Naujienos

MIELI VAIKAI, GERBIAMI TĖVELIAI!

     Nenustebkite, kai greitu laiku, jau kovo 30 d., gausite auklėtojų laiškelius, kuriuose rasite įdomių užduotėlių. Visiems linkime smagių akimirkų, praleistų kartu! :):):)

      Lauksime Jūsų įspūdžių!

Karantinas!

Nuo kovo 16 d. (pirmadienis) šalyje įvedamas karantinas.

 Reaguodami į situaciją dėl koronaviruso plitimo prevencinių priemonių taikymo, primename  pagrindinę informaciją ir prašome griežtai laikytis visų nurodymų dėl koronaviruso plitimo stabdymo.

Primename, kad:

- Nuo kovo 13 d. iki šv. Velykų atostogų pabaigos (balandžio 17 d.) uždaromos visos ugdymo įstaigos – darželiai, mokyklos, universitetai, atšaukiami visi renginiai, stabdoma kino teatrų, sporto klubų ir kitų poilsio ar pramogų vietų veikla. 

SVARBU: DARBUOTOJAI, KURIE TURĖJO KONTAKTĄ SU IŠ UŽSIENIO GRĮŽUSIU AR ĮTARIAMU, KAD KONTAKTAVO SU COVID-19 NEŠIOTOJU  LAIKOSI SAVIIZOLIACIJOS SU VISA ŠEIMA, t.y. 14 DIENŲ LIEKA NAMUOSE, KYLUS ĮTARIMAMS DĖL SUSIRGIMO KREIPIASI  TEL. 1808.

Vilnius reaguoja į koronavirusą: stabdo ugdymo įstaigų veiklą, uždaro viešas pramogų erdves

Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į koronaviruso pandemiją pasaulyje, imasi griežtų priemonių viruso plitimo stabdymui. Nuo rytojaus iki šv. Velykų atostogų pabaigos uždaromos visos ugdymo įstaigos – darželiai, mokyklos, universitetai, atšaukiami visi renginiai, stabdoma kino teatrų, sporto klubų ir kitų poilsio ar pramogų vietų veikla. Tačiau gyventojams savivaldybė rekomenduoja neužsidaryti tarp keturių sienų – nepamiršti išeiti pasivaikščioti, sportuoti lauke, lankytis gamtoje.

Savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu šiandien nuspręsta:

Švietimas:

  • Ugdymo įstaigų (darželių, mokyklų, aukštųjų mokyklų) veikla stabdoma nuo rytojaus (kovo 13 d.) penkioms savaitėms iki balandžio 17 d., į šį periodą įtraukiant ir šv. Velykų atostogas.
  • Informuoti mokyklų direktorius ir mokytojus, kad ugdymosi procesas nenutrūktų ir būtų tęsiamas virtualiai – el. paštu ir per el. dienynus.

UŽGAVĖNIŲ AKIMIRKOS

VASARIO 16-OJI

Vasario 14d. darželio bendruomenė minėjo Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Minėjimui vaikai kūrė trispalves vėliavėles, karūnėles, medalius, juosteles. Vyresniųjų grupių vaikai parengė piešinių parodas: "Trys spalvos", "Kodėl aš myliu Lietuvą?".

Renginį pradėjome giedodami Lietuvos himną.

Stebėdami mūsų gimtinės nuotraukas, vaikai pamatė žymiausias vietoves, įstaigas, ežerus, upes... susipažino su nacionaliniais valgiais, minė mįsles, šoko ir dainavo.

"SESUTĖ GERUTĖ IR BROLIUKAS NEVALIUKAS"

2020-02-05 vyko nuotaikingas "Nesuk galvos" - profesionalių aktorių komandos, interaktyvus situacijų spektaklis "Sesutė Gerutė ir Broliukas Nevaliukas", primenantis apie tokius kasdieniškus dalykus, kuriuos kartais primirštame - tai kodėl  reikia būti mandagiam, kodėl reikia dažnai plauti rankas, ar tikrai ne vietoje numesta šiukšlė gali pridaryti žalos, kokia yra judėjimo nauda ir jog šypsena gali daryti stebuklus...

