Konkursas "Šermukšnės šakelė"

Vieną pavasarį, prieš penkis metus, kai visas mūsų "Šermukšnėlės" kiemas pasipuošė nuostabiais baltais žiedais, auklėtojai Ingridai kilo idėja projektui: surengti vaidybinės raiškos pasakų konkursą ir jį pavadinti "Šermukšnės šakele". Tai žaisminga vaikų pasakos, kūrybiškumo, vaidybinės patirties ir gamtos suvokimo išraiška. Ši idėja išsirutuliojo į didesnį projektą. Taigi dabar, kiekvienais metais, kai šermukšniai puošiasi žiedais, darželis irgi puošiasi. Čia organizuojams vaikų vaidybinės raiškos pasakų konkursas - festivalis "Šermukšnės šakelė".

Siekdami nuoširdaus bendradarbiavimo ir meninės saviraiškos skatinimo, į svečius kviečiamės Vilniaus miesto metodinio ratelio "Aidas" ikimokyklinių įstaigų kolektyvus. Noriai dalyvauja Vilniaus Balio Dvariono 10-metės mokyklos ir Vilniaus Baltupių progimnazijos pradinių klasių mokiniai.

Prieš tai paskelbiame konkurso nuostatus, tikslus, temą, idėjas. Siekiame,kad pasakos pagalba vaikai pamąstytų apie šalia esantį gamtos grožį ir jo išsaugojimą.

Kuriamos pasakos, susijusios su ekologija, su gamtosauga, su tuo, kas artima vaiko aplinkai. Atkreipiamas dėmesys į tai,kad būtų panaudoti įvairūs pasakos atskleidimo žanrai, įdomi ir turrtinga vaikų kalba, įdomūs pasakų  veikėjų charakteriai ir originalūs kostiumai.

Konkursas vyksta dviem etapais: pirmasis etapas vyksta savo įstaigoje, kuriame atrenkama pati įdomiausia ir originaliausia pasaka, o antrasis baigiamasis etapas vyksta mūsų lopšelyje-darželyje "Šermukšnėlė".

Tą dieną į darželį suvažiuoja apie dešimt kolektyvų. Visi vaikai pasipuošę, pasiruošę pasirodyti žiūrovams. Taip jie pratinasi laisvai ir kūrybiškai bendrauti viešumoje. Čia jie būna ir žiūrovai, ir artistai, ir vertintojai. Kiekvieno kolektyvo pasirodymas  trunka ne ilgiau kaip dešimt minučių, todėl vaikams įdomu ir smagu stebėti draugų pasirodymus. Pertraukėlių metu, kol kolektyvai ruošiasi, vaikai įtraukiami į įvairiausius žaidimus, kad nebūtų nuobodu.

Pats smagiausias konkurso - festivalio etapas - apdovanojimai. Visi konkurso - festivalio "Šermukšnės šakelė" dalyviai apdovanojami padėkomis ir krepšeliais saldainių.

Pasibaigus renginiui, visi kolektyvai džiugiai nusiteikę, pažada sugrįžti sekančiais metais su dar įdomesnėmis ir origanlesnėmis pasakomis.
 
Šermuksnės šakelė-2024 nuostatus galite atsisiųsti čia