavo Vilniaus lopšelio – darželio „Šermukšnėlė“ bendruomenės

pažintiniame - kūrybiniame projekte „Nusišypsosiu tam, kuris upelyje gyvena”. Projektas skirtas  vaikų sampratos apie vandens gyvūniją ir augmeniją plėtojimui bei kūrybiškumo ugdymui. Vaikų mintyse gimė gražiausi povandeninio pasaulio paveikslai - kviečiame užsukti ir jus į lauko meno galeriją.

Mokslo“ medis

Darželio kieme išaugo niekur nematytas, niekur negirdėtas medis – „Mokslo“ medis, kurį saugo išmintingi paukščiai  – pelėdos. Būsimieji pirmokėliai jam „parašė“ laiškus – ant kaspinėlių pačių vaikų  užrašyti vardai, pavardės, metai -  viskas, ko mažieji išmoko „Šermukšnėlėje“.

Paslaptys smėlio dėžėje

Daug gražių prisiminimų paliko bendruomenės kūrybinis projektas  „Paslaptys smėlio dėžėje“, kuris buvo skirtas vaikų saviraiškos ir kūrybiškumo bei bendruomeniškumo ugdymui(si).

Ačiū mokytojai Birutei už įdomią idėją –atspėkit, ko gi ieškojo mūsų mažieji smėlio dėžėse? Ogi paslapčių. Ar jas surado, pasižiūrėkite patys!

Lauko klasė

Šį pavasarį mūsų priešmokyklinukai „mokslo sriubos ragauja“ naujai sukurtoje darželio edukacinėje erdvėje – lauko klasėje.

Tau, Mamyte!

Nieko nieko brangesnio neturiu už Tave,

Tu už džiaugsmą skaidresnė, Tu – labiausiai sava.

Tu kaip rytas man, Mama, nuo Tavęs man šviesu,

 Kai esi mūsų žemėj, tai ir aš čia esu.

Mamos veidrodėlis

Mūsų mažieji tikri „dizaineriai“ – jie dalyvavo tarptautiniame meno projekte „Mamos veidrodėlis“ ir sukūrė nuostabias dovanas savo Mamytėms! Pasidžiaukime!

Nauja edukacinė erdvė

Kviečiame Jus užsukti į naują edukacinę erdvę, kurioje mokytojos, dirbdamos su vaikais, susikūrė įdomią kasdienybę: čia vaikai patys ieško atsakymų į keliamus klausimus, sprendžia žaidybines problemines situacijas.

Gera naujiena

gera_naujiena

Projekto „Muzikinė dovana draugui“ akimirkos

Visus kviečiame pasidžiaugti nuostabiomis akimirkomis  iš tarptautinio projekto „Muzikinė dovana draugui“:

 

https://read.bookcreator.com/sToJKmfN1hOCiV2MY2pACKxHqdK2/5FZvsglKTZqEuren_YfoXQ

 

muz_dov1

Su Šv. Velykom!

su_sv._velykosPažadinus, kas buvo užmigdyta,

Velykų saulė patekėjo rytą,

Prikėlė žolę, medį, plukės žiedą

Ir vis linksmiau

Per aukštą dangų rieda.

 

Visus, visus, didelius ir mažus su Šv. Velykom!

                                                                         

 

                                              Lopšelio-darželio „Šermukšnėlė“

                                              administracija

Darželis puošiasi Velykoms

Pavasariniai žiedai

Kviečiame užsukti į lauko meno galeriją ir pasidžiaugti pirmaisiais pavasario žiedais parodoje „Pavasariniai žiedai“, kurią kartu su mažaisiais surengė mūsų mokytojos.

STEAM metodinė priemonė

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Regina paruošė STEAM metodinę priemonę „Kaip pajusti mus supančią gamtą?“ A. Baranausko poemos „Anykščių šilelis“ motyvais. Pasigrožėkite!

AČIŪ!

       Vakar „Šermukšnėlėje“ sujudo sukruto kas tik gyvas – mūsų kiemas prisipildė vaikų klegesio, juoko, žaidimų ir dainų! Pats įdomiausias įvykis – tai edukacinė valandėlė, kurios metu mažieji akylai stebėjo ,,Vytinukų” grupės Saulės tėvelio pamoką – ,,Kaip pasigaminti inkilėlį paukšteliui”.

       Didelis ir nuoširdus ačiū visų grupių komandoms, padovanojusioms sparnuočiams naujus inkilėlius.  Ačiū tėčiui už įdomią valandėlę, ačiū Saulei, kad padėjo tėčiui ją pravesti, ačiū ir dėdei Mindaugui, kuris nepabijojo taip aukštai lipti ir iškelti inkilėlius. Ačiū visiems! Mes džiaugiamės ir tikime, kad labai greitai naujuose namuose apsigyvens sparnuoti giesmininkai!

Padėka

padėka_iš_vėjelio

Pasaulinė Dauno sindromo diena

Kovo 21-ąją minima pasaulinė Dauno sindromo diena. Šiandien mūsų „Šermukšnėlėje“ vyko „Spalvotų kojinių akcija“, tapusia tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu.

 

1647848598335

40-ties paukščių diena

 Keturiasdešimties paukščių diena – kasmet kovo 10 d. Lietuvoje minima diena, simbolizuojanti paukščių parskridimą. Tikima, kad šią dieną jau būna sugrįžę svetur žiemojusių 40 paukščių rūšių. Ši data siejama su masiniu paukščių parskridimu.

Žmonės tikėdavo, kad jei tą naktį pašąla, stiprios šalnos dar truks 40 parų. Kad būtų geras javų derlius Rytų Lietuvoje buvo paprotys šeimynai iškepti 40 bandelių. Žemaičiai per šią šventę vengdavo kur nors toli nuo namų važiuoti, kad netektų su kaimynais, ar net su saviškiais pyktis. Šiai dienai ir šiai progai nuo seniausių laikų lietuvių tauta yra sukūrusi įvairiausių dainų ir žaidimų, kad būtų pagarbinti parskridę paukščiai.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Graži tėvynė mano

Nuo šimtmečių senų –

Čia protėviai gyveno

Ir aš čia gyvenu.

 

Šiandien „Siūlinukų“ grupės vaikai minėjo kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – šoko, dainavo, mokėsi branginti ir saugoti savo gimtąją kalbą!

PADOVANOK PAUKŠTELIUI NAMUS!

Senoliai sako, kad ėmus varvėti iš klevų sulai, ateina laikas kelti inkilus. Inkilų kėlimas – šventė ne tik grįžtantiems paukščiams, bet ir vaikams. Mes džiaugiamės, kad ,,Vytinukų” grupės ugdytinės Saulės tėvelis mielai sutiko pravesti vaikams inkilėlių gaminimo edukacinę valandėlę.

Iki kovo 18 dienos visus visus kviečiame prisidėti prie gražios iniciatyvos ir tikimės, kad kiekviena grupė padovanos sparnuočiams po vieną inkilėlį, kuriuos kartu su mažaisiais kovo 21 dieną galėsime iškelti ,,Šermukšnėlės” kieme.

Didelis ir nuoširdus ačiū visiems Jums – paukščių mylėtojams ir gamtos saugotojams!

Padovanokime paukšteliui namus!

 pauksteliu_namas

„Šermukšnėlės turgelis“

Šiemet mūsų mokytojos nutarė atskleisti grupių pavadinimų paslaptį - visus senuosius lietuvių liaudies amatus parodyti „gyvai“ - ir pakviesti į parodą, į „Šermukšnėlės“ turgelį.

UKRAINA, MES SU TAVIM!

Užgavėnės

Duokit blynų ir arbatos,

Mes Jums duosime sveikatos.

Jei saldainių dar pridėsit,

Mes jums laimės palinkėsim!

 

Skambius žodžius tariu tau, Lietuva

Mūsų „ Šermukšnėlės“  „Akmenukų“ grupės mažieji š. m. vasario 28 d. dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų, ugdančių tautinių mažumų vaikus ir mokančių juos lietuvių kalbos, projekte „Skambius žodžius tariu tau, Lietuva“.

IŠ DAINELIŲ IŠ DAINŲ VAINIKĄ LIETUVAI PINU 2022

Š. m. vasario mėnesį mūsų „Molinukų“ grupės vaikai dalyvavo IV-ajame Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų virtualiame liaudies dainų festivalyje „IŠ DAINELIŲ IŠ DAINŲ VAINIKĄ LIETUVAI PINU 2022“ , skirtame Lietuvos Valstybės atkūrimo ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienoms paminėti.

"Gimtadienio atvirutė" padėka

gimtadienis_21

Padėka

sausio_13d

Lietuva, su gimtadieniu!

J .Degutytė
Gimtinė

Genio gimtinė - miškas,
Laumžirgio - upė rami,
Klevo gimtinė - žemė,
O debesėlio - dangus.
Nendrės - ežero krantas,
Smilgos - pilka pakelė,
Bitės kamanės pieva,
Grūdų gimtinė - dirva.
Mano gimtinė - miškas,
Upė, dangus ir dirva,
Ežero krantas - viskas,
O viskas - tai Lietuva.

Savo gražiais darbeliais gimtadienio proga Lietuvą sveikina ir mūsų mažieji „šermukšniukai“!

 

 

COVID-19 aplinkos paviršių tyrimų rezultatai

Informuojame , kad 2022 m. vasario 7 d. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistas atliko visų grupių aplinkos paviršių tyrimą.

Įvertinę gautus tyrimo rezultatus, keliose grupėse įtariamas (vidutinės) koncentracijos kiekis COVID-19 virusinės medžiagos.

Įstaigoje taikomos priemonės - grupių dezinfekcija, patalpų vėdinimas ir valymas, asmeninių apsaugos priemonių dėvėjimas ir atstumo laikymasis.

ŠV. AGOTOS DUONOS DIENA

     Vasario 4-ąją darželyje švęsime jau tradicija tapusią šv. Agotos duonelės dieną. Visus vaikučius kviečiame atsinešti po riekelę duonelės sau ir draugui. Ji gali būti pati įvairiausia – juoda, balta, daržovių, su įvairiomis sėklomis, vaisiais, o jeigu dar pačių kepta... Skanumėlis!

     Duonelę skanausime, ragausime, vaišinsimės, dalinsimės, džiaugsimės ir mokysimės, kaip ją reikia gerbti.                    

Tegul tik juokias mano duonelė,
Tegul tik juokias juoda riekelėJ

 paveikslėlis11111

DUONOS DIENA

     Daivutė labai myli savo močiutę ir laukia nesulaukia vasaros, kada galės važiuoti į kaimą. Juk vasarodama kaime pas močiutę, ji kiek tik nori gali bėgioti pievomis, maudytis ežere, ir be to paragauja įvairiausių kaimiškų patiekalų – bulvinių blynų su spirgučiais, sklindžių su mėsa, kiaušinienės su svogūnais, vėdarų...

     Bet vieną rytą iššokusi iš lovos ir basomis nubėgusi į virtuvę pas močiutę, Daivutė rado ją ne plušančią prie krosnies ar kepančią ką nors didžiulėje keptuvėje mediniu kotu, o iškilmingai sėdinčią už balta staltiese užtiesto stalo priešais ąsotį pieno ir riekę duonos.

 • Ką čia darai, močiute? – paklausė Daivutė.
 • Ogi švenčiu duonos dieną ir dėkoju Dievuliui už duoną, kuria jis mus apdovanoja.
 • Už duoną? O ko gi čia dėkoti už duoną? – nustebo Daivutė. – Juk ji juoda, sausa ir visai negardi!
 • Duona yra mūsų kasdieninis valgis, be kurio joks tikras lietuvis neįsivaizduoja savo vaišių stalo. Duoną dar mūsų proseneliai gerbė ir brangino. Paragauk štai šios ką tik iškeptos duonos, dukraite, - ir senelė ištiesė Daivutei duonos riekę ir pieno puodelį.