ATVIRA VEIKLA "RŪŠIUOJU - SAUGAU GAMTĄ"

Sausio 30 dieną mūsų darželyje "Akmenukų" grupėje vyko atvira veikla "Rūšiuoju - saugau gamtą".  Aktuali tema, skatinanti vaikų ekologinį mąstymą bei gamtosauginį suvokimą, įtraukė vaikus į aktyvią, įdomią, kūrybingą, eksperimentinę veiklą.

VILNIAU, SVEIKINAME

Vaikai šventė Vilniaus  697 gimtadienį, dovanojo pačių padarytas gėlių puokštes, rašė palinkėjimus, pasakas, piešė Vilniaus įžymias vietas, koncertavo.

SAUSIO 13-OSIOS DIENOS MINĖJIMAS

Mūsų darželio bendruomenė prisidėjo prie visuotinės pilietinės iniciatyvos

"ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA"

KALĖDINIŲ ŠVENČIŲ AKIMIRKOS

"NYKŠTUKŲ BĖGIMAS"

Mūsų įstaigos vaikai 2019-12-04 dalyvavo Respublikinėje sporto pramogoje "Nykštukų bėgimas. Žiema 2019". Kiekvienas dalyvis pasipuošė nykštuko kepurėle ir startavo. Bėgti kartu su visais darželio vaikais taip smagu...

"KALĖDINĖ PASAKA"

MB "Mažųjų ugdymas" 2019-11-27 vykusioje edukacinėje programoje "Kalėdinė pasaka",  vyriausieji darželio vaikai klausėsi negirdėtos Kalėdinės istorijos, nutikusios prieskonių karalystėje bei sužinojo, kur gyvena laimė. Visi džiugiai gamino meduolius, suteikdami jiems formą, išradingai dailino. Visus vaikų norus, slapčiausias svajones, eilėraščius ir daineles išklausė stebuklingas fėjos rutulys. Džiaugsmingai vaikai praleidę laiką, lauktuvėms parsinešė meduolių.

EDUKACINIS KONCERTAS

2019m. lapkričio 13d. svečiuose VŠĮ "Liaudies instrumentų studija". Vaikai dalyvavo edukaciniame koncerte "Daugiatautė Lietuva"

SVEČIUOSE "DRAKONIUKO TEATRAS"

Spalio 24 d. mūsų darželyje svečiavosi "Drakoniuko teatras".  Profesionalūs aktoriai parodė labai nuotaikingą spektaklį "Vabalo Džojaus nuotykiai". Tai istorija apie Vabalą, kuris, savo nelaimei, įsimyli pašėlusią Boružę Taškę ir keliauja jos ieškoti. 

Savo kelionėje Vabalas Džojus patiria daug nuotykių, tačiau viskas baigiasi gerai: jis ištrūksta iš skruzdžių, sulaukia pagalbos iš sportininko slieko ir susitinka su Taške.

Vaikams suprantama kalba analizuojamos pilietiškumo, atsakomybės ir pakantumo vienas kitam temos.

ŠVENČIŲ "RUDENS POKŠTAI" AKIMIRKOS

KONFERENCIJA "SAUGOK SVEIKATĄ"

2019m. spalio 8d. mūsų įstaigoje vyko Tarptautinė mokslinė - metodinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų konferencija "Saugok sveikatą". Pranešėjai dalijosi savo gerosiomis darbo patirtimis šiose tematikose:

  • Palankių sveikatai įgūdžių formavimas ir sveikatinimo priemonių įgyvendinimas ikimokyklinėje įstaigoje;
  • Inovatyvūs sveikatos skatinimo metodai;
  • Vaiko emocinė, socialinė, fizinė ir intelektualinė sveikata;
  • Sveikatinimo edukacinės erdvės.

 

GIRINUKŲ FIESTA

Dėkojame visiems tėveliams, meistravusiems girinukus ir papuošusiems darželio kiemelį.

Už kūrybiškumą dalyvaujant rengiamuose darželio projektuose tėveliams bus įteiktos padėkos.

Oranžinė šypsena Vingio parke

Vingio parke vaikai, iš vasarą užaugintų moliūgų, dėliojo saulėtą oranžinę moliūgų šypseną, kuri skleidė žinią:

"Gerumas valdo pasaulį", "Švari ir sveika aplinka - sveikas ir laimingas žmogus!"

