Galerija

Paukščiai žiedus pričiulba medaus

Belaukiant Lietuvos valstybinių švenčių, šermukšniukai puošė savo ,, namus"

Tai mano Lietuva...

Ir saulė, ir lietus,

Ir ąžuolas platus...

Ir vyturio kalba,

Ir Nemuno spalva-

Tai mano Lietuva!

 

Vilius Baltrūnas

,,Kalėdų belaukiant''

Rudenėlio šventės

Smagios akimirkos iš rudenėlio švenčių.

Kelios akimirkos iš Mokytojo dienos!

Girinukai

Šiemet ir vėl daugybė linksmų žmogeliukų iš girios atskubėjo į „Šermukšnėlės“ kiemą!

Ačiū visiems girinukų pagalbininkams!

Ekskursija į rudens mugę

Šią savaitę vaikai dalyvavo STEAM veikla paremtoje muzikinėje – sportinėje pramogoje „Ekskursija į rudens mugę“. Čia netrūko įdomių iššūkių, nuotykių ir linksmybių. Mažieji, vadovaudamiesi kelio ženklais, turėjo įveikti ne vieną kliūčių ruožą: autobusais apvažiuoti kampus, įsikibus į „troleibuso ūsą“ įveikti trasą, išvingiuoti per labirintą, „pasivažinėti linksmaisiais kalneliais“, pralindus pro „tunelį“, pamėtyti į krepšį, pervažiuoti „geležinkelio bėgius“, „nusiplauti“ savo autobusą ir grįžti į mašinų stovėjimo aikštelę. Dar reikėjo pateikti kontrolieriui įveiktų kliūčių korteles. O po šitokio smagaus darbo visi graužė obuolius ir linksminosi „Rudens mugėje“.

Galite net truputį pavydėti ir Jūs!

Rudenėlis

Žalia spalva paliko mišką,

Kur iškeliavo – nežinau,

Rausvai, gelsvai nudažė viską.

Tai – rudenėlis, supratau.

 

Tik, rudenėli, nesupyk,

Kad nepadėjau spalvint miško,

Tu vienas pats jį nudažei,

O spalvos net dangun užtiško.

 

Taip gera būti su tavim –

Nors siaučia vėjas, lyja lietūs,

Norėčiau tau padėt dažyt

Visom spalvom dažų paletės...

                                             Vydas Mačiulis

 

Štai kaip mažieji „šermukšniukai“ padėjo rudenėliui dažyti „Šermukšnėlę“, dirstelėkit ir Jūs :)

Kurmio Zigmo kelionė po pasaulį

Ketvirtadienį mūsų darželyje lankėsi „Drakoniuko teatras“. Mažieji žiūrėjo spektaklį „Kurmio Zigmo kelionė po pasaulį“ ir lietučiui linksmai dulkiant keliavo kartu su spektakliuko herojais. Pakeliaukite ir Jūs!

Kūrybinės - meninės raiškos paroda ,,Mes kuriame vasaros paveikslus"

Smagi ir kūrybiška ugdomoji veikla, pasitelkus paprastas priemones ir kuriant darbelius iš įvairių antrinių medžiagų, suteikia vaikams prasmingą užimtumą, geras emocijas, lavina vaizduotę, moko susikurti idėjas ir jas meniškai realizuoti.

Citius, Altius, Fortius

Sveikinimai visiems darželio tėtukams!

Tėtį aš labai myliu,

Dovanosiu jam ........,

Aš jį švelniai apkabinsiu,

............... pavadinsiu.

Padėkite vaikams Jus pasveikinti – užbaigti eilėraštį.

Sudie, darželi

Dar glaudžia rankutės meškiuką, lėlytę,

Dar meiliai čiūčiuoja žaislinę katytę,

Bet moka pirštukai užrišti jau batą,

Gramatikos dėsnius ir tuos jau supratom.

Gražiausi darbeliai Tau, Mamyte!

Balandis pakvietė vaikus pažinti formas

Ovalus pilvukas – tai kiškutis

Ir galva, ausytė ovali,

Ovalus  – kiaušinis ir margutis,

Margas, kaip pavasaris širdy.

 

Apvalus pilvukas – tai šuniukas,

Ir galva šuniuko apvali,

O iš skrituliukų skruzdėliukas

Žolyte ropoja pakely.

 

Kvadratėlis – tiksi laikrodukas,

Laikrodukas tiksi skrituly,

Žydi gėlės, juokiasi dantukai,

Jei švari burnytė ovali.