Suvalgiusi duoną mergaitė tarė:

 • Tikrai gardi!
 • Jei nori, papasakosiu, kaip senų senovėje žmonės duoną mylėjo…

     Daivutė norėjo ir močiutė ėmė pasakoti:

     - Seniai labai seniai gyveno vargšė mergelė. Ji tarnavo žąsiagane pas turtingą ūkininką. Tais laikais  dar vaikščiojo po pasaulį Laimės, kurios išbandydavo žmonių dorybę ir juos apdovanodavo arba nubausdavo. Ėjo kartą tokia Laimė pro ano ūkininko namus, pamatė vargšę žąsiaganę ir nusprendė ją išmėginti. Pasivertusi sena moterėle, įėjo į kamaraitę, kur buvo mergelė, ir sušuko: „Greičiau greičiau, bėk paskubėk, išsibėgiojo tavo žąsys, tai gausi lupti nuo ūkininko! Tuo metu mergelė valgė duoną, o trupinius laikė saujoje. Bet Laimė pasivertė vėju, papūtė į kamaraitę ir išbarstė  duonos trupinius ant aslos. Išsigandusi žąsiaganė norėjo bėgti pro duris gaudyti žąsų, bet pirmiausia puolė rinkti trupinių, nes didžiausia nepagarba duonai buvo  jos trupinius ant žemės išbarstyti. Vargšė mergelė verkdama rankiojo, kol surinko alei vieno trupinėlio. Tiktai tada išbėgo į kiemą ir pamatė, kad jos žąsys kuo ramiausiai po kiemą vaikštinėja, žoleles skabo, vargo nemato. Senoji moterėlė, atvirtusi į Laimę, jai tare: “Už tai, kad taip gerbi duoną, tegul tau jos niekada netrūksta!” Ir nuo to laiko mergelė galėjo vargo nebebijoti, nes už savo meilę duonai buvo sėkme apdovanota.

- Tai mat kokia ta duona! – tare Daivutė. – Na, tai švęskime toliau duonos dieną, močiute,   noriu dar riekelės!

 

Kazimiera Kazijevaitė

Su Gimimo diena, mano gimtasis mieste!

Šiandien mūsų mažieji „šermukšniukai“ savo gražiais darbeliais sveikino Vilnių ir jam linkėjo:

Būk švarus!

Būk draugiškas!

Būk linksmas!

Būk spalvotas!

Mažos svajonės

 PROJEKTO „MAŽI STEBUKLAI“ filmuką galite peržiūrėti čia 

Tikime, kad svajonės išsipildys :)

Edukacinė valandėlė „Suskaičiuok ir surask

Šįryt vaikai dalyvavo edukacinėje valandėlėje „Suskaičiuok ir surask“. Mažieji Tip-Top  metodu pasiskirstė komandomis, išsirinko komandų kapitonus ir atidžiai skaičiuodami ieškojo tokio skaitmens lentoje, kuris atitiktų taškų kiekį ant domino kaladės. Buvo tikrai įdomu ir linksma dalyvauti šioje estafetėje. Nugalėjo draugystė!

Lietuvos nykštukų bėgynės 2021. Pagauk Kalėdas

padeka_klaipedos

MĖLYNAS ŽIEDELIS

MĖLYNAS ŽIEDELIS

Paklaust tavęs norėjau,
– Man pasakyk, tėveli,
Kodėl melsvą gėlytę
Šiandieną žmonės segi?
Ir tarė man tėvelis,
Taip stipriai apkabinęs:
– Tas mėlynas žiedelis –
Visiems, kas LAISVĘ gynė.
Tiems, kas karštai mylėjo
Mūs Lietuvą – Tėvynę
Ir viską paaukojo,
Kad būt laisva GIMTINĖ.
Paimsiu baltą lapą,
Nupiešiu šį žiedelį.
Jį saugosiu, mylėsiu
Savo mažoj širdelėj.

Kęstutis Ivinskis

        Mūsų „Šermukšnėlė“ sausio 13 d. dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje, skirtoje Laisvės Gynėjų dienai paminėti: prie langų uždegėme žvakutes, pasakojome vaikams, kokia tai svarbi mums visiems diena. Mažieji dainavo dainas, žaidė liaudies žaidimus, konstravo statinius, piešė piešinukus, neužmirštuolių žiedeliais puošė aplinką. Giliai širdeles palietė filmas, sukurtas vaikams apie sausio 13-osios įvykius - „Sausio sniegenos“.

COVID-19 aplinkos paviršių tyrimų rezultatai

Siekiant valdyti infekcijos Covid-19 plitimą, 2022 m. sausio 10 d. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistas atliko visų grupių aplinkos paviršių tyrimą.

Įvertinę gautus tyrimo rezultatus, laboratorijos mokslininkai pateikė išvadą, kad grupėse situacija yra gera – nerasta Covid-19 viruso kiekio.  Mūsų įstaigoje taikomos viruso valdymo priemonės yra veiksmingos.

Įstaigoje  ir toliau bus taikomos prevencinės priemonės –  grupių izoliacija, ugdymo proceso organizavimas, siekiant sumažinti asmenų kontaktavimą, patalpų vėdinimas ir valymas, dezinfekcija, asmeninių apsaugos priemonių dėvėjimas ir atstumo laikymasis.

Primename, kad svarbu atidžiai stebėti savo ir vaikų sveikatos būklę, o karščiuojant ar jaučiant peršalimo požymius, konsultuotis su šeimos gydytoju ir likti namuose.

Saugokime save ir kitus!

PAUKŠTELIO PRAŠYMAS

Valerija Valsiūnienė

PAUKŠTELIO PRAŠYMAS

Kur sustoju - šaltas sniegas
Ant pilkų šakelių,
Nerandu grūdelio menko
Ant snieguoto kelio.

Gelia kojas ir snapelį,
Rieda ašarėlės;
Kaip iškęsiu aš, mažytis,
Šaltį žiemužėlės?

Pažiūrėk, šalčiu sustingo
Rudeninės rasos -
Aš po tavąjį kiemelį
Vaikštinėju basas.

Rask, vaikeli, man, sparnuočiui,
Menką trupinėlį, -
Už jį vieną tau čiulbėsiu
Visą vasarėlę.

 

     Mūsų mažieji draugai išgirdo šį paukštelio prašymą.  Jie mokytojos Reginos parengtame STEAM stende susipažino su žiemojančiais Lietuvoje paukščiais, klausėsi virtualių jų giesmelių, gamtininkų pasakojimų.  Pabėrę trupinėlių lesyklėlėse, vaikai stebėjo, skaičiavo ir bandė atpažinti paukštelius.

 

Trys karaliai

       Sausio 6 –ąją mūsų darželyje buvo suorganizuota edukacinė valandėlė „Trys karaliai“. Klausydami pasakos vaikai sužinojo, kad paskui Betliejaus žvaigždę iš turtingų Rytų keliavo trys Evangelijos išminčiai  - Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Jie ieškojo gimusio kūdikio – žydų karaliaus, o suradę, jam padovanojo aukso, smilkalų ir miros.

       Po valandėlės mažieji atsisveikino su eglute – žaidė žaidimus, deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles, o žaisliukai tyliai liko laukti kitų Šv. Kalėdų.

Sveikinimai Kalėdų ir Naujųjų Metų Proga

linkejimai

 

 

Administracija

  

     Dėkojame visiems Tėveliams ir vaikučiams, dalyvavusiems Kalėdinės eglutės žaisliukų gaminimo akcijoje. Visų Jūsų rankomis nuvelti paukšteliai papuošė ir mūsų eglutę, o šiandien „išskrido“ ir „nutūpė“ ant eglės prezidentūroje. Mes didžiuojamės  ir džiaugiamės Jumis. Gražių, šiltų ir prasmingų artėjančių Švenčių!

Skiepai

Siunčiame pranešimą ir kvietimą registruoti vaikus nuo 5 metų skiepams nuo COVID-19. 

https://vilnius.lt/lt/2021/12/09/daugiau-kaip-43-tukst-mazuju-vilnieciu-kvieciami-skiepytis-nuo-covid-19/

 

Paprastai ir patogiai užregistruoti vaiką skiepui jų tėvai (globėjai) gali internetu – www.vakcina.vilnius.lt arba www.koronastop.lt, taip pat paskambinus trumpuoju numeriu 1808.

skiepai

Mažųjų niekad nepamiršta

Senelio mylinti širdis.

Keliauja jis per pūgą tirštą –

Kalėdos beldžias į duris.

 

K.Kazijevaitė

Naktis Kalėdų stebuklinga

Ant žemės leidžiasi lėtai,

O žvaigždės spindi paslaptingai

Ir mėnuo šypsosi keistai.

Štai siaučianti pūga nurimsta,

Tik žiba sniegas pilnaty,

Ir meilė širdyse užgimsta

Tarytum kūdikis nakty.

Kalėdų šventinė naktis,

Joje mažytė paslaptis...

 

K. Kazijevaitė

Kalėdinis paukštelis

kaledinis_pausktelis

„Šermukšnėlės“ nykštukų bėgynės

Mieli Tėveliai,

Gruodžio  mėnesį mūsų sportiškai nusiteikę mažieji dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą skatinančiame projekte-iniciatyvoje  „Lietuvos nykštukų bėgynės 2021. Pagauk Kalėdas“. Po linksmo, žaismingo bėgimo visi jautėsi puikiai – padėjo nykštukų stebuklingos kepurės - ačiū Tėveliams! Mes Jums linkime nesušalti ir kartu „pasimankštinti“ su „Šermukšnėlės“ „nykštukais“!

 

Padėka

tolerancijos_padeka

MAŽI STEBUKLAI

 

 

 

 

PATVIRTINTA

Vilniaus lopšelio-darželio „Šermukšnėlė“

l. e. p. direktoriaus

2021 m. gruodžio 1 d.

 įsakymu Nr. V-237

 

 

 RESPUBLIKINIO IKIMOKYKLINIŲ ĮSTAIGŲ

VAIKŲ MENINĖS – KŪRYBINĖS RAIŠKOS PROJEKTO

 „MAŽI STEBUKLAI“

 

NUOSTATAI

„Stebuklas, kai ateina nykštukai, o mes jų nematome“ (Vytenis, 5 m.);

„Mažas stebuklas – tai drugelis, nes jis - spalvotas“ (Kamila, 6 m.);

„Mažas stebuklas, kai mama šalia“ (Kamila, 6 m.);                                                 

„Stebuklas, kai triušiukai pasigimdo mažą triušiuką“ (Elis, 5 m.).

Kviečiame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogus kartu su vaikais pasidalinti gerąja patirtimi bei dalyvauti respublikiniame vaikų meninės – kūrybinės raiškos projekte „Maži stebuklai“. Mes tikime, kad sukurta virtuali knyga padės mūsų mažiesiems žengti pačius pirmuosius skaitymo bei rašymo žingsnelius ir įkvėps naujiems kūrybiniams atradimams.

 I. BENDROJI DALIS

1. Respublikinio ikimokyklinių įstaigų vaikų meninės – kūrybinės raiškos projekto „Maži stebuklai“ (toliau – Projektas) nuostatai reglamentuoja projekto tikslą, uždavinius, dalyvius, organizavimo eigą. Projektą organizuoja Vilniaus lopšelis-darželis „Šermukšnėlė“.

2. Projektą kuruoja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ikimokyklinio ugdymo skyrius. Projektas skelbiamas organizatorių tinklalapyje www.sermuksnele.vilnius.lm.lt

 II. TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

3. Projekto tikslas – skatinti vaiko raiškos laisvę, jo vidinę pasaulėjautą, meninius gebėjimus, fantaziją, patirti sėkmę, siekiant savo svajonės.

4. Projekto uždaviniai:

 • Ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybiškumą naudojant įvairias meninės raiškos priemones, gebėjimą reikšti savo mintis ir jomis dalintis su kitais;
 • Turtinti vaikų kalbą, gebėjimą skaityti bei rašyti;
 • Siekti ikimokyklinio ugdymo įstaigų glaudaus bendradarbiavimo.

 III. DALYVIAI

5. Projekto dalyviai – Lietuvos respublikos ikimokyklinių įstaigų ugdytiniai.

 IV. PROJEKTO ORGANIZAVIMAS IR EIGA

6. Projektas vyks nuo 2021 m. gruodžio 6 d. iki 2022 m. sausio 20 d.

7. Kiekviena Projekte dalyvaujanti įstaiga pateikia po 1 skenuotą ar nufotografuotą piešinį arba sukurtą koliažą, atitinkantį Projekto nuostatus, ir atsiunčia kartu su užpildyta paraiška nuo 2021-12-13 iki 2021-12-20 el. p.: rastine@sermuksnele.vilnius.lm.lt

8.Paraiškos pavyzdys yra nurodytas 1 priede.

