Naujienos

PADĖKA

PADĖKA

Dėkojame visiems tėveliams,

už sveikos gyvensenos puoselėjimą mūsų darželyje, visiems pasidalinusiems glotnučių receptais bus įteiktos padėkos.

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

Renginys skirtas Europos judumo savatei, siekiant atkreipti dėmesį į aplinkai nekenskmingų transporto priemonių naudojimą mieste, jų naudą sveikatai.

Mūsų darželio vyriausieji vaikai  prisidėjo prie akcijos ir rugsėjo 17d. darželyje dalyvavo sporto pramogoje "Paspirtukų mozaika".

Vaikai, smagiai pasportavę, varžėsi paspirtukų vairavimo rungtyse... Laimėjo draugystė!

KVIETIMAS

Sveikas žmogus - kai jis neserga, sportuoja, sveikai valgo... Daug yra sveiko maisto, bet man skaniausia, kai mama padaro sveikuolių glotnutį. (Povilas 6m.)

 

KVIEČIAME,

MAMYTES, TĖVELIUS, MOČIUTES, SENELIUS...

DALINTIS VAIKŲ MĖGSTAMIAUSIAIS GLOTNUČIŲ RECEPTAIS.

ATNEŠKITE ATSPAUSDINTĄ AR UŽRAŠYTĄ RECEPTĄ IR PADUOKITE AUKLĖTOJAI.

 

JŪSŲ RECEPTŲ IDĖJOS BUS DEMONSTRUOJAMOS PRIE SALĖS NUO 2019-09-23

 

DALINKIMĖS GEROMIS IDĖJOMIS!

RUGSĖJO ŠVENTĖ

2019m. rugsėjo 2d. įstaigos vidiniame kiemelyje vyko šventė. Direktorė Virginija Kupliauskienė visus susirinkusius pasveikino su 2019-2020 mokslo metų pradžia, linkėdama vaikams naujų pažinimo atradimų. "Šuo Amsius" ir auklėtoja Alytė priminė vaikams pagrindines saugaus eismo taisykles ir įteikė atšvaitus. Visi linksminosi, pūtė muilo burbulus ir džiaugėsi savo mylimais draugais.

Edukacinė veikla "Mažasis gelbėtojas"

Įstaigoje vyko VŠĮ "Svarbus žingsnis" projekto "Mažasis gelbėtojas" edukacinė veikla, kurioje dalyvavo 4-6 m. amžiaus vaikai. Projekto tikslas - suprasti, kaip svarbu saugoti savo gyvybę prie vandens, siekiant, kad vanduo teiktų tik džiaugsmingas akimirkas.

"PASAKŲ TAKU ŽVAIGŽDĖTU"

Emocijos mus lydi kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką...Labai svarbu, kad jos būtų teigiamos, todėl rugpjūčio 14d. visi pasipuošėme mėgstamais personažais ir susirinkome į būrį pasidalinti savo emocijomis.

JŪROS ŠVENTĖ "ŠERMUKŠNĖLĖJE"

2019-07-11 darželyje kartu su undinėle apsilankė jūrų ir upių dievas Neptūnas. Vaikams papasakojo apie jūros šventės tradicijas, žaidė ir kartu su vaikais ieškojo pamesto auksinių žuvelių tinklo. 

SPORTO PRAMOGA "PIRATO LOBIS"

Vaikai susibūrę į piratų komandas, ieškodami lobio, apkeliavo visą pasaulį, buvo Danijoje, Jungtinėje Karalystėje, Karibų salose, Havajuose, Tasmanijoje, Indonezijoje, Šri Lankoje, įveikė daug kliūčių ir atliko visas užduotis. Atradę pirato lobį pavadino jį "Sveikiausias alkano Pirato lobis", kurį iškart ir ragavo.

SVEČIUOSE LĖLIŲ TEATRAS "ALFA"

SVEIKA,VASARĖLE!

Mes maudomės baseiniukuose!