Regina Dabužinskienė

Pasaulinė Žemės diena

Minint pasaulinę Žemės dieną, organizuodami žaliąsias pamokas, stengėmės skiepyti meilę gamtai,  siekėme, kad vaikai pažintų gamtą, suvoktų aplinkos apsaugos svarbą. Aplinkos pažinimą siedami su realiais reiškiniais ir pasaka, vaikai padedami suaugusiųjų įprasmino savo gamtosaugines žinias meninėse parodose: „Mes pavasarėlio laukiam“, „Pavasario spalvos“, „Saulutės rūpestėliai“, „Vabalų pieva“, „Gėlių valsas“, „Pavasario sanitarai“, „Saugokime jūrą“, „Gandras ir varlytės“, „Miškas pavasarį“, „Pavasaris atveria dangų“, „Velykinės žolytės stebuklai“, „Veršelis iš karklų grįžtelės“, „Eglė žalčių karalienė“, „Dalinkimės gerumu“, „Mano gatvė“. Darželio lauko erdvėje įsikūrė iš antrinių žaliavų mokytojų sukurti pavasarį atspindintys gyvūnų personažai. Mažųjų grupių mokytojos, mokytojų padėjėjos ir vaikučiai lauko galeriją papuošė „Pavasario žiedais“.

Dangumi su lietumi ir paukščiais keliauja pavasaris

Dangumi su lietumi ir paukščiais keliauja pavasaris. Išplukdo laivus per upes, pakelia oro balionus, kad pamatytume pražydusias gėles, grįžtančius paukščius, jų susuktą lizdą ir priimtume vieni kitus tokius, kokie esame, nes visi esam šios Žemės vaikai.

Skambėk, pavasarėli...

Skambėk, pavasarėli,

Oi lingo lingo li.

Žydėkit, margos gėlės,

Žydėkit pabaly.

Jomanto parkas vaikų svajonėse

Vaikų kūrybinės – meninės raiškos paroda „Jomanto parkas vaikų svajonėse“.

Paroda vyksta Baltupių Savivaldos Centre Cedronas (Baltupio g. 37) nuo 2023 m. kovo 3 d.

Kaziuko mugė

Laukdami Kaziuko mugės vaikai patys išbandė įvairius amatus: gamino krepšelius, riestainius, gėlytes, visokius puodus ir žaislus... Vaikams uoliai padėjo grupių mokytojos ir padėjėjos, net tėveliai susigundė kokį darbelį su vaikais padaryti. Juk gražu, o ir siela džiaugias. Vaikai nekantriai žvalgėsi darželio galerijoje surengtoje parodoje, reiškė savo nuomonę apie darbelius, nusprendė, kurį iš tų darbelių bandys pasigaminti patys.

Mes pavasarėlio laukiam...

Mes pavasarėlio laukiam, žemei šiltą lietų šaukiam, lietų šaukiam.

Mes pavasarėlio laukiam, gėlytes į pievą šaukiam, pievon šaukiam.

Mes pavasarėlio laukiam, paukštelius namolio šaukiam, namo šaukiam.

 

Vaikai be galo myli savo Lietuvą mažytę

Vasario pradžioje vaikų darbeliuose atgijo Lietuvos žemėlapiai, kalnai ir kalneliai, deivės ir dievaičiai, trispalvės spalvos, o Lietuvos miestų herbų paroda paskatino kurti asmeninius herbus. „Gintarėlių“ mintyse apie Lietuvą atsiskleidžia Lietuvos didingumas ir kasdienybė.

Smagios akimirkos iš duonelės šventės

Vilnius – gimtieji namai

Kai kam Vilnius – Europos miestas, kai kam – sostinė, o mūsų vaikučiams Vilnius – gimtieji namai ir kiekviena maža vaiko širdelė juo džiaugiasi ir didžiuojasi labai labai.

Švenčių atgarsiai vaikų darželiuose

Kalėdos nebe už kalnų, puošiam darželį, laukiam dovanų.

Adventas

Adventas – laukimo metas. Vaikai belaukdami Kalėdų stebuklo ir patys, darydami darbelius, kūrė mažus stebuklus, mokėsi draugauti, bendrauti, rūpintis savimi ir gyvąja gamta.