9. Iš visų atsiųstų vaikų darbų meninės – kūrybinės raiškos virtualiai knygai „Maži stebuklai“ bus sukurta nuoroda, kurią atsiųsime visoms dalyvavusioms įstaigoms iki 2022 m. sausio 20 d.

 V. PROJEKTO DALYVIŲ APDOVANOJIMAS

10. Projekte dalyvaujančios įstaigos bus apdovanotos padėkomis, kurios bus išsiųstos Jūsų nurodytu el. paštu iki 2022 m. sausio 20 d.

 VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

11. Pateikdamas darbus, autorius tampa Projekto dalyviu bei sutinka, kad Projektui pateikti darbai gali būti neatlygintinai ir be apribojimų naudojami Projekto metodinės veiklos tikslais.

12. Už tėvų sutikimus viešinti savo įstaigos vaikų darbus interneto erdvėje atsako kiekviena Projekte dalyvaujanti įstaiga.

13. Papildoma informacija tel.: 8 52779805.

14. Organizatoriai pasilieka teisę koreguoti Projekto nuostatus.

1 Priedas

RESPUBLIKINIO IKIMOKYKLINIŲ ĮSTAIGŲ

VAIKŲ MENINĖS – KŪRYBINĖS RAIŠKOS PROJEKTO

 „MAŽI STEBUKLAI“

 

PARAIŠKA

Ugdymo įstaigos pavadinimas

 

Ugdymo įstaigos adresas, atsakingas asmuo, elektroninis paštas,  telefono numeris

 

Vaiko vardas, pavardė ir amžius

 

Vaiko mintis apie „Mažus stebuklus“ mokytoja atspausdina Word formatu, Times New Roman šriftu, dydis 12, didžiosiomis raidėmis.

 

 

 

COVID-19 aplinkos paviršių tyrimų rezultatai

Informuojame , kad 2021 m. lapkričio 15d. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistas atliko visų grupių aplinkos paviršių tyrimą.

Įvertinę gautus tyrimo rezultatus, buvo rastas reikšmingas kiekis COVID-19 virusinės medžiagos.

Įstaigoje taikomos priemonės-grupių dezinfekcija, patalpų vėdinimas ir valymas, asmeninių apsaugos priemonių dėvėjimas ir atstumo laikymasis.

COVID-19 aplinkos paviršių tyrimų rezultatai

Siekiant valdyti infekcijos Covid-19 plitimą, 2021 m. lapkričio 4 d. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistas atliko visų grupių aplinkos paviršių tyrimą.

Įvertinę gautus tyrimo rezultatus, laboratorijos mokslininkai pateikė išvadą, kad grupėse situacija yra gera – nerasta Covid-19 viruso kiekio.  Mūsų įstaigoje taikomos viruso valdymo priemonės yra veiksmingos.

Įstaigoje  ir toliau bus taikomos prevencinės priemonės –  grupių izoliacija, ugdymo proceso organizavimas, siekiant sumažinti asmenų kontaktavimą, patalpų vėdinimas ir valymas, dezinfekcija, asmeninių apsaugos priemonių dėvėjimas ir atstumo laikymasis.

Primename, kad svarbu atidžiai stebėti savo ir vaikų sveikatos būklę, o karščiuojant ar jaučiant peršalimo požymius, konsultuotis su šeimos gydytoju ir likti namuose.

Saugokime save ir kitus!

Paukščių giesmelės

Mieli Tėveliai, kviečiame Jus kartu su vaikučiais pažinti paukščius: mūsų „Šermukšnėlės“ kiemelyje prie pagrindinio tako galite rasti interaktyvų tentą. Paklausyti paukščių giesmelių galite programėlės QR pagalba. Jums padės nuoroda:

Kaip naudotis interaktyviu tentu

https://youtu.be/hYmr1-gt9oM

Paukščiai

     Šią savaitę mūsų darželyje lankėsi ornitologas Gediminas. Jis užbūrė vaikus savo pasakojimais apie paukščius, jų gyvenimo būdą, namus. Neišdildomą įspūdį mažiesiems paliko paukščių stebėjimas pro žiūronus, jų giesmelių klausymasis. Manome, kad šios pamokos vaikams padės saugoti ir globoti mažuosius  giesmininkus.

COVID-19 aplinkos paviršių tyrimų rezultatai

Gerb. tėveliai (globėjai),

Siekiant valdyti infekcijos Covid-19 plitimą, 2021 m. spalio 4 d. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistas atliko visų grupių aplinkos paviršių tyrimą.

Įvertinę gautus tyrimo rezultatus, laboratorijos mokslininkai pateikė išvadą, kad grupėse situacija yra gera – nerasta Covid-19 viruso kiekio.  Mūsų įstaigoje taikomos viruso valdymo priemonės yra veiksmingos.

Įstaigoje  ir toliau bus taikomos prevencinės priemonės –  grupių izoliacija, ugdymo proceso organizavimas, siekiant sumažinti asmenų kontaktavimą, patalpų vėdinimas ir valymas, dezinfekcija, asmeninių apsaugos priemonių dėvėjimas ir atstumo laikymasis.

Primename, kad svarbu atidžiai stebėti savo ir vaikų sveikatos būklę, o karščiuojant ar jaučiant peršalimo požymius, konsultuotis su šeimos gydytoju ir likti namuose.

Saugokime save ir kitus!

GRUPIŲ APLINKOS PAVIRŠIŲ ĖMINIŲ TYRIMAS

Siekiant efektyviau valdyti koronaviruso infekcijos plitimą, nuo šios savaitės darželyje planuojama pradėti taikyti grupių aplinkos paviršių ėminių tyrimą ir jį kartoti kas dvi savaites. Tyrimas atliekamas  molekulinės genetikos metodu koronaviruso infekcijos pėdsakams nustatyti, jo ėminiai imami nuo įvairių, dažnai liečiamų aplinkos paviršių.

Pažymime, kad organizuojant tokį tyrimą darželyje yra įprastai laikomasi visų aplinkos higienos reikalavimų, o ėminiai imami, kai grupės patalpos yra tuščios. Pirmasis ėminių ėmimas bus atliekamas 2021-10-04 d.d ., nuo 10:30 iki 12:00 val.

Kaskart atlikus minėtą tyrimą visa ugdymo įstaigos bendruomenė bus informuota apie gautus tyrimo rezultatus jų grupėse. Tokiu būdu bus atliekama stebėsena, kad visa darželio bendruomenė jaustųsi saugiau esant sudėtingai epidemiologinei situacijai savivaldybėje.

Tais atvejais, kai konkrečios grupės aplinkoje ant paviršių bus rastas didelis virusinės medžiagos kiekis, dėl saugumo bus rekomenduojama profilaktiškai pasitikrinti dėl COVID-19 ligos. Būtent tokia situacija yra pagrindas įtarti, kad grupėje galimai yra COVID-19 sergantis vaikas arba darželio darbuotojas, todėl bus sudaryta galimybė visiems sutinkantiems darželio grupės nariams (darbuotojams, vaikams ir jų tėvams, globėjams, rūpintojams) atlikti greitąjį antigeno testą.

Profilaktinis tyrimas bus organizuojamas laikantis savanoriškumo principo: sudarant sąlygas savarankiškai užsiregistruoti ir nuvykti į mobilųjį patikros punktą pasirinktu laiku.

Daugiau informacijos apie aplinkos paviršių tyrimą galite rasti čia: https://www.vilniussveikiau.lt/

Seminaras

Šių metų rugsėjo 24 ir 27 dienomis mūsų įstaigos pedagogai dalyvavo dvejuose seminaruose, kuriuos vedė VDU Švietimo akademijos dėstytoja, Pozityvios tėvystės pradininkė Lietuvoje doc. dr. Sigita Burvytė, tai:

 • „Šeimos susirinkimai. Pozityvus konfliktų valdymas“;
 • „Komandinis darbas telkiant bendruomenės narių individualius resursus“.

Tikimės, kad seminarų metu įgytas žinias tikslingai pritaikysime dirbdami su mažaisiais piliečiais.

Girinukas - medinukas

girinukas

BŪK ŠIRDELE SVEIKA

PASAULINEI ŠIRDIES DIENAI PAMINĖTI MŪSŲ DARŽELIO VAIKAI 2021-09-29 DALYVAUJA ŠALIES IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ BĖGIMO VARŽYBOSE „BŪK ŠIRDELE SVEIKA“, KURIŲ TIKSLAS SKATINTI VAIKŲ FIZINĮ AKTYVUMĄ, POPULIARINTI BĖGIMĄ, KAIP SVEIKĄ GYVENIMO BŪDĄ.

VARŽYBOSE MAŽIESIEMS LINKIME SĖKMĖS!

download

Rugsėjo 1-osios sveikinimai

 

Kiekviena rugsėjo 1-oji – tai atverčiama nauja knyga,

kurią rašome visi kartu.

Tad pripildykite šių metų knygą gyvybe,

džiaugsmu ir kūrybingomis mintimis !

 

Linkime vaikams - vaikiškių svajonių išsipildymo,

linkime tėvams - supratimo ir bendarbiavimo,

linkime pedagogams - kūrybiškumo ir ištvermės !

 

Аdministracija

 

Gerbiami Tėveliai

kviečiame dalyvauti programoje „Neįtikėtini metai" (The Incredible Years®)! Programa yra skirta tėvams/įtėviams/globėjams, auginantiems 3–6 metų amžiaus vaikus, turinčius elgesio ir emocijų sunkumų. Programa įgyvendinama daugiau nei 20 pasaulio šalių, moksliniais tyrimais įrodytas ilgalaikis jos efektyvumas. Programa padeda tėvams:

  • išmokti pažinti savo ir vaiko jausmus,
  • geriau suprasti vaiko elgesį ir elgesio sunkumų priežastis,
  • įsigilinti ir taikyti veiksmingus vaiko netinkamo elgesio valdymo būdus,
  • išmokti efektyviai nustatyti ribas, taisykles ir sėkmingai naudoti paskatinimų sistemą,
  • išmokti, kaip ugdyti vaiko savireguliacijos įgūdžius ir kaip padėti vaikui kurti pozityvius santykius su kitais,
  • tobulinant tėvystės įgūdžius, labiau pasitikėti savimi,
  • stiprinti ryšį su vaiku, mėgautis kartu praleistu laiku,
  • suteikti pagalbą savo vaikui ir padėti jam jaustis geriau.

Planuojamos nuotolinės ir kontaktinės grupės. 

Daugiau apie Programą galima paskaityti čia:

https://neitiketini-metai.lt/tevams-apie-programa/

 

Registruotis į tėvų grupes galima čia:

https://neitiketini-metai.lt/savivaldybes-dalyvaujancios-projekte/vilniaus-savivaldybes-grupe/

Registruotis į lietuvių-rusų (dvikalbių) grupę galima čia: https://neitiketini-metai.lt/savivaldybes-dalyvaujancios-projekte/vilniaus-savivaldybes-grupe/marina-mazioniene-ir-katazyna-labaniene/

 

Tėvų grupių vadovių kontaktai:

Nuotoliniai tėvų grupių susitikimai:

Ugnė Koršunovė (tel. 8 659 05442) ir Gražina Liutkevičė (tel. 8 659 05382)

Aurelija Šiautkulienė  (tel. 8 681 50318) ir Marija Kudrevičiūtė (tel. 8 681 50628)

 Kontaktiniai* tėvų grupių susitikimai:

Katažyna Labanienė (tel. 8 659 06446) ir Marina Mažionienė (tel. 8 659 06017)

Dovilė Varkalienė (tel. 8 681 50651) ir Viltė Striūkienė (tel. 8 658 65462)

 

 * Kontaktiniuose tėvų grupiniuose susitikimuose dalyvauti gali tik asmenys, kurie atitinka  Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimo Nr.152 3.1.2.4.1 arba 3.1.2.4.2 reikalavimus, tai yra:

-          pilnai pasiskiepiję viena iš COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų;

arba

-          persirgę COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas);

kurie galiotų visą grupinių susitikimų ciklo laikotarpį (18 savaičių.). Už tinkamą dalyvių atranką ir dalyvių sąrašo sudarymą į grupinius susitikimus atsakingi Grupių  vadovai.

Įvadinio pokalbio metu dalyviai privalo pateikti dokumentą, įrodantį aukščiau išvardintus reikalavimus.