Vaikai tapo taikos šaukliais  ir dalyvavo asociacijos "Gyvoji planeta" socialiniame projekte "Apkabinkime Žemę" linkėdami:

"Tebūnie taika visoje Žemėje, kiekvienuose namuose ir mūsų širdyse!".

SPEKTAKLIS "BALTUOLĖ"

Rugsėjo 19 dieną svečiuose lėlininkai.

Vaikai susitiko su daugybe lėlių, gyvenančių dailininko dirbtuvėje. Skambant muzikai, aktorė naudodama įvairių technikų lėles, sekė brolių Grimų pasaką "Baltuolę". Kiekvienas vaikas gavo dovanų, dailininko iškirptą mažą popierinę lėlę ir galėjo pradėti kurti savo pasaką. Su džiaugsmu vaikai bandė vaidinti ekrane su savo lėle ir išmėgino dailininko - lėlininko gamintą pasakos personažą.

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

Renginys skirtas Europos judumo savatei, siekiant atkreipti dėmesį į aplinkai nekenskmingų transporto priemonių naudojimą mieste, jų naudą sveikatai.

Mūsų darželio vyriausieji vaikai  prisidėjo prie akcijos ir rugsėjo 17d. darželyje dalyvavo sporto pramogoje "Paspirtukų mozaika".

Vaikai, smagiai pasportavę, varžėsi paspirtukų vairavimo rungtyse... Laimėjo draugystė!

PADĖKA

PADĖKA

Dėkojame visiems tėveliams,

už sveikos gyvensenos puoselėjimą mūsų darželyje, visiems pasidalinusiems glotnučių receptais bus įteiktos padėkos.

KVIETIMAS

Sveikas žmogus - kai jis neserga, sportuoja, sveikai valgo... Daug yra sveiko maisto, bet man skaniausia, kai mama padaro sveikuolių glotnutį. (Povilas 6m.)

 

KVIEČIAME,

MAMYTES, TĖVELIUS, MOČIUTES, SENELIUS...

DALINTIS VAIKŲ MĖGSTAMIAUSIAIS GLOTNUČIŲ RECEPTAIS.

ATNEŠKITE ATSPAUSDINTĄ AR UŽRAŠYTĄ RECEPTĄ IR PADUOKITE AUKLĖTOJAI.

 

JŪSŲ RECEPTŲ IDĖJOS BUS DEMONSTRUOJAMOS PRIE SALĖS NUO 2019-09-23

 

DALINKIMĖS GEROMIS IDĖJOMIS!

RUGSĖJO ŠVENTĖ

2019m. rugsėjo 2d. įstaigos vidiniame kiemelyje vyko šventė. Direktorė Virginija Kupliauskienė visus susirinkusius pasveikino su 2019-2020 mokslo metų pradžia, linkėdama vaikams naujų pažinimo atradimų. "Šuo Amsius" ir auklėtoja Alytė priminė vaikams pagrindines saugaus eismo taisykles ir įteikė atšvaitus. Visi linksminosi, pūtė muilo burbulus ir džiaugėsi savo mylimais draugais.

Edukacinė veikla "Mažasis gelbėtojas"

Įstaigoje vyko VŠĮ "Svarbus žingsnis" projekto "Mažasis gelbėtojas" edukacinė veikla, kurioje dalyvavo 4-6 m. amžiaus vaikai. Projekto tikslas - suprasti, kaip svarbu saugoti savo gyvybę prie vandens, siekiant, kad vanduo teiktų tik džiaugsmingas akimirkas.

"PASAKŲ TAKU ŽVAIGŽDĖTU"

Emocijos mus lydi kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką...Labai svarbu, kad jos būtų teigiamos, todėl rugpjūčio 14d. visi pasipuošėme mėgstamais personažais ir susirinkome į būrį pasidalinti savo emocijomis.

JŪROS ŠVENTĖ "ŠERMUKŠNĖLĖJE"

2019-07-11 darželyje kartu su undinėle apsilankė jūrų ir upių dievas Neptūnas. Vaikams papasakojo apie jūros šventės tradicijas, žaidė ir kartu su vaikais ieškojo pamesto auksinių žuvelių tinklo. 