"Gaudom" vitaminą D!

Apsišlakstome vandeniu!

Šokinėjame per ilgą virvę!

Žaidžiame "Klases"!

Auginame daržoves ir gėles!

Žinoma, nepamirštame gerti daug vandens!

MES ŠVENČIAME TARPTAUTINĘ VAIKŲ GYNIMO DIENĄ

„Kilimėlis – pėdų sveikatai“

Įstaigos vaikų, pedagogų, vaikų tėvelių kūrybinių rankdarbių paroda „Kilimėlis – pėdų sveikatai“.
Dėkojame, visiems dalyviams už kūrybingus, įdomius, sveikatingumo kilimėlius.

„Rid rido“

Įstaigos kieme vyko smagi pramoga margučių ridenimo varžybos „Rid rido“. Vaikai  kieme  rideno margučius, juos piešė bei stengėsi išmarginti „Margutį milžiną“.

„Aš bėgu - 2019“

Šiais metai mūsų įstaigos bendruomenė dalyvavo sveikatinimo akcijoje „Aš bėgu - 2019“. Visi dalyviai: 12 grupių vaikai, darbuotojai, tėvai, balandžio 10d. 11val. rinkosi darželio kiemelyje ir pristatė sveikuolių šūkį:


Jei sportuosi, būsi sveikas,
Tai dabar sportuoti laikas.
Bėgu aš, bėgi tu
Bėgame visi kartu!


Trumpai pasimankštinome ir pakartoję sveikuolių šūkį pradėjome bėgimą trasoje, kuri buvo pažymėta spalvotomis vėliavėlėmis. Visi bėgome draugiškai ir gerai nusiteikę. Renginys buvo puikus, visų nuotaika pakili. Neskubėjome skirstytis, bendravome, dalijomės įspūdžiais, skatinome visus domėtis sportu, ugdėme teigiamą požiūrį į bėgimą, kaip į sveikatos palaikymo priemonę.

„Šermukšnės šakelė – 2019“

Meninės raiškos konkurse festivalyje „Šermukšnės šakelė – 2019“ savo kūrybinėmis idėjomis dalijosi Vilniaus lopšelis – darželis „Žvangutis“, Vilniaus lopšelis – darželis „Švelnukas“, Vilniaus lopšelis – darželis „Gintarėlis“ ir mūsų darželio I – etapo nugalėtojai:

„Tošinukų“ grupė - „Drugelio diena“;
„Gintarėlių“ grupė – „Boružė Liputė“;
„Vytinukų“ grupė – „Panama labai graži“.

Su Švente, gimtasis Mieste!

Net ir žiemą nebaisu – mes sportuojame kartu! O mums padeda mokytojas Tadas ir „pingvinai“.

Susipažinkime su įžymiais žmonėmis

Norėdami giliau susipažinti su mūsų krašto istorija, „Vytinukų“ priešmokyklinukai nutapė pačius įžymiausius Lietuvos vardą garsinančius žmones. Šiuos darbelius vaikai skyrė Lietuvos 100-mečiui.

Šv. Liucijos dienos šventė

2019 m. gruodžio 13-ąją, Šviesos arba šv. Liucijos dieną, „Odinukai“ visą darželį pakvietė į advento vakaronę prisiminti senuosius lietuvių papročius. Vaikai pynė vainikus, degė šviesos žvakeles, būrė, dainavo dainas, žaidė, minė mįsles, sekė pasakas. Visi pajuto prieššventinę nuotaiką, šilumą, gerumą.

„Saulėto oranžinio traukinio kelionė“

2018 m. balandžio 7 d. – 2018 m. lapkričio 16 d. mūsų darželis dalyvavo Tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio – socialinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“.  „Siūlinukų“ grupės mažieji sukūrė eilėraštį, vaišino pyragais ir arbata:

Moliūgėlis aš esu –

Pats gražiausias iš visų.

Prašom manęs paragauti

Ir visiems linksmai draugauti.