Parodos: „Šlapio rudenėlio linksmybės“ ir „Vaisių konservavimas“

     Lapkritis visus pakvietė į vaikų ir darbuotojų darbelių parodą „Šlapio rudenėlio linksmybės“. Vaikų darbeliuose atgijo lapai, grupių vaikų darbų parodėlėse pridygo grybų, rudens spalvomis pasipuošė medžiai. Darželio galerijoje puikuojasi STEAM darbų paroda „Vaisių konservavimas“. Lietui lyjant, orams šaltėjant stengėmės saugoti sveikatą: kai kas pasirūpino skėčiais, kai kas mąstė kokiais drabužiais apsirengti, kad neperšalti ir neperkaisti, net šiltai arbatytei puodelius pasiruošė, jei kartais sušaltų. Išsiaiškinę, iš kur atkeliauja duona, vaikai piešė, aplikavo, konstravo grūdų varpas ir malūnus, pratinosi sveikai maitintis ir dantukus prižiūrėti. Darydami eksperimentus su kiaušiniais sužinojo, kas nutinka dantukams, kai juos veikia tinkama ir netinkama aplinka.

     Vaikus labai pradžiugino tėvelių iniciatyva organizuota edukacija „Vabzdžių pasaulio įdomybės“.

     Lauko STEAM lenta kviečia visus stebėti orus ir spėti, kokie orai bus 2023 metais.

MAŽYLIŲ KŪRYBINĖS RAIŠKOS PARODA “VASARA - TAI PASAKA”

Sveikata gamtoje

Mamytės šventė

Mama, tau surinksiu aš visas gėles, tau vienai atnešiu spindinčias žvaigždes.

Puošiamės pavasariui

Žaislų muziejus

Šiandien „Molinukų“ ir „Siūlinukų“ grupių vaikai važiavo į  „Žaislų muziejų“. Kelionė buvo kupina įspūdžių ir gerų emocijų. Muziejaus edukatorė papasakojo vaikams žaislų atsiradimo istoriją, aprodė muziejaus eksponatus bei papasakojo, kaip yra žaidžiami kai kurie žaidimai. Vaikams labai patiko, su kokiais žaislais vaikai žaidė viduramžiais. Jie galėjo ne tik susipažinti su muziejuje esančiais žaislais, bet ir su jais pažaisti.  Grįždami namo mažieji linksmai pažaidė Katedros aikštėje.        

Agotos duonelė

Įdomiausios akimirkos iš „Agotos duonelės“ šventės

Liucijos diena

Nuo gruodžio 13 dienos vakarai nebeilgės – saulutė porą savaičių leisis vis tuo pačiu metu.

Žinia, diena iki saulėgrįžos dar kiek sutrumpės, bet todėl, kad ji ryte vis „pramiegos”, patekės minute vėliau. O apskritai saulutė jau beveik pasiekė savo tekos kraštinę padėtį pietryčiuose. Dieną ji pakyla, pasak tarmiško žodžio, tik „per kačiargą“ ir greit nugrimzta mariosna. Pasakose ir sakmėse paaiškinama, kad saulę ten įkalina vandenų valdovas žaltys Žilvinas... O naktys gruodžio viduryje jau nebe tokios juodos, nes iškritęs pirmas sniegelis ar susidaręs gruodas jas prašviesina.

Ši diena kalendoriaus lapelyje pažymėta Šv. Liucijos vardu.  O jos vardas kilęs iš lotyniškojo žodžio lux – „šviesa“. . Šv. Liucijos švente džiaugiasi visos tautos, gyvenančios Baltijos jūros skalaujamose šalyse. Viduramžių misterijose mergelė šviesiais drabužiais įnešdavo į menę šventinį pyragą, papuoštą dvylika mažų žvakelių.

Per tas didžiųjų žiemos švenčių laukimo dienas ir mūsų vaikučiai, padedami tėvelių, savo rankelėmis pasigamino po žibintą. Ačiū!

Kalėdų belaukiant

Gyvenimas mažyčiame pasaulyje

     Vaikai mėgsta tyrinėti pasaulį, siekia pažinti jo grožį, įvairovę, tyrinėti žmogaus sąsają su gamta. Mes – „Vytinukų“ grupė iš augalų ir vaikų pasiūlytų žaislų sukūrėme erdvę estetiniam ugdymui –  „Gyvenimas mažyčiame pasaulyje“. Šįkart pasirinkome Lietuvos gamtovaizdį, dabar jį  puoselėsime ir prižiūrėsime, bet vėliau, derindami jau pasodintus augalus su naujais žaislais, bandysime jį keisti.

Rudenėlio šventė

 „Šermukšnėlėje“ vyko „Rudenėlio šventė“, kurioje vaikai žaidė, šoko, dainavo, šėliojo ir išdykavo.