SPORTO PRAMOGA "PIRATO LOBIS"

Vaikai susibūrę į piratų komandas, ieškodami lobio, apkeliavo visą pasaulį, buvo Danijoje, Jungtinėje Karalystėje, Karibų salose, Havajuose, Tasmanijoje, Indonezijoje, Šri Lankoje, įveikė daug kliūčių ir atliko visas užduotis. Atradę pirato lobį pavadino jį "Sveikiausias alkano Pirato lobis", kurį iškart ir ragavo.

SVEČIUOSE LĖLIŲ TEATRAS "ALFA"

SVEIKA,VASARĖLE!

Mes maudomės baseiniukuose!

"Gaudom" vitaminą D!

Apsišlakstome vandeniu!

Šokinėjame per ilgą virvę!

Žaidžiame "Klases"!

Auginame daržoves ir gėles!

Žinoma, nepamirštame gerti daug vandens!

MES ŠVENČIAME TARPTAUTINĘ VAIKŲ GYNIMO DIENĄ

„Kilimėlis – pėdų sveikatai“

Įstaigos vaikų, pedagogų, vaikų tėvelių kūrybinių rankdarbių paroda „Kilimėlis – pėdų sveikatai“.
Dėkojame, visiems dalyviams už kūrybingus, įdomius, sveikatingumo kilimėlius.

„Rid rido“

Įstaigos kieme vyko smagi pramoga margučių ridenimo varžybos „Rid rido“. Vaikai  kieme  rideno margučius, juos piešė bei stengėsi išmarginti „Margutį milžiną“.

„Aš bėgu - 2019“

Šiais metai mūsų įstaigos bendruomenė dalyvavo sveikatinimo akcijoje „Aš bėgu - 2019“. Visi dalyviai: 12 grupių vaikai, darbuotojai, tėvai, balandžio 10d. 11val. rinkosi darželio kiemelyje ir pristatė sveikuolių šūkį:


Jei sportuosi, būsi sveikas,
Tai dabar sportuoti laikas.
Bėgu aš, bėgi tu
Bėgame visi kartu!


Trumpai pasimankštinome ir pakartoję sveikuolių šūkį pradėjome bėgimą trasoje, kuri buvo pažymėta spalvotomis vėliavėlėmis. Visi bėgome draugiškai ir gerai nusiteikę. Renginys buvo puikus, visų nuotaika pakili. Neskubėjome skirstytis, bendravome, dalijomės įspūdžiais, skatinome visus domėtis sportu, ugdėme teigiamą požiūrį į bėgimą, kaip į sveikatos palaikymo priemonę.

„Šermukšnės šakelė – 2019“

Meninės raiškos konkurse festivalyje „Šermukšnės šakelė – 2019“ savo kūrybinėmis idėjomis dalijosi Vilniaus lopšelis – darželis „Žvangutis“, Vilniaus lopšelis – darželis „Švelnukas“, Vilniaus lopšelis – darželis „Gintarėlis“ ir mūsų darželio I – etapo nugalėtojai:

„Tošinukų“ grupė - „Drugelio diena“;
„Gintarėlių“ grupė – „Boružė Liputė“;
„Vytinukų“ grupė – „Panama labai graži“.

Su Švente, gimtasis Mieste!

Net ir žiemą nebaisu – mes sportuojame kartu! O mums padeda mokytojas Tadas ir „pingvinai“.

Susipažinkime su įžymiais žmonėmis

Norėdami giliau susipažinti su mūsų krašto istorija, „Vytinukų“ priešmokyklinukai nutapė pačius įžymiausius Lietuvos vardą garsinančius žmones. Šiuos darbelius vaikai skyrė Lietuvos 100-mečiui.

Šv. Liucijos dienos šventė

2019 m. gruodžio 13-ąją, Šviesos arba šv. Liucijos dieną, „Odinukai“ visą darželį pakvietė į advento vakaronę prisiminti senuosius lietuvių papročius. Vaikai pynė vainikus, degė šviesos žvakeles, būrė, dainavo dainas, žaidė, minė mįsles, sekė pasakas. Visi pajuto prieššventinę nuotaiką, šilumą, gerumą.