Rudens mandalos

2018 m. rudeniškas rugsėjo dienas mūsų kieme „sušildė“ grupių komandų darbai – mandalos: jos padėjo vaikams ieškoti spalvų derinių, prisiminti gamtos dovanų pavadinimus, skaičius bei formas.

Svečiuose „Knygos teatras“

2018 m. rugsėjo 11 d. mūsų darželyje svečiavosi  „Knygos teatras“ kartu su režisierės Reditos Dominaitytės premjera vaikams „Trumpos istorijos apie...“ pagal rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus istorijas. Čia susipynė trys skirtingos istorijos: „Ąsočio“, „Arbatos klubo“ ir „Muzikantų“, kurių aktoriai kvietė ne tik klausyti, bet ir iš tikrųjų išgirsti, ne tik žiūrėti, bet ir pamatyti. Vaidinime naudojamas inovatyvus pasakojimo būdas parodė mandagaus elgesio reikšmę, supažindino su buities daiktais, vaikams suprantama kalba atskleidė grožio trumpalaikiškumą, vaikai susipažino su skirtingais augalais ir jų fizinėmis savybėmis. Spektaklis vyko lauke, pačioje gražiausioje darželio kiemo aikštelėje. Savo įspūdžius mažieji „pasakojo“ piešdami, lipdydami, žaisdami namus.

„Sveikos pėdutės"

Lauko žaidimų aikštelių aplinka praturtinta nauja įranga, minkšta danga,  įrengtas     sveikatingumo takelis „Sveikos pėdutės", kieme - judriosios edukacinės sveikatingumo zonos.

Tošinukų pasakaitės

2018 m. pavasarį visus pradžiugino  „Tošinukų“ grupės priešmokyklinukai – „dailininkai“ ir „rašytojai“. Jie Lietuvos 100-mečiui ir lopšelio-darželio „Šermukšnėlė“ 40-mečiui  išleido nuostabią knygelę „Tošinukų pasakaitės“, į kurią supynė savo išmonę, pačius nuoširdžiausius išgyvenimus, svajones ir džiaugsmus. Sponsoriavo tėveliai – didžiausias Jiems Ačiū!

„Skrybėlių paradas“

Šiemet birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, mūsų kiemelis šurmuliavo nuo vaikų žaidimų ir juoko. Savo dainomis, piešiniais, pasakomis mažieji linkėjo taikos ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio vaikams. Didžiausią įspūdį paliko „Skrybėlių paradas“. Stebino vaikų, tėvelių ir auklėtojų išmonė – „Skrybėlių parade“ nebūtum radęs dviejų vienodų! Dar ilgai skrybėlės saugojo vaikus nuo karštų saulutės spindulių.

Į dangų linksmai skriejo vaikų svajonės, o tėveliai džiaugėsi: užaugo mūsų mažieji - laikas į mokyklą!

Su gimtadieniu, „Šermukšnėle"!

Puikaus 40-mečio proga „Šermukšnėlę“ pavasarį sveikino vaikai, auklėtojos, tėveliai, Vilniaus miesto savivaldybės bei Verkių seniūnijos atstovai, kolegos iš kitų ikimokyklinių įstaigų. Visi jie linkėjo, kad „Šermukšnėlė“ žydėtų dar ilgai, ilgai...

„Šermukšnės šakelė - 2018“

Meninės raiškos konkurso – festivalio „Šermukšnės šakelė - 2018“ I-ojo turo nugalėtojais tapo „Vytinukų“ ir „Odinukų“ grupių vaikai. II - ajame etape lauksime svečiuose kitų Vilniaus miesto metodinio ratelio „Aidas“ dalyvių.

„Dzig, dzig, dzig, dzig į turgelį riestainėlių pirkti!”