 

Gerbiami naujai atvyksiančių vaikų Tėveliai

Kviečiame Jus 2021 m. rugpjūčio 30 d. 17.00 val. atvykti į Vilniaus lopšelio-darželio „Šermukšnėlė“ grupių susirinkimus, kurių metu  su auklėtojomis susitarsite dėl Jūsų vaikučių adaptacijos laikotarpio ir aktualių klausimų.

Susitikimo metu prašome laikytis visų saugos reikalavimų – laikytis saugaus atstumo, dėvėti veido kaukes.

Dėl didėjančio sergamumo Covid-19 masto Vilniaus mieste prašome atvykti po vieną narį iš šeimos.

                         

 

Pagarbiai,

administracija

Projektas "Mano žolynai"

Suspindi krikštolo rasa laukų žolynai,

Miškai sustingsta, auksaplaukės saulės nušviesti.

Tarsi nuo kalno ristis vasara vėl ima,

Ir skuba džiuginti vaivorykštėm  bei lietumi.

                                                               Laima Grigaitytė

Mieli Tėveliai,

Pasitikdami Žolinę, pasidžiaukim kartu paskutinėm vasaros spalvom „Šermukšnėlės“ projekte  „Mano žolynai“.

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-08-01

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

Akmenukų ir medžio pasakėlės

Mieli Tėveliai, pasidžiaukite vasara kartu su „šermukšniukais“.

Mįslių paroda

LIEPOS MĖNESĮ VAIKAI DALYVAUJA EDUKACINĖJE LAUKO KŪRYBINĖS RAIŠKOS MĮSLIŲ PARODOJE „KAS TEN TRIŪSIA, DŪZGIA TARP MARGŲ GĖLIŲ?“ 

VAIKŲ  KŪRYBOS MĮSLĖS :

JIS IŠSIRITA IŠ KIRMĖLYTĖS, LABAI GRAŽUS, SPALVOTAS. SKRAIDO PIEVOJE IR NEŠA LAIMĘ. KAS?   (DRUGELIS)

JI NEŠA MEDŲ, KAD ŽMONĖS BŪTŲ SVEIKI, NESKAUDĖTŲ GERKLĖS IR PILVUKO. KAS JI?                         (BITĖ)

PURENA ŽEMĘ, PADEDA SUGAUTI ŽUVĮ. JAS RENKA PAUKŠTELIAI IR JAIS MAITINA SAVO VAIKUČIUS.  (KIRMĖLYTĖS)

JOS SKIRTOS, KAD BITUTĖ TURĖTŲ KUR SKRISTI. JOS KVEPIA IR AUGA, KAD BŪTŲ GRAŽU. KAS?       (GĖLYTĖS)

LABAI GRAŽI, ROPOJA, TURI RAUDONĄ SUKNYTĘ SU JUODAIS TAŠKELIAIS. KAS?                               (BORUŽĖ)                                                                               

SĖKMINGĄ VAIKO ADAPTACIJĄ DARŽELYJE LEMIANTYS VEIKSNIAI

SOCIALINĖ PARAMA MOKINIAMS 2021-2022 M.M.

Naujovės:

 • Nuo rugsėjo 1 d. priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nemokami pietūs mokyklose / ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bus organizuojami be atskiro prašymo, nevertinant gaunamų pajamų. Nuo liepos 1 d. atsisakyta reikalavimo tėvams (globėjams) teikti prašymą savivaldybių administracijoms dėl nemokamų pietų skyrimo. Tėvai (globėjai) turi teisę per mokyklos administraciją atsisakyti vaikui skirtos paramos (pagal mokyklos sudarytus sąrašus), arba, atsiradus poreikiui, kreiptis dėl šios paramos skyrimo (įtraukti į mokyklos sudarytus sąrašus).
 • Suteikiama teisė gauti nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti ne vyresniems kaip 21 metų mokiniams iš nepasiturinčių šeimų, kurie mokosi pagal suaugusiųjų ugdymo programas.
 • Mokiniams nemokamas maitinimas skiriamas iki mokslo metų ugdymo proceso pabaigos, o IV gimnazijos klasės mokiniams – iki brandos egzaminų sesijos pabaigos.

Prašymus dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo vertinant pajamas 2021–2022 mokslo metais galima teikti nuo liepos 1 d.

Mokiniams gali būti teikiama šių rūšių socialinė parama:
• nemokamas maitinimas (pusryčiai, pietūs, pavakariai ir maitinimas mokyklose organizuojamose vasaros poilsio stovyklose);
• parama mokinio reikmenims įsigyti (80 Eur per kalendorinius metus).

Daugiau informacijos, ar mokinys gali gauti socialinę paramą, rasite čia: APIE PARAMĄ

Jeigu kiltų daugiau klausimų, prašom kreiptis:
• dėl paramos mokiniams (maitinimo ir reikmenų) skyrimo vertinant pajamas – į Socialinių išmokų skyrių          tel. 8 700 35545.
• dėl paramos (maitinimo) mokiniams organizavimo mokyklose – į mokyklų administracijas.

Projektas „Menų šalis“

Kviečiame dalyvauti Vilniaus lopšelio-darželio „Šermukšnėlė“ organizuojamame projekte „Menų šalis“:

3-5 metų vaikus

5-7 metų vaikus

Pelėdžiuko Tuko knygų namelis - bibliotekėlė

GERA ŽINIA KNYGŲ MYLĖTOJAMS

NORIME PASIDŽIAUGTI, PO ATVIRU DANGUMI, MŪSŲ DARŽELIO VIDINIAME KIEMELYJE, VISŲ KNYGŲ MYLĖTOJŲ LAUKIA MALONI STAIGMENA -ĮKURTAS PELĖDŽIUKO TUKO KNYGŲ NAMELIS - BIBLIOTEKĖLĖ.

RYTE, DIENĄ, VAKARE VAIKAI PASIRENGĘ NERTI Į KNYGŲ ŠALĮ, VARTANT, SKAITANT KNYGUTES BEI PATYRUS PASAKIŠKUS ĮSPŪDŽIUS DALINTIS SU DRAUGAIS IR ARTIMAISIAIS.

MALONIAI VISUS VISUS KVIEČIAME PUOSELĖTI PELĖDŽIUKO TUKO NAMELĮ, PILDANT JĮ ĮVAIRIOMIS KNYGELĖMIS.

                                               LAI KNYGA PADEDA AUGTI!

Tarptautinė Tėvo diena

VAIKAI LABAI MYLI SAVO TĖČIUS IR SIUNČIA JIEMS NUOŠIRDŽIAUSIUS LINKĖJIMUS :)

 

Tarptautinė vaikų gynimo diena

Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia,
nesvarstydami - kodėl ir kam.
Jeigu šita žemė kam priklauso,
tai pirmiausia, žinoma, vaikams.

 

TARPTAUTINĖS VAIKŲ GYNIMO DIENOS PROGA VISUS MŪSŲ DARŽELIO VAIKUS LAIMINO KUNIGAS JURGIS BEI DIREKTORĖ INGRIDA LINKĖJO VAIKAMS DIDŽIAUSIOS SĖKMĖS NAUJUOSE ATRADIMUOSE.

KVIEČIAME BIRŽELIO MĖNESĮ DALYVAUTI SVEIKATINGUMO PROJEKTE

MIELI TĖVELIAI!

GEGUŽĖS MĖN. DARŽELIS DALYVAUJA ŠIUOSE PROJEKTUOSE:

 1. Respublikinis edukacinis projektas „Laukinukas“.
 2. Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, jų tėvų, mokytojų STEAM veiklos „Skrido oro lėktuvėlis...“ kūrybinių – inžinerinių darbų projektas.
 3. Paramos akcija ‚Gerumo lašelis“.
 4. Sveikatingumo sporto pramoga „Voro tinklas“.
 5. Lauko erdvės priemonių gamyba (darželio teritorijoje).

Akcija ,,Gerumo lašelis”

Prisijungiame prie akcijos ,,Gerumo lašelis”, kuri skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Tai paramos akcija, skirta vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis. Renginio globėja – Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Mūsų muzikiniai linkėjimai sergantiems vaikams :)

Nuotolinis meninis ugdymas nuo 2021-05-17

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

Mielosios MAMYTĖS !

Nuoširdžiai sveikiname Jus Mamos dienos proga.

Būkite sveikos, mylimos ir  laimingos!

Tegul vaikų meilė ir dėkingumas Jus gaubia kiekvieną dieną...

 

     Mūsų darželio auklėtiniai siunčia muzikinį sveikinimą

 

Darželio bendruomenė

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-05-03

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

MIELI TĖVELIAI!

BALANDŽIO MĖN. DARŽELIS DALYVAVO ŠIUOSE PROJEKTUOSE:

 1. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų virtuali nuotraukų paroda „Velykinis margutis“.
 2. Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fotografijų paroda „Velykų medis“.
 3. Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų muzikinis projektas „Žemė – gyvybės nešėja“.
 4. Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų įstaigų STEAM projektas „Savo darželyje auginu daigelį nuo sėklelės iki lapelio“.
 5. Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projektas „Mano pasaka knygelėje“, skirtas tarptautinei vaikų knygos dienai.
 6. Tarptautinis vaikų meno projektas „Kurpaitė mamai“.

 

PROJEKTAI LOPŠELYJE – DARŽELYJE

 1. „Trys poros kojų, akys ir sparnai“
 2. „Gėlių pieva mamai“
 3. „Dovana šeimai“
 4. „Paukšteliai sugrįžta“
 5. „Pagarba Žemei“

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-04-26

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-04-19

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-04-12

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia» 

Nuotolinis meninis ugdymas nuo 2021-04-12

     Medžiagą nuotoliniam meniniam ugdymui galite atsisiųsti čia» 

Nuotolinis meninis ugdymas nuo 2021-04-06

    Medžiagą nuotoliniam meniniam ugdymui galite atsisiųsti čia» 

MIELI TĖVELIAI!

KOVO MĖN. DARŽELIS DALYVAUJA ŠIUOSE RENGINIUOSE:

 1. Respublikinė asociacijos „Slavų vainikas“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų akcija- paroda „Papuošk Velykų medį“.
 2. Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų virtuali fotografijų paroda „Eina kiškis takeliu su margučių krepšeliu“.
 3. Edukacinė akcija „Skaitykime, kalbėkime, draugaukime“.
 4. Edukacinė akcija „Pagarbių santykių pica, kuria malonu dalintis“.
 5. Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų, tėvų ir pedagogų kūrybinių darbų, piešinių virtuali fotografijų paroda „Bunda pavasario žiedeliai“.
 6. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų renginys – talentų šou „Aš galiu!“

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-04-06

     Medžiagą nuotoliniam ugdymui galite atsisiųsti čia» 

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-03-29

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia» 

Nuotolinis meninis ugdymas nuo 2021-03-29

     Medžiagą nuotoliniam meniniam ugdymui galite atsisiųsti čia» 

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-03-22

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia» 

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

Nuotolinis meninis ugdymas nuo 2021-03-22

     Medžiagą nuotoliniam meniniam ugdymui galite atsisiųsti čia» 

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-03-15

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

Nuotolinis meninis ugdymas nuo 2021-03-15

     Medžiagą nuotoliniam meniniam ugdymui galite atsisiųsti čia» 

MIELI TĖVELIAI!

Šiemet  mūsų Mažieji - tikri darbštuoliai! Savo kūrybos kraiteles jie pripildė įdomiais rankų darbeliais, piešinukais, pasakomis, eilėmis, istorijomis apie Lietuvą, gimtąjį Vilnių, apie saugų takelį į darželį. Gal ir Jums, Tėveliai, bus įdomu? Paskaitykit!

SAUSIO MĖN. PROJEKTAI

 1. Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, pedagogų ir tėvų/globėjų kūrybinių darbų paroda „Žiemos puokštės“.
 2. Tarptautinė priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų kūrybinių darbų paroda „Pasveikink Vilnių“, skirta Vilniaus miesto 698-ajam gimtadieniui paminėti.
 3. Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų smulkiosios motorikos ugdymo(si) galimybių skatinimo projektas „Juda piršteliai-bunda žodeliai“.
 4. Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų virtuali paroda „Plazdėk, trispalve, plazdėk!“.