„Saulėto oranžinio traukinio kelionė“

2018 m. balandžio 7 d. – 2018 m. lapkričio 16 d. mūsų darželis dalyvavo Tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio – socialinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“.  „Siūlinukų“ grupės mažieji sukūrė eilėraštį, vaišino pyragais ir arbata:

Moliūgėlis aš esu –

Pats gražiausias iš visų.

Prašom manęs paragauti

Ir visiems linksmai draugauti.

Rudens mandalos

2018 m. rudeniškas rugsėjo dienas mūsų kieme „sušildė“ grupių komandų darbai – mandalos: jos padėjo vaikams ieškoti spalvų derinių, prisiminti gamtos dovanų pavadinimus, skaičius bei formas.

Svečiuose „Knygos teatras“

2018 m. rugsėjo 11 d. mūsų darželyje svečiavosi  „Knygos teatras“ kartu su režisierės Reditos Dominaitytės premjera vaikams „Trumpos istorijos apie...“ pagal rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus istorijas. Čia susipynė trys skirtingos istorijos: „Ąsočio“, „Arbatos klubo“ ir „Muzikantų“, kurių aktoriai kvietė ne tik klausyti, bet ir iš tikrųjų išgirsti, ne tik žiūrėti, bet ir pamatyti. Vaidinime naudojamas inovatyvus pasakojimo būdas parodė mandagaus elgesio reikšmę, supažindino su buities daiktais, vaikams suprantama kalba atskleidė grožio trumpalaikiškumą, vaikai susipažino su skirtingais augalais ir jų fizinėmis savybėmis. Spektaklis vyko lauke, pačioje gražiausioje darželio kiemo aikštelėje. Savo įspūdžius mažieji „pasakojo“ piešdami, lipdydami, žaisdami namus.

„Sveikos pėdutės"

Lauko žaidimų aikštelių aplinka praturtinta nauja įranga, minkšta danga,  įrengtas     sveikatingumo takelis „Sveikos pėdutės", kieme - judriosios edukacinės sveikatingumo zonos.

Tošinukų pasakaitės

2018 m. pavasarį visus pradžiugino  „Tošinukų“ grupės priešmokyklinukai – „dailininkai“ ir „rašytojai“. Jie Lietuvos 100-mečiui ir lopšelio-darželio „Šermukšnėlė“ 40-mečiui  išleido nuostabią knygelę „Tošinukų pasakaitės“, į kurią supynė savo išmonę, pačius nuoširdžiausius išgyvenimus, svajones ir džiaugsmus. Sponsoriavo tėveliai – didžiausias Jiems Ačiū!

„Skrybėlių paradas“

Šiemet birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, mūsų kiemelis šurmuliavo nuo vaikų žaidimų ir juoko. Savo dainomis, piešiniais, pasakomis mažieji linkėjo taikos ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio vaikams. Didžiausią įspūdį paliko „Skrybėlių paradas“. Stebino vaikų, tėvelių ir auklėtojų išmonė – „Skrybėlių parade“ nebūtum radęs dviejų vienodų! Dar ilgai skrybėlės saugojo vaikus nuo karštų saulutės spindulių.

Į dangų linksmai skriejo vaikų svajonės, o tėveliai džiaugėsi: užaugo mūsų mažieji - laikas į mokyklą!

Su gimtadieniu, „Šermukšnėle"!

Puikaus 40-mečio proga „Šermukšnėlę“ pavasarį sveikino vaikai, auklėtojos, tėveliai, Vilniaus miesto savivaldybės bei Verkių seniūnijos atstovai, kolegos iš kitų ikimokyklinių įstaigų. Visi jie linkėjo, kad „Šermukšnėlė“ žydėtų dar ilgai, ilgai...

„Šermukšnės šakelė - 2018“

Meninės raiškos konkurso – festivalio „Šermukšnės šakelė - 2018“ I-ojo turo nugalėtojais tapo „Vytinukų“ ir „Odinukų“ grupių vaikai. II - ajame etape lauksime svečiuose kitų Vilniaus miesto metodinio ratelio „Aidas“ dalyvių.