Girinukai

Iš visos širdies ačiū už išradingumą visiems mūsų Mažiesiems, mūsų Mokytojams, Mamytėms ir Tėveliams, Močiutėms ir Seneliams kurie iš girios prisiviliojo draugiškus Girinukus į mūsų „Šermukšnėlės“ kiemą. Tikim, kad šie maži linksmi žmogeliukai ilgam apsigyvens kiekvieno širdelėje. Dar kartelį ačiū!

Darželis puošiasi

Bėgimo varžybų "Būk širdele sveika" akimirkos

PARODA EŽIUKAI

Rugsėjo 1-osios šventinės nuotaikos

Mes sportuojame

Mes dirbame, žaidžiame ir ilsimės

Mes skaitome

Mes piešiame

Šventės “Paparčio žiedo beieškant” akimirkos

Laivų paroda

Turiu laivelį mažą,
Plonų plonų lentučių.
Man jį padarė tėtis,
Kad jūrininku būčiau.

 

Pasižiūrėti parodą ...

Išleistuvės

Likite sveiki, žaislai, aš išeinu

Ir nereikia ašarėlių, ašarų.

Aš skubu užaugt, aš skubu užaugt -

Būt toksai, kaip tėtis ir mama.

Darželis puošiasi vasarai

Voro tinklas

     Nors „voras“ labai kruopščiai mezgė savo tinklą, tačiau „musių“ prisigaudyti jam nedaug pavyko, o „voriukai“ linksmai ir aktyviai mokėsi įvairių gudrybių. Smagu buvo visiems – ir mažiems, ir dideliems - sveikatingumo sporto pramogoje „Voro tinklas“.

Pagarba Žemei

Tiku tiku, pakiemiku,
pilnas kiemas darbininkų!

Balandžio 22 dieną visi, kas tik gyvas, talkino mūsų  „Šermukšnėlėje“ – dalyvavome projekte ‚Pagarba Žemei“.

Paukšteliai sugrįžta

Skamba tik, skamba miškas: čia volungė Ievą

Trotina: „Ieva, Ieva! neganyk po pievą!“

Čia paupėj „ri-u! ri-u! ri-u!“ tilvikas sušuko,

Čia vėl balsų visokių – lyg trūkte pratrūko.

Vis kitoki balseliai, vis kitokios bylos;

Dagiliai, pečialandos, strazdeliai, čižylos,

Kėkštai, šarkos ir kitos vis saviškai gieda:

Toj juokias, toj vaitoja, ė toj niekus klieda.

Ė už visus viršesnis lakštingalės balsas:

Pilnas, skardus, griaudingas ir, teip sakyt, skalsus:

Skamba, ūžia par krūmus ir vis kiteip mainos,

Ir vis dūšion įsmenga – lyg Lietuvos dainos.

(Antanas Baranauskas)

 Visus kviečiame užsukti į parodą „Paukšteliai sugrįžta“.

Kurpaitė mamai

Aš padirbsiu batukus tau, bus raudoni... labai gražūs.

Vaikučiai mamytes pradžiugino savo rankelėmis padirbtomis kurpaitėmis.

 

 

Gėlių pieva mamai

Trys poros kojų, akys ir sparnai

Mes linksmuoliai vabaliukai vabalai

Pasivaikščioti išėjom tabalai.

Velykos

Mieli Tėveliai!

Nesuklysime pasakydami, kad mamai ir tėčiui nieko nėra gražiau už jų vaikų kūrybą. Mes Jus visus kviečiame nors minutėlę pabūti kartu ir pasidžiaugti savo mažųjų sukurtais darbeliais.

       Sveikiname visus su šv. Velykomis!  Linkime būti linksmiems ir sveikiems!

Tarptautinė vaikų knygos diena

     Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena.

     Mūsų darželio „Tošinukų“, „Šiaudinukų“ ir „Gintarėlių“ grupių priešmokyklinukai, kai kurie padedant tėveliams, dalyvavo projekte „Raštų kraitelė“ ir surengė savo rankų darbų knygelių parodėlę. Daug kūrybos,  įdomių ir originalių minčių,  širdelės šilumos. Ačiū už tai! Parodėlę skyrė Tarptautinei vaikų knygos dienai. Pasigrožėkime kartu!

 

Žaidžiu ir kuriu...