Visus, visus, ratuotus ir basus, Mamytes, Tėvelius, Močiutes ir Senelius, kvietėme prisijungti prie gerumo iniciatyvos – kurti kartu su vaikais įvairius darbelius, kuriuos pardavinėjome šiemet „Šermukšnėlės“ Kaziuko turguje. 
Visi surinkti pinigėliai buvo padovanoti  Santaros vaikų onkohematologiniam skyriui.
Nuoširdus ačiū visiems.

„Paukštelių globa žiemą“

Ornitologo Gedimino Petkaus žiūronai leido vaikams stebėti paukščius iš arti – tokių stebuklų vaikai dar nebuvo matę.

Pasitinkant "Šermukšnėlės" 40-mečio jubiliejų

Pasitinkant Lietuvos 100-mečio ir "Šermukšnėlės" 40-mečio jubiliejus, kartu su tėveliais - didelis Jiems ačiū - surengėme akciją "Lauksiu gėlytės": darželyje pasodinome krokus, tulpes, narcizus, hiacintus, kurių pražystant lauksime pavasarį. Po darbų vaikai vaišinosi skania kmynų arbata.

Sulaukėme netikėtų svečių - girinukų, kurie išsirikiavę į eilę, abejingų nepaliko nei vieno. Tėveliams - ačiū ir valio!

"Augu skaitydamas"

Rugsėjo mėnesį priešmokyklinukų grupė "Gintarėliai" dalyvavo renginyje "Augu skaitydamas", kurio metu su tėveliais vaidino pasakas.

Labdaringa Kaziuko mugė

Kaziuko mugės metu už darbelius surinktus  pinigėlius padovanojome Santariškių onkohematologijos skyriaus mažiesiems ligoniukams. Nuoširdus ačiū darželio vaikams, jų tėveliams ir darbuotojams.

Vasario 16-ąją dar ilgai prisimins darželio mažieji

Sausio 13-ąją neužmirštuolės „pražydo“ ir „Šermukšnėlės“ kieme.

„Būk saugus kelyje“

„Tošinukų“ grupės vaikai, siekdami laimėti pagrindinį prizą - saugos liemenes visai grupei, dalyvavo piešinių ir kūrybinių darbelių konkurse „Būk saugus kelyje“.

„Daržoviukų“ programa

Dalyvaudami „Daržoviukų“ programoje, vaikai sužinojo daug naudingų ir įdomių žinių apie daržoves, palygino daržovių naudą su nesveiko maisto žala.

Atėjus pavasariui į darželį sugrįžo šimtai paukščių!

Parlėkit, „paukšteliai“, namo!

Vilniaus lopšelio – darželio „Šermukšnėlė“ vaikai sveikina gerb. Prezidentę ir visus vaikus su Lietuvos Gimtadieniu ir kviečia grįžti gyventi  namo, į Lietuvą, visus, visus po pasaulį išsibarsčiusius draugus. Tegu šią žinią Jums ant sparnų neša mūsų paukšteliai. 

„Atmintis gyva, nes liudija“

2016-uosius pradėjome gražia akcija, skirta paminėti Sausio 13-ąjai – Laisvės gynėjų dienai.

"Viešnagė l/d "Vaidulutė" advento vakaronėje"

Mūsų darželio vaikai dalyvavo nuostabioje l/d "Vaidilutė" surengtoje advento vakaronėje. Vaikai dainavo bei šoko, taip pat vaišinosi vaišėmis.

"Advento vakaras"

Vieną tamsų ir šaltą žiemos vakarą vyko jaukus ir šiltas Advento vakaras.

"Priešgaisrinės saugos pratybos"

2015 m. lapkričio 10 dieną, antradienį, darželyje vyko mokomosios priešgaisrinės saugos pratybos.  

Pratybų tikslas išmokti veiksmų sekos, esant gaisrui ar kitam pavojui darželyje.

Pratybų metu mokėmės, kaip išeiti iš pastato saugiausiu ir greičiausiu keliu, kur išėjus reikia susirinkti, ką daryti palikus pavojaus vietą. 

Pratybos vyko pagal Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnų parengtas rekomendacijas.