VASARIO MĖN. PROJEKTAI

 1. Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų fotografijų virtuali paroda „Piešiu meilės juostą Lietuvai“.
 2. Tarptautinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų virtualus vaikų kūrybinių darbų projektas „Aš – rašytojas“.
 3. Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų, mokytojų, tėvų (globėjų) virtuali kūrybinių darbų paroda „Vandens eksperimentų pasaulis vaiko akimis“.
 4. Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projektas-kūrybinių darbų paroda „Pilys mena Lietuvos didybę“.
 5. Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų virtuali kūrybinių darbų paroda „Mažoj širdelėj visa Lietuva“.
 6. Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų, jų tėvų (globėjų) ir mokytojų virtuali paroda „Žiemos mozaika iš spalvoto ledo“.
 7. Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų, mokytojų, tėvų (globėjų) virtualioje kūrybinių darbų parodoje „Žiemos vėjo varpeliai“.
 8. Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų kūrybinės veiklos lauke projekte,, Aprenk medelį megztuku“.
 9. LTeam žiemos festivalis.

KOVO MĖN. PROJEKTAI

 1. Lietuvos ikimokyklinių ugdymo įstaigų virtuali kūrybinių darbų paroda saugaus eismo tema „Aš žinau kelių eismo taisykles, o tu?“.
 2. Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų muzikinis projektas „Žemė _ gyvybės nešėja“.
 3. Sąmoningumo didinimo mėnesis „Be patyčių“.

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-03-08

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

Nuotolinis meninis ugdymas nuo 2021-03-08

     Medžiagą nuotoliniam meniniam ugdymui galite atsisiųsti čia» 

Nuotolinis meninis ugdymas nuo 2021-03-01

     Medžiagą nuotoliniam meniniam ugdymui galite atsisiųsti čia» 

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-03-01

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-02-22

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

Nuotolinis meninis ugdymas nuo 2021-02-22

Medžiagą nuotoliniam meniniam ugdymui galite atsisiųsti čia»

Nuotolinis meninis ugdymas nuo 2021-02-15

Medžiagą nuotoliniam meniniam ugdymui galite atsisiųsti čia»

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-02-15

Medžiagą nuotoliniam ugdymui galite atsisiųsti čia»

 

Nuotolinis meninis ugdymas nuo 2021-02-08

Nuotolinis meninis ugdymas:

  3-5 metų vaikams atsisiųsti čia»

  5-7 metų vaikams atsisiųsti čia»

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-02-08

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-02-01

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

Nuotolinis meninis ugdymas nuo 2021-02-01

Nuotolinis meninis ugdymas:

  3-5 metų vaikams atsisiųsti čia»

  5-7 metų vaikams atsisiųsti čia»

Vilniaus Gimtadienio tortas

Sausio 25-ąją vaikučiai spalvino tortą Vilniaus Gimtadieniui!

 

 

 

Nuotolinis meninis ugdymas nuo 2021-01-25

Nuotolinis meninis ugdymas:

  3-5 metų vaikams atsisiųsti čia»

  5-7 metų vaikams atsisiųsti čia»

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-01-25

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

Vilniaus Gimtadienis

 

Kviečiame nuspalvinti Vilniaus gimtadienio tortą atsisiųsti čia»

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-01-18

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

Nuotolinis meninis ugdymas nuo 2021-01-18

Nuotolinis meninis ugdymas:

  3-5 metų vaikams atsisiųsti čia»

  5-7 metų vaikams atsisiųsti čia»

Nuotolinis meninis ugdymas nuo 2021-01-11

Nuotolinis meninis ugdymas:

  3-5 metų vaikams atsisiųsti čia»

  5-7 metų vaikams atsisiųsti čia»

Nuotolinis ugdymas nuo 2021-01-11

Medžiagą nuotoliniam ugdymui:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

Nuotolinis ugdymas

Medžiagą nuotoliniam ugdymui nuo 2021-01-04:

3-5 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

5-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

Nuotolinis meninis ugdymas

Nuotolinis meninis ugdymas nuo 2021-01-04:

  3-5 metų vaikams atsisiųsti čia»

  5-7 metų vaikams atsisiųsti čia» 

Šilčiausi linkėjimai gražiausių švenčių proga

     Artėjančios Kalėdos ir į duris besibeldžiantys 2021-ieji – geras metas apžvelgti besibaigiančius metus, suskaičiuoti nuveiktus darbus, įvertinti išmoktas pamokas ir, žinoma, kolegoms, draugams ir artimiesiems palinkėti laimingų Naujųjų.

 

 

Administracija

Nuotolinis ugdymas

Medžiagą nuotoliniam ugdymui  2020-12-21-2021-12-31:

3-7 metų vaikams galite atsisiųsti čia»

 

 

Nuotolinis meninis ugdymas

Nuotolinis meninis ugdymas 2020-12-21-2021-12-31:

  3-5 metų vaikams atsisiųsti čia»

  5-7 metų vaikams atsisiųsti čia» 

Šviesos šventė

Tėvelių dėmesiui!

      Gruodžio 11dieną, (penktadienį),  darželyje organizuojama šv. Liucijos arba Šviesos šventė. Norintys prisidėti prie šios gražios akcijos, namuose turėtų pasigaminti žibintą, kuriais papuošime darželio kiemą. Žibintus siūlome pasigaminti iš stiklainių su vielutės rankenėle, į vidų įdedant led (tik led, o ne tikrą) žvakutę. Žibintus uždegsime 15.00 val. Linkime šiltos kūrybinės ugnelės :) :) :)

 

Elfo laiškas

Gerb. Tėveliai!

    Nors  šiuo metu labai sudėtinga epidemiologinė situacija šalyje, tačiau viso darželio bendruomenė stengiasi, kad šventinis laikotarpis mažiesiems atneštų gerą nuotaiką bei šventinį laukimo džiaugsmą.

      Šių metų didžiosios šventės bus kitokios, todėl dalinamės su Jumis Kalėdų šventės organizavimo idėja.

    Ar Jūs žinote, kad kiekvieną kartą per Kalėdas atsitinka stebuklas. Stebuklas šiemet įvyks ir mūsų „Šermukšnėlėje“. Elfas – mūsų pedagogas - gruodžio 10 dieną atvyks į mūsų darželio kiemą. Ar žinote, ko jis atvyks? Ogi išpildyti paties gražiausio vaikų noro. Kad mažųjų noras išsipildytų, Tėveliai turės sugalvoti burtažodį, kurį žinos tik jie ir auklėtojos. Burtažodis – tai tvarkingai supakuota dovanėlė, ant kurios užrašytas vaiko vardas ir pavardė. Siūlome vaikų dovanas pristatyti auklėtojai likus 1 dienai iki šventės – iki 2020-12-09. Tikime, kad mažųjų noras tikrai išsipildys. Grįžę po elfo pramogos, vaikai džiūgaus po egle radę dovanų maišą.

       Šventė vyks lauke, todėl būtų smagiau, kad vaikai būtų pasipuošę nykštukų kepurėmis.

       Primename, kad, vadovaujantis VESOC rekomendacijomis, laikantis visų saugumo reikalavimų, šventė išskirtinai vyks tik vaikams!

       Kartu mes esame stiprūs, todėl viliamės, kad bendromis pastangomis sukursime nepamirštamą ir spindinčią šventę!

 

Pagarbiai,

administracija

Kūrybinė ugnelė mūsų darbeliuose !

MIELI TĖVELIAI,

mes labai norėtume pasidžiaugti kartu su Jumis visų mūsų vaikais  ir pedagogais. Nesvarbu, kad už lango karantinas, nesvarbu, kad lauke dargana, bet kūrybinė ugnelė  negęsta – ji visuomet sušildo ir atsispindi gražiausiuose mūsų darbeliuose!

2020 M. SPALIO, LAPKRIČIO IR GRUODŽIO  MĖN. DALYVAUJAME:

PROJEKTUOSE:

      

Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų meninių-kūrybinių veiklų projekte „Moliūgų išdaigos“

      

Tarptautiniame projekte „Mano gardžiausias pyragas“

      

Respublikiniame projekte „Papuošiu Kalėdas sava eglute“

      

Tarptautiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų aplinkosaugos projekte „Eglutę gaminu pats“

      

Projekte “Gyventi sveikai – gera!”

PARODOSE:

      

Respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių piešinių, darbelių, nuotraukų parodoje „Mano stebuklingas skėtis“

      

Vilniaus miesto vaikų piešinių ir kūrybinių darbų parodoje „Skriski, paukšte...“

      

Parodoje „Kitokia kaukė“

      

Vilniaus miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų parodoje „Mano batai buvo du, vienas dingo-nerandu“

      

Respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, pedagogų ir tėvų/globėjų kūrybinių darbų parodoje „Kalėdų šypsena“

      

Respublikinėje virtualioje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, pedagogų ir tėvų kūrybinių darbų parodoje „Laukimo ratas“

      

Respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, jų tėvų, mokytojų kūrybinių darbų fotografijų parodoje „Arbata su Kalėdų nykštuku“

PRAMOGOJE:

      

Respublikinėje sporto pramogoje „Nykštukų bėgimas. Žiema 2020“

 

Vaikų ugdymas namuose karantino metu

Gerb. Tėveliai,

 

atsižvelgdami į šiuo metu esančią sudėtingą epidemiologinę situaciją šalyje, viso darželio bendruomenė stengiasi dėl vaikų geros savijautos, bendravimo poreikio patenkinimo bei patyriminio džiaugsmo. Kai  vaikai negali būti kartu su savo draugais ir auklėtojomis grupėse, siekdami užtikrinti kokybišką ugdymą namuose, parengėme Vaikų  ugdymo karantino metu namuose gaires, padėsiančias vaikui ugdytis ir nepamiršti darželio. Gairių infografike  nurodomi patarimai, kaip susikurti veiklos aplinką, palaikyti dienos ritmą, planuoti kūrybines veiklas, susidaryti dienos planą ir laikytis darbotvarkės, bendradarbiauti su pedagogais bei švietimo pagalbos specialistais. Šios gairės padės Jums ugdyti vaiką namuose siekiant bendrų ugdymo tikslų  su savo grupių pedagogais.

 

Vaikų ugdymo namuose infografikas

Girinukai !

     Šį rudenį ant mūsų darželio palangės trumpam apsigyveno „girinukai“, kurie niekaip neleidžia užmiršti smagių akimirkų miške!

     Didžiausias AČIŪ visiems: ir Vaikučiams, ir Tėveliams, ir Mokytojoms už išradingumą ir gerą nuotaiką!

Projektas "Aš saugus gatvėje"

L/D „ŠERMUKŠNĖLĖ“

2020-09-10

DALYVIAI – VISŲ GRUPIŲ VAIKAI IR PEDAGOGĖS

RENGINĮ VEDĖ PEDAGOGĖ ALYTĖ MIKLOVIENĖ IR KŪNO KULTŪROS TRENERIS TADAS BUTAUTAS

 

„AŠ SAUGUS GATVĖJE“

 

TIKSLAS – Ugdyti vaikų saugaus eismo įgūdžius, suteikti džiugią nuotaiką ir geras emocijas.

 

UŽDAVINIAI – Priminti apie saugų elgesį gatvėje, įgyti supratimą apie atšvaitų reikalingumą, sužinoti, kas reguliuoja mašinų ir pėsčiųjų eismą.

 

 Šių metų rugsėjo mėn. 10d. lopšelio – darželio ugdytiniai dalyvavo renginyje „BŪK SAUGUS KELYJE“. Renginio metu vaikai klausėsi bičiulio Zuikio Puikio patarimus apie saugaus eismo taisykles, susipažino su pagrindiniais kelio ženklais. Zuikis priminė, kaip saugiai pereiti gatvę, kad važiuojant automobiliu būtina segėti saugos diržus. Buvo kalbama, kaip saugiai, elgtis kelyje ir gatvėje. Vaikai dalijosi žiniomis, koks elgesys kelyje yra neleistinas ir pavojingas. Visos darželio grupės paruošė įvairių žaidimų apie saugų eismą: „Šviesoforo spalvos”, „Būk atsargus“, „Aš važiuoju saugiai su paspirtuku“,  „Saugiai nuvežk krovinį“, „Raudona, geltona, žalia“, „Važiuojame autobusu“, „Įsimink ir nešiok atšvaitus“, „Linksmasis šviesoforas“, „Eismo reguliuotojas“. Vedančioji – pedagogė Alytė Miklovienė, atkreipė dėmesį, kad nuo mūsų, suaugusiųjų rūpesčio, atsargumo, atidumo ir gero pavyzdžio priklausys rezultatai – smagūs bei saugūs, tiek mūsų pačių, tiek mūsų vaikų mokslo metai.