     Sausį mūsų mažieji tyrinėjo, kūrė ir išgyveno daug teigiamų emocijų žaisdami spalvotais pirštukų, delniukų ir pėdučių atspaudais auklėtojos Birutės sukurtame projekte: „Žaidžiu ir kuriu: bakst pirštuku, plekšt delniuku, tekšt paduku“. O kaip mums pavyko, spręskite patys!

Mūsų lange – Lietuva

AČIŪ, TĖVYNE

Ačiū, Tėvyne,
Už gimtą kalbą,
Ačiū už upę,
Už žydrą spalvą.

Ačiū už bitę,
Glostančią žiedą.
Ačiū už paukštį
Tą, kuris gieda.

/Jonas Aistis/

 

     Mūsų auklėtoja Alina su Jumis visais dalinasi savo kūrybiniais darbais: Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų metodinės tarybos organizuotos akcijos „Mūsų lange – Lietuva“ metu darželį papuošė nuostabiais vitražais!

Mūsų darbeliai - Tau, Lietuva!

Duonos diena

     Penktadienį visi šventėme Duonos dieną. Kiekvienas vaikas atsinešė po riekelę sau ir draugui įvairių rūšių duonos (juodos, baltos, speltos, daržovių ir kt.). Duonelę skanavome, ragavome ir visi džiaugėmės, kad turime tokias gamtos dovanas!

Tegul tik juokias mano duonelė,
Tegul tik juokias juoda riekelė.

 

     Goda su tėčiu kepa duonelę Duonelės dienai.

                      

Paroda „Vilniaus statiniai“

    Visus kviečiame pasisvečiuoti sausio mėnesį organizuotoje edukacinėje lauko parodoje „Vilniaus statiniai“ ir prisiminti smagiai praleistas akimirkas su mažaisiais „statybininkais“!

 

     

     

     

     

 

Festivalis

Mūsų darželio ugdytinė lapkričio mėn. dalyvavo Vilniaus lopšelio-darželio "Molinukas" virtualiame folkloro festivalyje „Žalia girelė jau geltonuoja“.

Darželis puošiasi Kalėdoms

Nykštukų bėgimas

FESTIVALIO "ŠERMUKŠNĖS ŠAKELĖ - 2020" I TURO AKIMIRKOS

VAIKAI PIEŠIA LIETUVOS KARALIŲ MINDAUGĄ

Paroda "Žydintys sodai"

Žydinčių sodų grožis atsispindėjo įstaigos kieme demonstruojamoje vaikų piešinių parodoje.
Dėkojame, darželio mažyliams, kurie taip pat įsitraukė į organizuojamą piešinių parodą.

Prieskoninių žolelių darželis

MES „ŠERMUKŠNĖLĖS“ VAIKAI,
MES UŽ SVEIKĄ MAISTĄ!
PATYS AUGINAME,
PATYS SKANAUSIM,
SRIUBYTĖN ĮBĖRĘ, PRIESKONINES ŽOLELES RAGAUSIM.
OI, KIEK DAUG VITAMINŲ GAUSIM!
AUGSIM SVEIKI, AUGSIM LAIMINGI
IR SIŪLOM VISIEMS, SVEIKĄ MAISTĄ AUGINTI!

Vasaros „mozaika“

Birželio „muzikantai“ vaikus sukvietė į koncertą žolėje. Po jo vaikai mielai ėmėsi dažų ir teptukų!

„Gintarėlių“ grupės „dailininkai“ gerumo dieną visus pakvietė į piešinių parodą „Mano perskaityta lietuvių liaudies pasaka“

SVEČIUOSE ROBOTUKAS

"ŠIANDIEN LENKTYNIŲ EISIM SU VĖJU: STATYSIM LAIVELĮ - NUO KO ČIA PRADĖJUS?" ("MOLINUKŲ" GRUPĖS VAIKAI)

LAIŠKAS MAMAI

LINKSMAS BUVO KAZIUKAS!

DARŽELIS PUOŠIASI KALĖDOMS

VAIKAI NUOTAIKINGAI MINĖJO ŠV. LIUCIJOS - ŠVIESOS DIENĄ

AUGU SKAITYDAMAS

DARŽELIS PUOŠIASI

MANO TRISPALVĖ

MŪSŲ DARBELIAI

PARODOS

RUDENĖLIO LINKSMYBĖS

SAVAITĖ BE PATYČIŲ

VASARIO 16-OSIOS ŠVENTĖ

VĖTRUNGĖ MAMAI 2015

PARODA "PAPUOŠK MAMĄ"

ŠV. LIUCIJOS ŠVIESOS ŠVENTĖ 2015