„Dzig, dzig, dzig, dzig į turgelį riestainėlių pirkti!”

Visus, visus, ratuotus ir basus, Mamytes, Tėvelius, Močiutes ir Senelius, kvietėme prisijungti prie gerumo iniciatyvos – kurti kartu su vaikais įvairius darbelius, kuriuos pardavinėjome šiemet „Šermukšnėlės“ Kaziuko turguje. 
Visi surinkti pinigėliai buvo padovanoti  Santaros vaikų onkohematologiniam skyriui.
Nuoširdus ačiū visiems.

„Paukštelių globa žiemą“

Ornitologo Gedimino Petkaus žiūronai leido vaikams stebėti paukščius iš arti – tokių stebuklų vaikai dar nebuvo matę.

Pasitinkant "Šermukšnėlės" 40-mečio jubiliejų

Pasitinkant Lietuvos 100-mečio ir "Šermukšnėlės" 40-mečio jubiliejus, kartu su tėveliais - didelis Jiems ačiū - surengėme akciją "Lauksiu gėlytės": darželyje pasodinome krokus, tulpes, narcizus, hiacintus, kurių pražystant lauksime pavasarį. Po darbų vaikai vaišinosi skania kmynų arbata.

Sulaukėme netikėtų svečių - girinukų, kurie išsirikiavę į eilę, abejingų nepaliko nei vieno. Tėveliams - ačiū ir valio!

"Augu skaitydamas"

Rugsėjo mėnesį priešmokyklinukų grupė "Gintarėliai" dalyvavo renginyje "Augu skaitydamas", kurio metu su tėveliais vaidino pasakas.

Labdaringa Kaziuko mugė

Kaziuko mugės metu už darbelius surinktus  pinigėlius padovanojome Santariškių onkohematologijos skyriaus mažiesiems ligoniukams. Nuoširdus ačiū darželio vaikams, jų tėveliams ir darbuotojams.

Vasario 16-ąją dar ilgai prisimins darželio mažieji

Sausio 13-ąją neužmirštuolės „pražydo“ ir „Šermukšnėlės“ kieme.

„Būk saugus kelyje“

„Tošinukų“ grupės vaikai, siekdami laimėti pagrindinį prizą - saugos liemenes visai grupei, dalyvavo piešinių ir kūrybinių darbelių konkurse „Būk saugus kelyje“.

„Daržoviukų“ programa

Dalyvaudami „Daržoviukų“ programoje, vaikai sužinojo daug naudingų ir įdomių žinių apie daržoves, palygino daržovių naudą su nesveiko maisto žala.

Atėjus pavasariui į darželį sugrįžo šimtai paukščių!

Parlėkit, „paukšteliai“, namo!

Vilniaus lopšelio – darželio „Šermukšnėlė“ vaikai sveikina gerb. Prezidentę ir visus vaikus su Lietuvos Gimtadieniu ir kviečia grįžti gyventi  namo, į Lietuvą, visus, visus po pasaulį išsibarsčiusius draugus. Tegu šią žinią Jums ant sparnų neša mūsų paukšteliai. 

„Atmintis gyva, nes liudija“

2016-uosius pradėjome gražia akcija, skirta paminėti Sausio 13-ąjai – Laisvės gynėjų dienai.

"Viešnagė l/d "Vaidulutė" advento vakaronėje"

Mūsų darželio vaikai dalyvavo nuostabioje l/d "Vaidilutė" surengtoje advento vakaronėje. Vaikai dainavo bei šoko, taip pat vaišinosi vaišėmis.

"Advento vakaras"

Vieną tamsų ir šaltą žiemos vakarą vyko jaukus ir šiltas Advento vakaras.

"Priešgaisrinės saugos pratybos"

2015 m. lapkričio 10 dieną, antradienį, darželyje vyko mokomosios priešgaisrinės saugos pratybos.  

Pratybų tikslas išmokti veiksmų sekos, esant gaisrui ar kitam pavojui darželyje.

Pratybų metu mokėmės, kaip išeiti iš pastato saugiausiu ir greičiausiu keliu, kur išėjus reikia susirinkti, ką daryti palikus pavojaus vietą. 

Pratybos vyko pagal Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnų parengtas rekomendacijas.