 Skambant dainai – „MĖLYNAS AUTOBUSIUKAS“ visi linksminosi, šoko, dalinosi įspūdžiais ir žaidė saugaus eismo žaidimus.

 

   

 

 

 Parengė pedagogė Alytė Miklovienė

Tėvelių dėmesiui!

    Informuojame, kad nuo rugsėjo 1-osios nemokamus pietus, nevertinant pajamų, gali gauti visi priešmokyklinukai. Tačiau dar yra tėvelių, kurie nesusitvarkė reikiamų dokumentų.

    Jums reikia užpildyti supaprastintą prašymo-paraiškos gauti mokinių nemokamą maitinimą nevertinant pajamų SP-11 (A) formą. Tai padaryti galima per www.spis.lt. Šiuo atveju dokumentų apie šeimos pajamas teikti nereikia.

TĖVELIŲ DĖMESIUI!

 1. Vaikų, liekančių toje pačioje mokykloje, sveikatos pažymėjimai galios iki metų galo.
 2. Kitais atvejais mokinių sveikatą tėvai turi patikrinti iki mokslo metų pradžios.

GERB. NAUJAI ATVYKUSIŲ VAIKŲ TĖVELIAI!

    Dėl šiais metais susiklosčiusios COVID-19 situacijos atsisakome bendro naujai atvykstančių šeimų susirinkimo organizavimo ir kviečiame visus norinčius konsultuotis individualiai:   

Direktorė priima trečiadieniais 14.00-18.00 val.;

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui – antradieniais 14.00-18.00 val.

     Pranešame, kad su visom naujai atvykstančių lopšelinio amžiaus vaikučių šeimomis rugpjūčio 26-28 d. susisieks auklėtojos, suderins atvykimo į grupę laiką. Kitų naujai atvykstančių vaikučių laukiame atvykstant rugsėjo 1-ąją iki 9.00 val.

     Nuo rugsėjo 1-os dienos auklėtojos konsultuos individualiai bei mielai Jums patars dėl mažųjų adaptacijos, raidos ypatumų, ugdymo programos, darželio vidaus tvarkos bei kitais aktualiais klausimais.

     Vaikų saugumo užtikrinimui darželyje įdiegta kortelinė praėjimo sistema. Rugsėjo 01 dieną  auklėtojos tėveliams pateiks įėjimo korteles.

SVARBU:

 • Naujai atvykusių vaikų sveikatos pažymą tėveliai turi pateikti iki mokslo metų pradžios;
 • Vaiko gimimo įrašo kopiją reikia pristatyti sekretorei į rastinę 08-18 - 08-30 nuo 8.00 iki 16.00 val.;

     Jeigu turite klausimų, drąsiai klauskite, mes visada pasiruošę Jums padėti. Linkime sėkmės  ir tikimės glaudaus bedradarbiavimo!

  

Administracija

Priešmokyklinukų Tėveliams !

Gerbiami priešmokyklinukų tėveliai,

informuojame, kad 2020 m. rugsėjo 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymo nuostata dėl visuotinio priešmokyklinukų ir pirmokų nemokamo maitinimo, pagal kurią nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. mokiniai, kurie mokosi visose mokyklose, įskaitant nevalstybines mokyklas ir darželius, pagal priešmokyklinio ugdymo programą (toliau - priešmokyklinukai) ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje (toliau - pirmokai), įgyja teisę į nemokamus pietus, nevertinant šeimos pajamų. Šią teisę įgyja ir globojami vaikai, todėl dėl nemokamo maitinimo mokiniams gali kreiptis ir vienas iš vaiko globėjų.

Kad pirmokui ar priešmokyklinukui būtų skirti nemokami pietūs naujais 2020/2021 mokslo metais, tėvai (globėjai) turi pateikti prašymus. Prašymus galima pradėti teikti jau nuo 2020 m. liepos 1 d. 

Prašymus-paraiškas galima teikti šiais būdais:

- el. būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą www.spis.lt ;

- prisijungus https://paslaugos.vilnius.lt → Socialinės išmokos ir pasirinkus paslaugą Socialinės paramos mokiniams skyrimas užpildyti prašymo formą, pasirašyti ir skenuotą (nufotografuotą) dokumentą atsiųsti el. paštu sis@vilnius.lt;

- telefonu 8 700 35545 (prašymą besikreipiančio asmens vardu užpildys specialistas);

- siųsti adresu Kauno g. 3, LT-01314 Vilnius.

Raštus ir paklausimus galima teikti el. p. sis@vilnius.lt, taip pat per elektroninio pristatymo sistemą (epristatymas.post.lt) arba siųsti adresu Kauno g. 3, LT-01314 Vilnius.

Daugiau informacijos apie nemokamą mokinių maitinimą:

 • paskambinus Socialinių išmokų skyriaus bendruoju telefonu 8 700 35545;
 • Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymas (2006-06-13, Nr. X-686);
 • Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2019-06-19 sprendimas Nr. 1-94 „Dėl socialinės paramos mokiniams teikimo Vilniaus miesto savivaldybėje“;
 • Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2019-06-26 įsakymas Nr. 30-1618/19 „Dėl Socialinės paramos mokiniams skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašo tvirtinimo“;
 • Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. sausio 14 d. įsakymas Nr. 30-90/19 „Dėl mokinių nemokamam maitinimui skirtiems produktams įsigyti skiriamų lėšų dydžių nustatymo“.

 

Elektroninių sutarčių pasirašymas startavo !!!

Gerb. Tėveliai,

informuojame, kad www.svietimas.vilnius.lt galite elektroniniu būdu pasirašyti vaikų ugdymo sutartį su  Vilniaus lopšeliu – darželiu „Šermukšnėle“. Prisijungę Ikimokyklinis ugdymas→ Mano darželis → pasirinkę Tėvas/Mama teisę →Mano sutartys matysite paruoštą pasirašyti elektroninę sutartį. Atkreipiame dėmesį, kad Tėvas/Mama turi pasirašyti pirmi, tik po to pasirašo įstaigos Vadovas. Elektroninę ugdymo sutartį pasirašyti galite pasirinktu būdu (el. parašu, SMART ID arba lustine kortele).

Sutarčių pasirašymo terminas kol kas nėra keičiamas, pasirašyti iki 2020-05-31 d.

Sklandaus elektroninių sutarčių pasirašymo!

Informacija Tėveliams!!!

Savivaldybė informuoja:

 

Dėl ugdymo proceso atnaujinimo.

Nuo š. m. gegužės 18 d. pradedamas ugdymo procesas daliai vaikų, kuriems neįmanoma užtikrinti priežiūros namuose, likę vaikai ugdomi namuose nuotoliniu būdu, kadangi karantinas tęsiamas. Tėvams pateikti pažymų iš darbdavių nereikia. Tėvai nusprendžia patys dėl vaikų atvedimo į ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupę, o įstaigos užtikrina vaikų saugumą, kokybišką ugdymą ir maitinimą.

 

Paslaugos organizuojamos maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo: žaidimų aikštelę, ribojamas skirtingų grupių darbuotojų kontaktas, vaikai maitinami grupės patalpose (jei grupės patalpose nėra sąlygų organizuoti vaikų maitinimą ir vaikų maitinimas yra organizuojamas bendroje valgymo salėje, vienu metu joje turi valgyti vaikai tik iš vienos grupės pagal iš anksto parengtą grafiką).

 

Įstaigose neorganizuojamos bendros veiklos kelioms vaikų grupėms. Švietimo pagalbos specialistų konsultacijos teikiamos individualiai ar vienu metu dirbama tik su tos pačios grupės vaikais.

 

Kokios profilaktikos priemonės taikomos įstaigose?

Atsakingai laikomasi visų asmens ir patalpų higienos reikalavimų: patalpos reguliariai vėdinamos, valomi dažnai liečiami paviršiai, prie praustuvių patiekiama skysto muilo, sanitariniai mazgai nuolat dezinfekuojami.

 

Vertinama visų priimamų į įstaigą vaikų ir darbuotojų sveikatos būklė, matuojant temperatūrą. Vaikai ar darbuotojai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar (ir) jie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) dalyvauti ugdymo veikloje nepriimami. Temperatūra matuojama įėjus į patalpas o, atvykus didesniam vaikų skaičiui, gali būti matuojama ir grupės patalpoje ne vėliau kaip per valandą nuo atvykimo į įstaigą.

 

Ko turi paisyti tėvai (globėjai)?

Kaip ir darbuotojai, vykdantys vaikų priėmimą į įstaigą, atlydintys vaikus asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Vaiką atlydintys asmenys privalo laikytis asmens higienos reikalavimų: dezinfekuoti rankas su šalia įėjimų į patalpas, gerai matomoje vietoje pakabintomis rankų dezinfekcijai skirtomis priemonėmis; kosėti ar čiaudėti į vidinį alkūnės linkį ar vienkartinę servetėlę.

 

 Dėl termometrų ir kitų priemonių.

Visomis reikiamomis priemonėmis, kurios reikalingos ugdymo įstaigoje – termometrais, apsaugos priemonėmis (veido apsaugos kaukės, vienkartinės pirštinės, dezinfekcinis skystis, skydai ir kt.) – pasirūpina įstaiga ir steigėjas. Iš tėvų nereikalaujame reikiamų priemonių ir primename, kad bet kokios rinkliavos iš tėvų yra griežtai draudžiamos.

 

Dėl mokesčio.

Iki š. m. gegužės 15 d. mokama tik už maitinimą. Nuo gegužės 18 d. mokamas maitinimo ir ugdymo mokestis tik už lankytas dienas. Vaikai, nelankantys ir ugdomi nuotoliniu būdu, nei už maitinimą, nei už ugdymą nemoka.

 

Dėl nedarbingumo pažymėjimų tėvams.

Nedarbingumo pažymėjimas gali būti išduodamas, jeigu:

 

Darbuotojų dėmesiui!

Informuojame, kad yra pratęstas tyrimas dėl koronaviruso ir  kviečiami prevenciškai tirtis ugdymo įstaigų, organizuojančių ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymądarbuotojai. 

Prašome pasinaudoti šia galimybe ir išsitirti dėl koronaviruso infekcijos.

Prašau registruotis tyrimui,  skambinant Karštosios linijos telefonu Nr. 1808. Skambučio metu būtina nurodyti, kad skambinate su slaptažodžiu: DARŽELIS ir būsite užregistruoti į vieną iš Vilniaus mieste veikiančių mobilių punktų.

Užsiregistravę gausite trumpąją žinutę, kurioje bus nurodytas laikas ir mobilaus punkto adresas, kuriuo turėsite atvykti lengvuoju automobiliu. 

Vilniaus mieste veikia trys mobilūs punktai:

 1. Automobilių stovėjimo aikštelėje „Statyk ir važiuok“ (V. Gerulaičio g. 1);
 2. Automobilių stovėjimo aikštelėje „Statyk ir važiuok“ (Savanorių pr. 124);
 3. Automobilių stovėjimo aikštelėje prie Valakampių I paplūdimio (Vaidilutės g. 9).

Daugiau apie tai informacijos rasite Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje čia:

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/savaitgali-kvieciami-prevenciskai-tirtis-vaistiniu-ir-prekybos-vietu-darbuotojai-taip-pat-darzeliu-darbuotojai?fbclid=IwAR29_lOncAlHc_17RArW7pwMvNN4ZyO-fyS77xkZT2kkYN78-PZCJ2Tn8Fo

Pažymime, kad profilaktiškai atliekamas testavimas padės užtikrinti mūsų įstaigos bendruomenės saugumą.

 

Lopšelio – darželio „Šermukšnėlė“ administracija

PADĖKA

LABAI MALONU, KAD VISUS VAIKUČIUS PASIEKIA AUKLĖTOJŲ, LOGOPEDĖS, PSCIHOLOGĖS, SIUNČIAMI ELEKTRONINIAI LAIŠKUČIAI.

                                                       

                                                                     DIDELĮ AČIŪ

 

TARIAME GRUPIŲ TĖVŲ KOMITETAMS IR VISIEMS TĖVELIAMS UŽ SKLANDŲ BENDRADARBIAVIMĄ.

                                                                                                                    ADMINISTRACIJA

MIELI VAIKAI, GERBIAMI TĖVELIAI!

     Nenustebkite, kai greitu laiku, jau kovo 30 d., gausite auklėtojų laiškelius, kuriuose rasite įdomių užduotėlių. Visiems linkime smagių akimirkų, praleistų kartu! :):):)

      Lauksime Jūsų įspūdžių!

Karantinas!

Nuo kovo 16 d. (pirmadienis) šalyje įvedamas karantinas.

 Reaguodami į situaciją dėl koronaviruso plitimo prevencinių priemonių taikymo, primename  pagrindinę informaciją ir prašome griežtai laikytis visų nurodymų dėl koronaviruso plitimo stabdymo.

Primename, kad:

- Nuo kovo 13 d. iki šv. Velykų atostogų pabaigos (balandžio 17 d.) uždaromos visos ugdymo įstaigos – darželiai, mokyklos, universitetai, atšaukiami visi renginiai, stabdoma kino teatrų, sporto klubų ir kitų poilsio ar pramogų vietų veikla. 

SVARBU: DARBUOTOJAI, KURIE TURĖJO KONTAKTĄ SU IŠ UŽSIENIO GRĮŽUSIU AR ĮTARIAMU, KAD KONTAKTAVO SU COVID-19 NEŠIOTOJU  LAIKOSI SAVIIZOLIACIJOS SU VISA ŠEIMA, t.y. 14 DIENŲ LIEKA NAMUOSE, KYLUS ĮTARIMAMS DĖL SUSIRGIMO KREIPIASI  TEL. 1808.

Vilnius reaguoja į koronavirusą: stabdo ugdymo įstaigų veiklą, uždaro viešas pramogų erdves

Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į koronaviruso pandemiją pasaulyje, imasi griežtų priemonių viruso plitimo stabdymui. Nuo rytojaus iki šv. Velykų atostogų pabaigos uždaromos visos ugdymo įstaigos – darželiai, mokyklos, universitetai, atšaukiami visi renginiai, stabdoma kino teatrų, sporto klubų ir kitų poilsio ar pramogų vietų veikla. Tačiau gyventojams savivaldybė rekomenduoja neužsidaryti tarp keturių sienų – nepamiršti išeiti pasivaikščioti, sportuoti lauke, lankytis gamtoje.

Savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu šiandien nuspręsta:

Švietimas:

 • Ugdymo įstaigų (darželių, mokyklų, aukštųjų mokyklų) veikla stabdoma nuo rytojaus (kovo 13 d.) penkioms savaitėms iki balandžio 17 d., į šį periodą įtraukiant ir šv. Velykų atostogas.
 • Informuoti mokyklų direktorius ir mokytojus, kad ugdymosi procesas nenutrūktų ir būtų tęsiamas virtualiai – el. paštu ir per el. dienynus.

UŽGAVĖNIŲ AKIMIRKOS

VASARIO 16-OJI

Vasario 14d. darželio bendruomenė minėjo Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Minėjimui vaikai kūrė trispalves vėliavėles, karūnėles, medalius, juosteles. Vyresniųjų grupių vaikai parengė piešinių parodas: "Trys spalvos", "Kodėl aš myliu Lietuvą?".

Renginį pradėjome giedodami Lietuvos himną.

Stebėdami mūsų gimtinės nuotraukas, vaikai pamatė žymiausias vietoves, įstaigas, ežerus, upes... susipažino su nacionaliniais valgiais, minė mįsles, šoko ir dainavo.

"SESUTĖ GERUTĖ IR BROLIUKAS NEVALIUKAS"

2020-02-05 vyko nuotaikingas "Nesuk galvos" - profesionalių aktorių komandos, interaktyvus situacijų spektaklis "Sesutė Gerutė ir Broliukas Nevaliukas", primenantis apie tokius kasdieniškus dalykus, kuriuos kartais primirštame - tai kodėl  reikia būti mandagiam, kodėl reikia dažnai plauti rankas, ar tikrai ne vietoje numesta šiukšlė gali pridaryti žalos, kokia yra judėjimo nauda ir jog šypsena gali daryti stebuklus...

ATVIRA VEIKLA "RŪŠIUOJU - SAUGAU GAMTĄ"

Sausio 30 dieną mūsų darželyje "Akmenukų" grupėje vyko atvira veikla "Rūšiuoju - saugau gamtą".  Aktuali tema, skatinanti vaikų ekologinį mąstymą bei gamtosauginį suvokimą, įtraukė vaikus į aktyvią, įdomią, kūrybingą, eksperimentinę veiklą.

VILNIAU, SVEIKINAME

Vaikai šventė Vilniaus  697 gimtadienį, dovanojo pačių padarytas gėlių puokštes, rašė palinkėjimus, pasakas, piešė Vilniaus įžymias vietas, koncertavo.

SAUSIO 13-OSIOS DIENOS MINĖJIMAS

Mūsų darželio bendruomenė prisidėjo prie visuotinės pilietinės iniciatyvos

"ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA"

KALĖDINIŲ ŠVENČIŲ AKIMIRKOS

"NYKŠTUKŲ BĖGIMAS"

Mūsų įstaigos vaikai 2019-12-04 dalyvavo Respublikinėje sporto pramogoje "Nykštukų bėgimas. Žiema 2019". Kiekvienas dalyvis pasipuošė nykštuko kepurėle ir startavo. Bėgti kartu su visais darželio vaikais taip smagu...

"KALĖDINĖ PASAKA"

MB "Mažųjų ugdymas" 2019-11-27 vykusioje edukacinėje programoje "Kalėdinė pasaka",  vyriausieji darželio vaikai klausėsi negirdėtos Kalėdinės istorijos, nutikusios prieskonių karalystėje bei sužinojo, kur gyvena laimė. Visi džiugiai gamino meduolius, suteikdami jiems formą, išradingai dailino. Visus vaikų norus, slapčiausias svajones, eilėraščius ir daineles išklausė stebuklingas fėjos rutulys. Džiaugsmingai vaikai praleidę laiką, lauktuvėms parsinešė meduolių.

EDUKACINIS KONCERTAS

2019m. lapkričio 13d. svečiuose VŠĮ "Liaudies instrumentų studija". Vaikai dalyvavo edukaciniame koncerte "Daugiatautė Lietuva"

SVEČIUOSE "DRAKONIUKO TEATRAS"

Spalio 24 d. mūsų darželyje svečiavosi "Drakoniuko teatras".  Profesionalūs aktoriai parodė labai nuotaikingą spektaklį "Vabalo Džojaus nuotykiai". Tai istorija apie Vabalą, kuris, savo nelaimei, įsimyli pašėlusią Boružę Taškę ir keliauja jos ieškoti. 

Savo kelionėje Vabalas Džojus patiria daug nuotykių, tačiau viskas baigiasi gerai: jis ištrūksta iš skruzdžių, sulaukia pagalbos iš sportininko slieko ir susitinka su Taške.

Vaikams suprantama kalba analizuojamos pilietiškumo, atsakomybės ir pakantumo vienas kitam temos.

ŠVENČIŲ "RUDENS POKŠTAI" AKIMIRKOS

KONFERENCIJA "SAUGOK SVEIKATĄ"

2019m. spalio 8d. mūsų įstaigoje vyko Tarptautinė mokslinė - metodinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų konferencija "Saugok sveikatą". Pranešėjai dalijosi savo gerosiomis darbo patirtimis šiose tematikose:

 • Palankių sveikatai įgūdžių formavimas ir sveikatinimo priemonių įgyvendinimas ikimokyklinėje įstaigoje;
 • Inovatyvūs sveikatos skatinimo metodai;
 • Vaiko emocinė, socialinė, fizinė ir intelektualinė sveikata;
 • Sveikatinimo edukacinės erdvės.

 

GIRINUKŲ FIESTA

Dėkojame visiems tėveliams, meistravusiems girinukus ir papuošusiems darželio kiemelį.

Už kūrybiškumą dalyvaujant rengiamuose darželio projektuose tėveliams bus įteiktos padėkos.

Oranžinė šypsena Vingio parke

Vingio parke vaikai, iš vasarą užaugintų moliūgų, dėliojo saulėtą oranžinę moliūgų šypseną, kuri skleidė žinią:

"Gerumas valdo pasaulį", "Švari ir sveika aplinka - sveikas ir laimingas žmogus!"

Vaikai tapo taikos šaukliais  ir dalyvavo asociacijos "Gyvoji planeta" socialiniame projekte "Apkabinkime Žemę" linkėdami:

"Tebūnie taika visoje Žemėje, kiekvienuose namuose ir mūsų širdyse!".

SPEKTAKLIS "BALTUOLĖ"

Rugsėjo 19 dieną svečiuose lėlininkai.

Vaikai susitiko su daugybe lėlių, gyvenančių dailininko dirbtuvėje. Skambant muzikai, aktorė naudodama įvairių technikų lėles, sekė brolių Grimų pasaką "Baltuolę". Kiekvienas vaikas gavo dovanų, dailininko iškirptą mažą popierinę lėlę ir galėjo pradėti kurti savo pasaką. Su džiaugsmu vaikai bandė vaidinti ekrane su savo lėle ir išmėgino dailininko - lėlininko gamintą pasakos personažą.

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

Renginys skirtas Europos judumo savatei, siekiant atkreipti dėmesį į aplinkai nekenskmingų transporto priemonių naudojimą mieste, jų naudą sveikatai.

Mūsų darželio vyriausieji vaikai  prisidėjo prie akcijos ir rugsėjo 17d. darželyje dalyvavo sporto pramogoje "Paspirtukų mozaika".

Vaikai, smagiai pasportavę, varžėsi paspirtukų vairavimo rungtyse... Laimėjo draugystė!

PADĖKA

PADĖKA

Dėkojame visiems tėveliams,

už sveikos gyvensenos puoselėjimą mūsų darželyje, visiems pasidalinusiems glotnučių receptais bus įteiktos padėkos.

KVIETIMAS

Sveikas žmogus - kai jis neserga, sportuoja, sveikai valgo... Daug yra sveiko maisto, bet man skaniausia, kai mama padaro sveikuolių glotnutį. (Povilas 6m.)

 

KVIEČIAME,

MAMYTES, TĖVELIUS, MOČIUTES, SENELIUS...

DALINTIS VAIKŲ MĖGSTAMIAUSIAIS GLOTNUČIŲ RECEPTAIS.

ATNEŠKITE ATSPAUSDINTĄ AR UŽRAŠYTĄ RECEPTĄ IR PADUOKITE AUKLĖTOJAI.

 

JŪSŲ RECEPTŲ IDĖJOS BUS DEMONSTRUOJAMOS PRIE SALĖS NUO 2019-09-23

 

DALINKIMĖS GEROMIS IDĖJOMIS!

RUGSĖJO ŠVENTĖ

2019m. rugsėjo 2d. įstaigos vidiniame kiemelyje vyko šventė. Direktorė Virginija Kupliauskienė visus susirinkusius pasveikino su 2019-2020 mokslo metų pradžia, linkėdama vaikams naujų pažinimo atradimų. "Šuo Amsius" ir auklėtoja Alytė priminė vaikams pagrindines saugaus eismo taisykles ir įteikė atšvaitus. Visi linksminosi, pūtė muilo burbulus ir džiaugėsi savo mylimais draugais.

Edukacinė veikla "Mažasis gelbėtojas"

Įstaigoje vyko VŠĮ "Svarbus žingsnis" projekto "Mažasis gelbėtojas" edukacinė veikla, kurioje dalyvavo 4-6 m. amžiaus vaikai. Projekto tikslas - suprasti, kaip svarbu saugoti savo gyvybę prie vandens, siekiant, kad vanduo teiktų tik džiaugsmingas akimirkas.

"PASAKŲ TAKU ŽVAIGŽDĖTU"

Emocijos mus lydi kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką...Labai svarbu, kad jos būtų teigiamos, todėl rugpjūčio 14d. visi pasipuošėme mėgstamais personažais ir susirinkome į būrį pasidalinti savo emocijomis.

JŪROS ŠVENTĖ "ŠERMUKŠNĖLĖJE"

2019-07-11 darželyje kartu su undinėle apsilankė jūrų ir upių dievas Neptūnas. Vaikams papasakojo apie jūros šventės tradicijas, žaidė ir kartu su vaikais ieškojo pamesto auksinių žuvelių tinklo. 

SPORTO PRAMOGA "PIRATO LOBIS"

Vaikai susibūrę į piratų komandas, ieškodami lobio, apkeliavo visą pasaulį, buvo Danijoje, Jungtinėje Karalystėje, Karibų salose, Havajuose, Tasmanijoje, Indonezijoje, Šri Lankoje, įveikė daug kliūčių ir atliko visas užduotis. Atradę pirato lobį pavadino jį "Sveikiausias alkano Pirato lobis", kurį iškart ir ragavo.

SVEČIUOSE LĖLIŲ TEATRAS "ALFA"

SVEIKA,VASARĖLE!

Mes maudomės baseiniukuose!

"Gaudom" vitaminą D!

Apsišlakstome vandeniu!

Šokinėjame per ilgą virvę!

Žaidžiame "Klases"!

Auginame daržoves ir gėles!

Žinoma, nepamirštame gerti daug vandens!

MES ŠVENČIAME TARPTAUTINĘ VAIKŲ GYNIMO DIENĄ

„Kilimėlis – pėdų sveikatai“

Įstaigos vaikų, pedagogų, vaikų tėvelių kūrybinių rankdarbių paroda „Kilimėlis – pėdų sveikatai“.
Dėkojame, visiems dalyviams už kūrybingus, įdomius, sveikatingumo kilimėlius.

„Rid rido“

Įstaigos kieme vyko smagi pramoga margučių ridenimo varžybos „Rid rido“. Vaikai  kieme  rideno margučius, juos piešė bei stengėsi išmarginti „Margutį milžiną“.

„Aš bėgu - 2019“

Šiais metai mūsų įstaigos bendruomenė dalyvavo sveikatinimo akcijoje „Aš bėgu - 2019“. Visi dalyviai: 12 grupių vaikai, darbuotojai, tėvai, balandžio 10d. 11val. rinkosi darželio kiemelyje ir pristatė sveikuolių šūkį:


Jei sportuosi, būsi sveikas,
Tai dabar sportuoti laikas.
Bėgu aš, bėgi tu
Bėgame visi kartu!


Trumpai pasimankštinome ir pakartoję sveikuolių šūkį pradėjome bėgimą trasoje, kuri buvo pažymėta spalvotomis vėliavėlėmis. Visi bėgome draugiškai ir gerai nusiteikę. Renginys buvo puikus, visų nuotaika pakili. Neskubėjome skirstytis, bendravome, dalijomės įspūdžiais, skatinome visus domėtis sportu, ugdėme teigiamą požiūrį į bėgimą, kaip į sveikatos palaikymo priemonę.

„Šermukšnės šakelė – 2019“

Meninės raiškos konkurse festivalyje „Šermukšnės šakelė – 2019“ savo kūrybinėmis idėjomis dalijosi Vilniaus lopšelis – darželis „Žvangutis“, Vilniaus lopšelis – darželis „Švelnukas“, Vilniaus lopšelis – darželis „Gintarėlis“ ir mūsų darželio I – etapo nugalėtojai:

„Tošinukų“ grupė - „Drugelio diena“;
„Gintarėlių“ grupė – „Boružė Liputė“;
„Vytinukų“ grupė – „Panama labai graži“.

Su Švente, gimtasis Mieste!

Net ir žiemą nebaisu – mes sportuojame kartu! O mums padeda mokytojas Tadas ir „pingvinai“.

Susipažinkime su įžymiais žmonėmis

Norėdami giliau susipažinti su mūsų krašto istorija, „Vytinukų“ priešmokyklinukai nutapė pačius įžymiausius Lietuvos vardą garsinančius žmones. Šiuos darbelius vaikai skyrė Lietuvos 100-mečiui.

Šv. Liucijos dienos šventė

2019 m. gruodžio 13-ąją, Šviesos arba šv. Liucijos dieną, „Odinukai“ visą darželį pakvietė į advento vakaronę prisiminti senuosius lietuvių papročius. Vaikai pynė vainikus, degė šviesos žvakeles, būrė, dainavo dainas, žaidė, minė mįsles, sekė pasakas. Visi pajuto prieššventinę nuotaiką, šilumą, gerumą.

„Saulėto oranžinio traukinio kelionė“

2018 m. balandžio 7 d. – 2018 m. lapkričio 16 d. mūsų darželis dalyvavo Tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio – socialinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“.  „Siūlinukų“ grupės mažieji sukūrė eilėraštį, vaišino pyragais ir arbata:

Moliūgėlis aš esu –

Pats gražiausias iš visų.

Prašom manęs paragauti

Ir visiems linksmai draugauti.

Rudens mandalos

2018 m. rudeniškas rugsėjo dienas mūsų kieme „sušildė“ grupių komandų darbai – mandalos: jos padėjo vaikams ieškoti spalvų derinių, prisiminti gamtos dovanų pavadinimus, skaičius bei formas.

Svečiuose „Knygos teatras“

2018 m. rugsėjo 11 d. mūsų darželyje svečiavosi  „Knygos teatras“ kartu su režisierės Reditos Dominaitytės premjera vaikams „Trumpos istorijos apie...“ pagal rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus istorijas. Čia susipynė trys skirtingos istorijos: „Ąsočio“, „Arbatos klubo“ ir „Muzikantų“, kurių aktoriai kvietė ne tik klausyti, bet ir iš tikrųjų išgirsti, ne tik žiūrėti, bet ir pamatyti. Vaidinime naudojamas inovatyvus pasakojimo būdas parodė mandagaus elgesio reikšmę, supažindino su buities daiktais, vaikams suprantama kalba atskleidė grožio trumpalaikiškumą, vaikai susipažino su skirtingais augalais ir jų fizinėmis savybėmis. Spektaklis vyko lauke, pačioje gražiausioje darželio kiemo aikštelėje. Savo įspūdžius mažieji „pasakojo“ piešdami, lipdydami, žaisdami namus.

„Sveikos pėdutės"

Lauko žaidimų aikštelių aplinka praturtinta nauja įranga, minkšta danga,  įrengtas     sveikatingumo takelis „Sveikos pėdutės", kieme - judriosios edukacinės sveikatingumo zonos.

Tošinukų pasakaitės

2018 m. pavasarį visus pradžiugino  „Tošinukų“ grupės priešmokyklinukai – „dailininkai“ ir „rašytojai“. Jie Lietuvos 100-mečiui ir lopšelio-darželio „Šermukšnėlė“ 40-mečiui  išleido nuostabią knygelę „Tošinukų pasakaitės“, į kurią supynė savo išmonę, pačius nuoširdžiausius išgyvenimus, svajones ir džiaugsmus. Sponsoriavo tėveliai – didžiausias Jiems Ačiū!

„Skrybėlių paradas“

Šiemet birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, mūsų kiemelis šurmuliavo nuo vaikų žaidimų ir juoko. Savo dainomis, piešiniais, pasakomis mažieji linkėjo taikos ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio vaikams. Didžiausią įspūdį paliko „Skrybėlių paradas“. Stebino vaikų, tėvelių ir auklėtojų išmonė – „Skrybėlių parade“ nebūtum radęs dviejų vienodų! Dar ilgai skrybėlės saugojo vaikus nuo karštų saulutės spindulių.

Į dangų linksmai skriejo vaikų svajonės, o tėveliai džiaugėsi: užaugo mūsų mažieji - laikas į mokyklą!

Su gimtadieniu, „Šermukšnėle"!

Puikaus 40-mečio proga „Šermukšnėlę“ pavasarį sveikino vaikai, auklėtojos, tėveliai, Vilniaus miesto savivaldybės bei Verkių seniūnijos atstovai, kolegos iš kitų ikimokyklinių įstaigų. Visi jie linkėjo, kad „Šermukšnėlė“ žydėtų dar ilgai, ilgai...

„Šermukšnės šakelė - 2018“

Meninės raiškos konkurso – festivalio „Šermukšnės šakelė - 2018“ I-ojo turo nugalėtojais tapo „Vytinukų“ ir „Odinukų“ grupių vaikai. II - ajame etape lauksime svečiuose kitų Vilniaus miesto metodinio ratelio „Aidas“ dalyvių.

„Dzig, dzig, dzig, dzig į turgelį riestainėlių pirkti!”

Visus, visus, ratuotus ir basus, Mamytes, Tėvelius, Močiutes ir Senelius, kvietėme prisijungti prie gerumo iniciatyvos – kurti kartu su vaikais įvairius darbelius, kuriuos pardavinėjome šiemet „Šermukšnėlės“ Kaziuko turguje. 
Visi surinkti pinigėliai buvo padovanoti  Santaros vaikų onkohematologiniam skyriui.
Nuoširdus ačiū visiems.

„Paukštelių globa žiemą“

Ornitologo Gedimino Petkaus žiūronai leido vaikams stebėti paukščius iš arti – tokių stebuklų vaikai dar nebuvo matę.

Pasitinkant "Šermukšnėlės" 40-mečio jubiliejų

Pasitinkant Lietuvos 100-mečio ir "Šermukšnėlės" 40-mečio jubiliejus, kartu su tėveliais - didelis Jiems ačiū - surengėme akciją "Lauksiu gėlytės": darželyje pasodinome krokus, tulpes, narcizus, hiacintus, kurių pražystant lauksime pavasarį. Po darbų vaikai vaišinosi skania kmynų arbata.

Sulaukėme netikėtų svečių - girinukų, kurie išsirikiavę į eilę, abejingų nepaliko nei vieno. Tėveliams - ačiū ir valio!

"Augu skaitydamas"

Rugsėjo mėnesį priešmokyklinukų grupė "Gintarėliai" dalyvavo renginyje "Augu skaitydamas", kurio metu su tėveliais vaidino pasakas.

Labdaringa Kaziuko mugė

Kaziuko mugės metu už darbelius surinktus  pinigėlius padovanojome Santariškių onkohematologijos skyriaus mažiesiems ligoniukams. Nuoširdus ačiū darželio vaikams, jų tėveliams ir darbuotojams.

Vasario 16-ąją dar ilgai prisimins darželio mažieji

Sausio 13-ąją neužmirštuolės „pražydo“ ir „Šermukšnėlės“ kieme.

„Būk saugus kelyje“

„Tošinukų“ grupės vaikai, siekdami laimėti pagrindinį prizą - saugos liemenes visai grupei, dalyvavo piešinių ir kūrybinių darbelių konkurse „Būk saugus kelyje“.

„Daržoviukų“ programa

Dalyvaudami „Daržoviukų“ programoje, vaikai sužinojo daug naudingų ir įdomių žinių apie daržoves, palygino daržovių naudą su nesveiko maisto žala.

Atėjus pavasariui į darželį sugrįžo šimtai paukščių!

Parlėkit, „paukšteliai“, namo!

Vilniaus lopšelio – darželio „Šermukšnėlė“ vaikai sveikina gerb. Prezidentę ir visus vaikus su Lietuvos Gimtadieniu ir kviečia grįžti gyventi  namo, į Lietuvą, visus, visus po pasaulį išsibarsčiusius draugus. Tegu šią žinią Jums ant sparnų neša mūsų paukšteliai. 

„Atmintis gyva, nes liudija“

2016-uosius pradėjome gražia akcija, skirta paminėti Sausio 13-ąjai – Laisvės gynėjų dienai.

"Viešnagė l/d "Vaidulutė" advento vakaronėje"

Mūsų darželio vaikai dalyvavo nuostabioje l/d "Vaidilutė" surengtoje advento vakaronėje. Vaikai dainavo bei šoko, taip pat vaišinosi vaišėmis.

"Advento vakaras"

Vieną tamsų ir šaltą žiemos vakarą vyko jaukus ir šiltas Advento vakaras.

"Priešgaisrinės saugos pratybos"

2015 m. lapkričio 10 dieną, antradienį, darželyje vyko mokomosios priešgaisrinės saugos pratybos.  

Pratybų tikslas išmokti veiksmų sekos, esant gaisrui ar kitam pavojui darželyje.

Pratybų metu mokėmės, kaip išeiti iš pastato saugiausiu ir greičiausiu keliu, kur išėjus reikia susirinkti, ką daryti palikus pavojaus vietą. 

Pratybos vyko pagal Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnų parengtas rekomendacijas.